Orienteering Australia

Official results for Moonlight Madness #6 - Chatswood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Moonlight Madness #6 - Chatswood
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Wednesday 2 August 2017

Junior Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Keelan Birch59042:42 Download route in GPX format

Open Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Tristan White57044:02
2Istvan Kertesz47047:28+3:26
3Robert Herkes45044:01

Master Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mel Selby53044:18
2Serje Robidoux50044:58+0:40
3Jason Wiebe47046:08+1:50
4Brett Sewell46058:33+14:15
4Darren Slattery46058:02+13:44
6Raakhi DCunha40045:12+0:54

Veteran Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1David Stanley55043:17
2John Murray53044:20+1:03
3Wayne Pepper49044:11+0:54
3Paul Toomey49054:36+11:19
5Peter Annetts48056:48+13:31
5Fergus Dixon48045:49+2:32
5Phillip Smyth48056:09+12:52
8Andrew Goddard44048:33+5:16
9James Stuart37046:12+2:55
10Martin Cousins31045:01+1:44
11Kevin Roberts23051:18+8:01

Super Veteran Men

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Colin Burnett53044:47
2Gordon Wilson47044:35
3John Bulman46046:06+1:19
3Bob Morgan46044:10
5Peter Thomason43047:09+2:22
6John Brayan4201:02:58+18:11
6Mike Ward42046:52+2:05
8Stephen Holloway36047:08+2:21
9Tim Perry35052:32+7:45

Legend Men

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Warwick Selby53044:20
2Steve Dunlop40044:25+0:05
2Jim Forbes40044:37+0:17
4Ian Miller39044:49+0:29
5Ron Junghans37047:32+3:12
6David Bowerman3401:03:51+19:31
7David Dash32046:37+2:17
7Ken Jacobson32045:11+0:51
9Keith Goode30044:59+0:39
10David Stitt2501:01:05+16:45

GROUP

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mark & Jae Ransom25048:58
1Amanda Ryan & Brad Truran25052:02
3Jasminka Boris & Andrej18039:53
4Pam & Sarah Ransom10033:46

Junior Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Olivia Deane34046:42

Open Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Aniko Fozo-Kertesz49053:23
2Alitia Dougall44041:33
3Nikolett Halmai43044:31
4Grace Shen28044:52

Master Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Mary Fien56044:42

Veteran Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Lara DAbreo46053:49
2Dianne Bergen41046:00
3Karen Langan39049:41
4Kylie Seary36045:04
5Elizabeth Bulman28048:18

Legend Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Carol Jacobson41043:55

Walking Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Barbara Junghans18036:14

Please report errors in the result list to the organiser.