Orienteering Australia

Official results for 2017 Australian MTBO Carnival NSW Night Championships

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: 2017 Australian MTBO Carnival NSW Night Championships
Organisers: Newcastle Orienteering Club / Orienteering NSW
Date: Wednesday 4 October 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
3Hamish Janine LearmonthRecreational (3)1:19:55+5:55

AK.NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Cath HeppelthwaiteW40 (7)1:18:03+6:48

Alexandra

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Joe SherriffM60 (11)1:12:54+13:02

BF.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
Michael RoylanceM60 (11)completed

BK.V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Bruce PatersonM50 (13)1:12:45+4:11

BN.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
11Michael HalmyM50 (13)1:21:08+12:34

BO.W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Ricky ThackrayM21 (7)1:11:36

Bunbury

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Riley MartinM14 (1)53:57

Christchurch

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
3Angela PrattW21 (5)1:14:10+7:58

Christchurch

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Bevan PrattM40 (3)1:13:28

Christchurch

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
8Dave ArmstrongM60 (11)1:25:34+25:42

GS.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
7Konsta VanhanenM21 (7)1:16:34+4:58

HV.NZL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
2Rachel DrewW40 (7)1:14:48+3:33
2Michael WoodM70 (3)1:09:41+9:25
3Gavin ScottM70 (3)1:17:29+17:13
6Jim SutherlandM60 (11)1:20:00+20:08

IK.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Simon LouisM21 (7)1:12:52+1:16

Manuk

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
3Andrew SkeltonM50 (13)1:13:06+4:32
5Georgia SkeltonW21 (5)1:16:01+9:49

MT.Q

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
3Norah SkiltonW50 (6)1:10:47+0:25
7John SkiltonM50 (13)1:15:40+7:06

NC.N

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
1Eleanor ThompsonRecreational (3)1:14:00
2Cassandra ThompsonRecreational (3)1:14:02+0:02
2Rhiannon PrenticeW16 (3)1:07:50+7:51
4Carolyn MatthewsW50 (6)1:15:56+5:34
6Nicole HaighW40 (7)1:18:25+7:10
6Tim TewM50 (13)1:14:10+5:36
6William ThompsonM21 (7)1:16:26+4:50
7Graeme TaplinM60 (11)1:22:37+22:45Download route in GPX format
9Andrew HaighM50 (13)1:17:37+9:03

Nelson

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
3Alison MacDonaldW60 (5)1:16:35+9:28
3Grant MacDonaldM60 (11)1:14:21+14:29

NW.NZL

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
1Yett GeldermanW70 (2)1:06:55
1Chris GeldermanM70 (3)1:00:16
1Tegan KnightbridgeW17-20 (2)1:13:57
1Michael KnightbridgeM50 (13)1:08:34
2Marquita GeldermanW21 (5)1:12:13+6:01
3Jessica SewellW16 (3)1:11:22+11:23
4Rob GardenM50 (13)1:13:33+4:59
8Steve PyattM50 (13)1:17:05+8:31
12Darren GosseM50 (13)1:21:37+13:03

NZC.NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Dianne MichelsW50 (6)1:18:43+8:21

of Pl

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
1Anne MortimerW50 (6)1:10:22
3Phil WhiteM40 (3)1:18:05+4:37

PP.NZL

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
2Vivienne PrinceW60 (5)1:13:00+5:53
2Sally DicksonW50 (6)1:10:26+0:04
3Conal Boland-BristowM21 (7)1:13:04+1:28
4Josie BolandW60 (5)1:20:25+13:18
4Sara PrinceW21 (5)1:15:07+8:55
4Graeme ReadM60 (11)1:14:22+14:30
5Alister MetherellM50 (13)1:13:57+5:23
6Deb BainW50 (6)1:25:25+15:03
7Claire HeppenstallW40 (7)1:31:21+20:06

queenstown

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Saskia LearmonthW16 (3)59:59

RO.NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
13Peter SwansonM50 (13)1:27:30+18:56

Roos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Andrew SlatteryM21 (7)1:15:19+3:43

Rotorua

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
3Erin SwansonW40 (7)1:15:00+3:45

RR.Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Tamsin BarnesW40 (7)1:11:15

SD.NZL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
4Jacqueline BlayW40 (7)1:17:40+6:25
5Jo WilsonW60 (5)1:28:35+21:28

SO.Q

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
5Richard RobinsonM60 (11)1:14:32+14:40

TA.NZL

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffR
1Neil SinclairM60 (11)59:52
1Jacqui SinclairW60 (5)1:07:07
2Tayla SimpsonW17-20 (2)1:16:36+2:39
2Brent SimpsonM40 (3)1:14:58+1:30
10Nick CollinsM60 (11)1:34:01+34:09

Taupo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
9Roel MichelsM60 (11)1:33:28+33:36

Waitara

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Jorja SimpsonW14 (1)1:07:11

Wellington

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
4Liam DrewM21 (7)1:14:12+2:36

WN.NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
10David KingM50 (13)1:20:39+12:05

WO.W

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
1Natasha SpargW21 (5)1:06:12

YV.V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffR
2Kathy LileyW70 (2)1:12:53+5:58

Please report errors in the result list to the organiser.