Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Ingleside

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Ingleside
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 3 June 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Matthias HessLong Line Open (21)50:49+17:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Zoe MellingLong Line Open (21)1:26:29+53:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Susan WardShort Line Open (13)1:07:52+32:29

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Mark BennettShort Line Open (13)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Matthew & Joanne LamberthShort Line High School (8)52:44+10:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nash GibblingShort Line High School (8)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Orion TaylorShort Line High School (8)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Will KayShort Line Primary (9)40:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Sam KayShort Line Primary (9)48:34+7:53

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Ella Manchester & Amy ThakeShort Line Primary (9)54:11+13:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Logan SouterShort Line Primary (9)59:45+19:04

150

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8McMullan FamilyScore Primary (9)53:24+12:22

150

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Raymond FamilyScore Primary (9)53:26+12:24

200

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Tom KidstonScore Primary (9)45:57+4:55

200

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7William Nash-SmithScore Primary (9)45:58+4:56

270

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Thomas NiedereggerScore Primary (9)39:26

270

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Cameron McDonaldScore Primary (9)39:26

310

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Florian HessScore Primary (9)34:23

310

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Jonathon MoranoScore Primary (9)36:00

350

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Amy ThareScore High School (3)41:03

350

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Ella ManchesterScore Primary (9)41:02

BFN

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Greg BarbourLong Line Open (21)33:32+0:34
17Michael RoylanceLong Line Open (21)1:12:27+39:29
19Keith GoodeLong Line Open (21)1:36:47+1:03:49

BNN

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Andy PovahShort Line Open (13)35:23
2Curtis PepperShort Line Primary (9)43:50+3:09
4Wayne PepperLong Line Open (21)46:19+13:21
7Peter ThomasonLong Line Open (21)54:13+21:15
10Terry BluettLong Line Open (21)55:48+22:50
12Bob MorganLong Line Open (21)1:00:03+27:05
Brett SewellLong Line Open (21)mispunched
Cheryl BluettShort Line Open (13)mispunched
Rachel PovahShort Line Open (13)mispunched
Michael HalmyLong Line Open (21)did not finish

GON

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1David StittScore Open (3)20:44
2Angus LeungLong Line High School (4)47:37+2:15
2John BulmanShort Line Open (13)43:32+8:09
2Andra LeungShort Line High School (8)45:36+3:09
2Graham & David McMahonScore Open (3)39:10+18:26
3Barbara JunghansScore Open (3)16:03
4Michael ClaydenLong Line High School (4)55:03+9:41
4Bryony CoxShort Line Open (13)51:07+15:44
4Caleb HanlyShort Line High School (8)54:43+12:16
5Aniko Fozo-KerteszLong Line Open (21)46:38+13:40
5Elizabeth BulmanShort Line Open (13)55:29+20:06
5Dakota Bennett-WardShort Line High School (8)1:08:00+25:33
6Gary GloverShort Line Open (13)1:00:56+25:33
6Charlotte SearyShort Line Primary (9)1:12:45+32:04
7Stephen HanlyShort Line Open (13)1:04:01+28:38
8Stefan KuehnLong Line Open (21)55:05+22:07
9Johnny PetersenLong Line Open (21)55:07+22:09
9Keira SearyShort Line Primary (9)1:24:23+43:42
13Ellis LeungLong Line Open (21)1:05:22+32:24
14Dan RedfernLong Line Open (21)1:07:33+34:35
15Ron JunghansLong Line Open (21)1:08:08+35:10
16Rochelle CoxLong Line Open (21)1:08:35+35:37
20Y C LeeLong Line Open (21)1:39:23+1:06:25
Wil ThomasShort Line High School (8)mispunched

URN

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Serena DoyleLong Line High School (4)45:22
3Shane DoyleLong Line Open (21)45:37+12:39
3Dave LottyShort Line Open (13)48:21+12:58

WHN

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Andrew HillLong Line Open (21)32:58
1Seth SweeneyShort Line High School (8)42:27
2Stephanie ChanScore High School (3)28:27
3Selwyn SweeneyLong Line High School (4)53:44+8:22
3Cameron ChanScore High School (3)35:41
7Savanna SweeneyShort Line Primary (9)1:12:46+32:05
8Shay SweeneyShort Line Primary (9)1:12:57+32:16
9Paul SweeneyShort Line Open (13)1:12:56+37:33
11Steve DunlopLong Line Open (21)59:56+26:58
Ted MulherinShort Line Open (13)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.