*** Instance-specific ***

Official results for ACT League #5, Castle Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT League #5, Castle Hill
Organiser: Bushflyers
Date: Sunday 28 May 2017

Red 1: Men: Open

7 860 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matt CraneAO A58:087:23
2David LingforsSWE .58:35+0:277:27

Red 1: Men: Masters

7 860 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul CuthbertBS A1:20:3610:15
David PolandBS Aover max time

Red 1: W: Junior

7 860 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tara MelhuishPO A1:19:3810:07

Red 2: Men: Open

6 890 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul de JonghBS A56:308:12

Red 2: Men: Junior

6 890 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tristan MillerBS A1:01:338:55
2Noah PolandBS A1:01:34+0:018:56

Red 2: Men: Masters

6 890 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew StocksBS A1:00:478:49
2John ScownAO A1:32:49+32:0213:28
3Graham AtkinsPO A1:33:26+32:3913:33
4Martin EtheringtonPO A1:34:41+33:5413:44

Red 3: Men: Open

5 430 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Samuel WilsonRR A1:29:1116:25

Red 3: Men: Junior

5 430 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David StocksBS A56:0710:20
2Joseph WilsonBS A1:30:32+34:2516:40
Patrick MillerBS Adid not finish

Red 3: Men: Masters

5 430 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tate NeedhamRR A55:1010:09
2John Shelton AgarAO A1:05:13+10:0312:00
3Nick MelhuishPO A1:05:17+10:0712:01
4Chris AndersenBS A1:10:55+15:4513:03
5Bruce BarnettBS A1:17:29+22:1914:16
6Greg WilsonBS A1:17:39+22:2914:18
7David HoggPO A1:32:36+37:2617:03
8Stephen StillAO A1:38:50+43:4018:12
9Hugh MooreRR A1:51:27+56:1720:31
Bryant AllenPO Amispunched
Peter MillerBS Amispunched
David JenkinsBS Amispunched
Eric WainwrightRR Adid not finish
Bill JonesRR Adid not finish

Red 3: W: Junior

5 430 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zoe MelhuishPO A56:5010:27
2Ella CuthbertBS A1:06:48+9:5812:18

Red 3: W: Masters

5 430 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Anita ScherrerBS A48:218:54
2Ana HercegPO A1:07:30+19:0912:25

Red 4: Men: Masters

3 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tom de JonghBS A51:2616:04
2Dennis TrewinBS A53:31+2:0516:43
3Keith FifieldRR A56:38+5:1217:41
4John SuttonRR A1:02:08+10:4219:25
5John SuominenWE A1:04:55+13:2920:17
6David Just- -1:05:41+14:1520:31
7Geoffrey DabbBS A1:06:26+15:0020:45

Red 4: Women Open

3 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Grace CraneAO Adid not start

Red 4: W: Masters

3 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chris StocksBS A1:02:0019:22
2Shannan ForrestPO A1:09:04+7:0421:35
3Pat MiethkePO A1:20:36+18:3625:11
4Jane BarnettBS A1:21:22+19:2225:25
5Jan HardyAL T1:25:33+23:3326:44
6Ann ScownAO A1:31:47+29:4728:40
7Ann SuttonRR A1:51:08+49:0834:43
Kerryne JonesRR Amispunched

Orange 1: Men: Open

4 370 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Craig George- -1:20:3818:27

Orange 1: Teams

4 370 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jane Bateson- -1:20:3718:26
1Gavin Melgard- -1:20:3718:26

Green: Men: Junior

2 580 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Makhaya Talbot-HoggPO A25:309:53

Green: Women: Junior

2 580 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Luca Talbot-HoggPO A24:339:30

Blue: Teams

2 020 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Felicity Campbell- -29:4714:44
1Jasper Campbell- -29:4714:44

Please report errors in the result list to the organiser.