Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Ingleside

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Ingleside
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 3 June 2017

Long Line Open

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew HillWHN32:58
2Greg BarbourBFN33:32+0:34
3Shane DoyleURN45:37+12:39
4Wayne PepperBNN46:19+13:21
5Aniko Fozo-KerteszGON46:38+13:40
6Matthias Hess- -50:49+17:51
7Peter ThomasonBNN54:13+21:15
8Stefan KuehnGON55:05+22:07
9Johnny PetersenGON55:07+22:09
10Terry BluettBNN55:48+22:50
11Steve DunlopWHN59:56+26:58
12Bob MorganBNN1:00:03+27:05
13Ellis LeungGON1:05:22+32:24
14Dan RedfernGON1:07:33+34:35
15Ron JunghansGON1:08:08+35:10
16Rochelle CoxGON1:08:35+35:37
17Michael RoylanceBFN1:12:27+39:29
18Zoe Melling- -1:26:29+53:31
19Keith GoodeBFN1:36:47+1:03:49
20Y C LeeGON1:39:23+1:06:25
Brett SewellBNNmispunched
Michael HalmyBNNdid not finish

Long Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Serena DoyleURN45:22
2Angus LeungGON47:37+2:15
3Selwyn SweeneyWHN53:44+8:22
4Michael ClaydenGON55:03+9:41

Short Line Open

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andy PovahBNN35:23
2John BulmanGON43:32+8:09
3Dave LottyURN48:21+12:58
4Bryony CoxGON51:07+15:44
5Elizabeth BulmanGON55:29+20:06
6Gary GloverGON1:00:56+25:33
7Stephen HanlyGON1:04:01+28:38
8Susan Ward- -1:07:52+32:29
9Paul SweeneyWHN1:12:56+37:33
Mark Bennett- -mispunched
Cheryl BluettBNNmispunched
Ted MulherinWHNmispunched
Rachel PovahBNNmispunched

Short Line High School

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Seth SweeneyWHN42:27
2Andra LeungGON45:36+3:09
3Matthew & Joanne Lamberth- -52:44+10:17
4Caleb HanlyGON54:43+12:16
5Dakota Bennett-WardGON1:08:00+25:33
Nash Gibbling- -mispunched
Orion Taylor- -mispunched
Wil ThomasGONmispunched

Short Line Primary

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Will Kay- -40:41
2Curtis PepperBNN43:50+3:09
3Sam Kay- -48:34+7:53
4Ella Manchester & Amy Thake- -54:11+13:30
5Logan Souter- -59:45+19:04
6Charlotte SearyGON1:12:45+32:04
7Savanna SweeneyWHN1:12:46+32:05
8Shay SweeneyWHN1:12:57+32:16
9Keira SearyGON1:24:23+43:42

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1David Stitt35020:44
2Graham & David McMahon26039:10+18:26
3Barbara Junghans19016:03

Score High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Amy Thare35041:03
2Stephanie Chan34028:27
3Cameron Chan33035:41

Score Primary

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ella Manchester35041:02
2Florian Hess31034:23
3Jonathon Morano31036:00
4Cameron McDonald27039:26
4Thomas Niederegger27039:26
6Tom Kidston20045:57+4:55
7William Nash-Smith20045:58+4:56
8McMullan Family15053:24+12:22
9Raymond Family15053:26+12:24

Please report errors in the result list to the organiser.