Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Lane Cove National Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Lane Cove National Park
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 17 June 2017

Long Line Open

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Greg DominishGON33:13
2Joel PutnamBNN34:18+1:05
3Greg BarbourBFN34:59+1:46
4Hamish MackieBFN35:03+1:50
5Stefan KuehnGON37:23+4:10
6Matthias Hess- -37:40+4:27
7Shane DoyleURN38:45+5:32
8Brett SewellBNN38:51+5:38
9Nicole Mealing- -39:04+5:51
10Jenny Casanova- -40:11+6:58
11Jim MackayURN44:09+10:56
12Johnny PetersenGON44:11+10:58
13Michael FreeGON44:39+11:26
14Airdrie LongGON45:31+12:18
15Peter ThomasonBNN45:48+12:35
16Terry BluettBNN46:55+13:42
16Bob MorganBNN46:55+13:42
18Jim ForbesGON50:10+16:57
19Dan RedfernGON50:23+17:10
20Ian McKenzieURN52:06+18:53
21Rochelle CoxGON52:56+19:43
22Michael RoylanceBFN58:32+25:19
23Melanie ChristieURN1:00:24+27:11
24David DashGON1:01:06+27:53
25Zoe Melling- -1:08:24+35:11
26Ross DukerGON1:19:39+46:26
Jean Cane- -mispunched
Ellis LeungGONmispunched
Amanda MackieBFNmispunched

Long Line High School

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Fergus MackieBFN37:44
2Serena DoyleURN38:35+0:51
3Finn MackayURN39:20+1:36
4Angus LeungGON39:28+1:44
5Michael ClaydenGON43:54+6:10
6Riley GraingerGON47:07+9:23
7Selwyn SweeneyWHN48:26+10:42

Long Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sophia Bock- -1:43:29
2Eleanor Bock- -1:43:47+0:18
3Beccy Alfred- -1:43:59+0:30

Short Line Open

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Stefan KuehnGON23:07
2Brett SewellBNN23:22+0:15
3John BulmanGON24:55+1:48
4Jolan Leforestier- -34:16+11:09
5Elizabeth BulmanGON34:48+11:41
6Dave LottyURN38:34+15:27
7Gavin Scott- -40:49+17:42
8Gary GloverGON46:48+23:41
9Paul SweeneyWHN49:57+26:50
10Sue ThomsonGON51:51+28:44
11Cheryl BluettBNN57:26+34:19
Patrick Jordan- -mispunched

Short Line High School

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andra LeungGON31:51
2Seth SweeneyWHN33:07+1:16
3Alexander Dominish- -39:35+7:44
4Niamh CassarWHN45:43+13:52
Wil ThomasGONmispunched

Short Line Primary

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Curtis PepperBNN32:01
2Will Kay- -32:59+0:58
3Sam Kay- -34:51+2:50
4Hugh Fairlie-Cuninghame- -36:18+4:17
4Kari MarshBFN36:18+4:17
6Taine CassarWHN46:05+14:04
7Abigail McGheeBNN47:51+15:50
8Shay SweeneyWHN50:00+17:59
9Savanna SweeneyWHN50:02+18:01
10Finn & Phil- -50:44+18:43
11Keira SearyGON54:52+22:51
12Charlotte SearyGON54:55+22:54
13Marlon Leforestier- -56:21+24:20
14Stephen Mundy- -1:05:24+33:23

Score Open

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1David Stitt35040:12
2Ian McKenzie35042:42+2:30
3Maxim Demura34035:29
4Malcolm Gledhill33040:42+0:30
5Jim Wells27034:04
6Alistair McLean27049:48+9:36
7Graham & David McMahon25043:45+3:33
8Gwen Sewell17047:34+7:22

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Orion Taylor4057:14
2Nash Gibbling01:31:41+34:27

Score Primary

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Matt Fisher35039:07
2Florian Hess35039:44+0:37
3Muhil Bhaskaran35041:27+2:20
4Emily McLean27049:45+10:38
5William McLean27049:50+10:43
6Raymond Family24044:27+5:20
7Daniel Zipser16056:12+17:05
8Cameron McDonald15035:08
9Thomas Niederegger15035:33
10James Hazi15035:40
11Daniel Park15054:03+14:56
12Jonathan Morano15054:04+14:57

Please report errors in the result list to the organiser.