Orienteering Australia

Official results for Qld School Champs - Relay - Results only

Event informationShow result list by organisationHide team lineupsPress result listPrint

Name: Qld School Champs - Relay - Results only
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Saturday 29 July 2017

13 yrs Boys

5 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 1642:07
1. Sean Lindsay-Holley13:57113:571
2. Jack Reinbott13:07127:0410
3. Isaac Burke15:031+0:4842:07100:00
2Team 1847:18+5:11
1. Aidan Stone14:163+0:1914:163+0:19
2. Grant Eldridge Hayes15:532+2:4630:092-1+3:05+2:46
3. Kydan Charles17:092+2:5447:1820+5:11+2:06
3Team 1748:27+6:20
1. Timothy Noll17:474+3:5017:474+3:50
2. Jackson Reimers14:163+1:0932:033-1+4:59+1:09
3. Fletcher Denny16:243+2:0948:2730+6:20+1:21
4Team 1955:39+13:32
1. Gabriel Schubert14:072+0:1014:072+0:10
2. Jacob Lasserre25:184+12:1139:254+2+12:21+12:11
3. Zack Lane16:144+1:5955:3940+13:32+1:11
Team 20mispunched
1. Paul Garbellinimispunchedmispunched
2. Joshua Newnes17:39+4:32mispunched
3. Chris Nemeth14:15mispunched

13 yrs Girls

3 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 2350:25
1. Madeline Balloch18:142+4:3418:142+4:34
2. Holly Mills15:11233:2520+3:17
3. Kiara Madden17:00150:251-1
2Team 2250:30+0:05
1. Ella Rogers13:40113:401
2. Alisha Di Ruggiero16:281+1:1730:08100:00
3. Tyla Parker20:222+3:2250:302+1+0:05+0:05
Team 21did not finish
1. Bridget Doherty30:143+16:3430:143+16:34
2. did not startdid not start
3. did not startdid not start

Junior Boys Championship

5 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 91:05:11
1. Mikaela Gray23:312+3:3023:312+3:30
2. Samuel Garbellini21:30145:011-1
3. Ryan Gray20:101+1:401:05:11100:00
2Team 71:06:20+1:09
1. Blake Reinbott20:01120:011
2. Ben Peacock27:492+6:1947:502+1+2:49+2:49
3. Grant Reinbott18:3021:06:2020+1:09
3Team 81:30:58+25:47
1. Oliver Schubert29:283+9:2729:283+9:27
2. William Cox33:004+11:301:02:284+1+17:27+8:00
3. Edward Filmer28:303+10:001:30:583-1+25:47+8:20
4Team 101:31:52+26:41
1. Shotaro Goto36:554+16:5436:554+16:54
2. Dylan Bryant25:173+3:471:02:123-1+17:11+0:17
3. Kynan OMalley-Jones29:404+11:101:31:524+1+26:41+9:30
Team 11mispunched
1. Zach Buckleymispunchedmispunched
2. Tom Ramsay33:17+11:47mispunched
3. Brigitte Mearamispunchedmispunched

Junior Girls Championship

3 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 121:12:49
1. Julia Gannon20:262+0:0720:262+0:07
2. Maxine Lovell25:12145:381-1
3. Nina Gannon27:1111:12:4910
2Team 131:33:05+20:16
1. Laura de Jong20:19120:191
2. Kasey Lane29:242+4:1249:432+1+4:05+4:05
3. Breanna Simmons43:222+16:111:33:0520+20:16+16:11
Team 14mispunched
1. Sophie Waplesmispunchedmispunched
2. Rebecca Nahrung32:16+7:04mispunched
3. Sara Garbellini32:25+5:14mispunched

Senior Boys Championship

3 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 21:20:02
1. Daniel Gray22:40122:401
2. Nicholas Burridge32:21155:0110
3. Thomas Garbellini25:0111:20:0210
2Team 31:41:37+21:35
1. Cameron Morrison33:353+10:5533:353+10:55
2. Anastasia Heikkila32:232+0:021:05:582-1+10:57+0:02
3. Murray Powell35:392+10:381:41:3720+21:35+10:38
3Team 11:58:24+38:22
1. Jaiden Fidge25:532+3:1325:532+3:13
2. Maxwell Batterham46:543+14:331:12:473+1+17:46+14:33
3. Saxon Charles45:373+20:361:58:2430+38:22+20:36

Senior GIrls Championship

2 starting competitors
PlacNameLeg timeLeg plLeg diffTimeCo placDiff
1Team 51:52:53
1. Ellie de Jong28:29128:291
2. Lucy Hill38:0211:06:3110
3. Chloe Mills46:2211:52:5310
Team 4mispunched
1. Laurel Gannon33:372+5:0833:372+5:08
2. Ashlee Baronsmispunchedmispunched
3. Isabella Ballochmispunchedmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.