Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Cumberland State Forest

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Cumberland State Forest
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 6 May 2017

Long Line Open

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Toby WilsonGON23:34
2Itay Manor- -24:56+1:22
3Richard Morris- -26:23+2:49
4Greg BarbourBFN28:18+4:44
5Peter AnnettsGON30:09+6:35
6Ross MorrisonGON30:30+6:56
7Jonathan Campbell- -31:11+7:37
8Eshel Lipman- -31:15+7:41
9Matthias Hess- -33:31+9:57
10Stefan KuehnGON34:06+10:32
11Colin BurnettGON35:14+11:40
12Victoria Campbell- -36:31+12:57
13Wayne PepperBNN36:33+12:59
14Alitia DougallBNN37:03+13:29
15Darren SlatteryBNN37:44+14:10
16Brett SewellBNN37:50+14:16
17Peter ThomasonBNN38:50+15:16
18Airdrie LongGON42:16+18:42
19Margaret JonesURN45:35+22:01
20Johnny PetersenGON45:54+22:20
21Steve DunlopWHN47:50+24:16
22Ian MillerWHN48:40+25:06
23Dianne BergenGON49:14+25:40
24Ellis LeungGON51:08+27:34
25Michael RoylanceBFN56:18+32:44
26Keith GoodeBFN57:06+33:32
27Linda ChanWHN57:52+34:18
28Y C LeeGON1:15:16+51:42
Douglas Bock- -mispunched
James DunlopWHNmispunched

Long Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Angus LeungGON38:15
2Finn MackayURN38:27+0:12
3Stephanie ChanWHN52:00+13:45
4Cameron ChanWHN1:00:05+21:50

Long Line Primary

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Beccy Alfred- -1:07:06
2Elizabeth Wenk- -1:07:09+0:03
3Will Kay- -1:10:49+3:43
Eleanor Bock- -mispunched
Sophia Bock- -mispunched

Short Line Open

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jim MerchantGON29:07
2Saffron Sweeney- -34:04+4:57
3Dave LottyURN35:03+5:56
4Doron Berenholtt- -36:42+7:35
5Elizabeth BulmanGON39:21+10:14
6Paul Sweeney- -42:17+13:10
7Gary GloverGON42:43+13:36
8Lyn MalmgronSHN45:18+16:11
9Susan Ward- -46:32+17:25
10Abigail McGheeBNN51:34+22:27
Sam ThomasGONmispunched

Short Line High School

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Selwyn Sweeney- -23:18
2Seth Sweeney- -23:21+0:03
3Michael ClaydenGON24:42+1:24
4Niamh Cassar- -35:16+11:58
Dakota Bennett-Ward- -mispunched
Wil ThomasGONmispunched

Short Line Primary

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Curtis PepperBNN27:10
2Savanna Sweeney- -34:04+6:54
3Taine Cassar- -35:14+8:04
4Sam Kay- -36:42+9:32
5Shay Sweeney- -42:18+15:08
6Keira Seary & Robert NewmanGON45:01+17:51
7Charlotte & Kylie SearyGON57:31+30:21
8Finn McCloghry Young- -58:09+30:59

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Patrick Jordan35041:56
2Eshel Lipman34020:52
3Gwen Sewell27042:20+0:24
4Neville Fathers11041:03

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Orion Taylor28046:23
2Nash Gibbling28046:24+0:01

Score Primary

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Harley Wooldridge35043:39
2Scarlett Wooldridge35043:40+0:01
3Florian Hess27044:28+0:49
4Jonathan Morano26045:24+1:45
5Peter Campbell25044:38+0:59
6Anna Campbell24055:46+12:07
7Cameron McDonald17038:19
8Thomas Niederegger17038:21
9James Hazi17038:38
10Daniel Park9044:36+0:57
11Muhil Bhaskaran9044:38+0:59

Please report errors in the result list to the organiser.