Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Classic 15 - Fiddlers Green

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Classic 15 - Fiddlers Green
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 29 July 2017

1

7 175 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers38:105:19
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers38:36+0:265:22
3Matthew SchepisiBG V Bendigo Orienteers40:34+2:245:39
4Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers42:53+4:435:58
5Jim RussellBG V Bendigo Orienteers45:01+6:516:16
6Glenn JamesBG V Bendigo Orienteers46:38+8:286:29
7Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers47:13+9:036:34
8Warwick WilliamsBG V Bendigo Orienteers54:03+15:537:31
9Rod GrayEU V Eureka Orienteers59:33+21:238:17
10Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering59:52+21:428:20
11Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers1:09:18+31:089:39
12Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:20:34+42:2411:13
13Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:24:56+46:4611:50
Nic CherryBG V Bendigo Orienteersdid not finish

2

5 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers40:497:17
2Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers41:33+0:447:25
3John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers44:05+3:167:52
4Henry CameronBG V Bendigo Orienteers44:44+3:557:59
5Shayne HillBG V Bendigo Orienteers45:47+4:588:10
6Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers49:49+9:008:53
7Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers50:07+9:188:56
8Neil BarrBG V Bendigo Orienteers55:51+15:029:58
9Imogen FryAU A Australia - No Club57:25+16:3610:15
10Colin WalkerBG V Bendigo Orienteers1:03:06+22:1711:16
11Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:03:10+22:2111:16
12Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:03:58+23:0911:25
13Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers1:10:22+29:3312:33
14John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:19:52+39:0314:15
15Ken DowlingEU V Eureka Orienteers1:19:59+39:1014:16
16Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:22:05+41:1614:39
17Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers1:22:55+42:0614:48
Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched
Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteersmispunched
Julie FlynnBG V Bendigo Orienteersdid not finish

3

3 650 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers31:388:40
2Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers32:28+0:508:53
3Peter HillBG V Bendigo Orienteers34:36+2:589:28
4James GrayEU V Eureka Orienteers36:45+5:0710:04
5Clive ArthurTT S Tintookies Orienteers38:30+6:5210:32
6Matt & Beth JackelBG V Bendigo Orienteers42:57+11:1911:46
7Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers43:24+11:4611:53
8Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers54:09+22:3114:50
9Rob FisherBG V Bendigo Orienteers55:47+24:0915:16
10Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers56:09+24:3115:23
11Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:03:51+32:1317:29
12Lawrie EdwardBG V Bendigo Orienteers1:05:10+33:3217:51
13Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:12:28+40:5019:51
14Sophia TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:12:57+41:1919:59
15Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers1:13:22+41:4420:06
16Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:29:15+57:3724:27
Ryan DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteeringmispunched
Dianne SearleBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 675 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers35:3513:18
2Tony BirdDR V Dandenong Ranges Orienteering37:24+1:4913:58
3Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:07:33+31:5825:15
4Shirley RossBG V Bendigo Orienteers1:26:04+50:2932:10
5Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers1:35:00+59:2535:30
Beck NeylonAU A Australia - No Clubmispunched

5

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlotte OughAU A Australia - No Club32:0213:55
2Xavier OughAU A Australia - No Club33:11+1:0914:25
3Dustan GilesAU A Australia - No Club33:37+1:3514:36
4Jack BarianosBG V Bendigo Orienteers46:52+14:5020:22

Please report errors in the result list to the organiser.