Orienteering Australia

Official results for Qld School Champs - Individual Long Distance - Kurwongbah

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Qld School Champs - Individual Long Distance - Kurwongbah
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Sunday 30 July 2017

11 YRS Boys

1 300 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Miles BryantEN.Q8:086:15
2Adrian GarbelliniEN.Q10:14+2:067:52
3Tom LittleproudBB.Q11:13+3:058:37
4Flynn Eldridge HayesRR.Q12:47+4:399:50
5Eric LovellRR.Q14:01+5:5310:46
6James FergusonUG.Q14:55+6:4711:28
7Lachlan FergusonUG.Q15:07+6:5911:37
8Alex WrightRR.Q26:42+18:3420:32
Hamish DennyNo clubmispunched

11 YRS Girls

1 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottRR.Q10:137:51
2Abbie LaneRR.Q12:45+2:329:48
3Lucie RamsayEN.Q13:22+3:0910:16
4Mali BrennanRR.Q14:17+4:0410:59
5Cate NemethTF.Q15:27+5:1411:53
7Ryanda CraigeNo club17:21+7:0813:20

13 YRS Boys

2 500 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aidan StoneRR.Q14:375:50
2Joshua NewnesEN.Q15:32+0:556:12
3Isaac BurkeRR.Q16:14+1:376:29
4Jack ReinbottRR.Q16:18+1:416:31
5Sean Lindsay-HolleyRR.Q16:54+2:176:45
6Paul GarbelliniEN.Q18:07+3:307:14
7Jackson ReimersNo club18:10+3:337:16
8Timothy NollRR.Q18:35+3:587:26
9Chris NemethTF.Q18:40+4:037:28
10Gabriel SchubertRR.Q19:25+4:487:46
11Kydan CharlesBB.Q20:27+5:508:10
12Grant Eldridge HayesRR.Q21:27+6:508:34
13Zack LaneRR.Q22:38+8:019:03
14Jacob LasserreRR.Q36:40+22:0314:40
15Fletcher DennyNo club38:22+23:4515:20
Adam PeacockRR.Qdid not start

13 YRS Girls

1 800 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella RogersRR.Q11:196:17
2Kiara MaddenRR.Q13:25+2:067:27
3Madeline BallochBB.Q13:53+2:347:42
4Jade HassallRR.Q16:13+4:549:00
5Bridget DohertyNo club18:22+7:0310:12
6Holly MillsRR.Q20:15+8:5611:15
7Alisha Di RuggieroRR.Q24:29+13:1013:36
Tyla ParkerRR.Qmispunched

Jun Boys Standard

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zach BuckleyBB.Q35:0211:18
2Tom RamsayNo club44:47+9:4514:26

Sen Boys Standard

4 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Maxwell BatterhamNo club52:4110:58
Xander UhlmannEN.Qdid not start

Sen Girls Standard

4 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Brigitte MearaNo clubmispunched

Jun Boys Chmp

4 800 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan GrayUG.Q26:395:33
2Grant ReinbottRR.Q30:56+4:176:26
3Blake ReinbottRR.Q31:34+4:556:34
4Dylan BryantEN.Q40:11+13:328:22
5Oliver SchubertRR.Q42:28+15:498:50
6William CoxRR.Q43:21+16:429:01
7Samuel GarbelliniEN.Q43:41+17:029:06
8Ben PeacockRR.Q47:53+21:149:58
9Kynan OMalley-JonesTF.Q48:48+22:0910:10
10Cayleb FidgeBB.Q52:38+25:5910:57
Shotaro GotoNo clubmispunched
Edward FilmerBB.Qmispunched

Jun Girls Chmp

4 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mikaela GrayUG.Q28:107:02
2Julia GannonRR.Q28:27+0:177:06
3Rani BrennanRR.Q32:22+4:128:05
4Kasey LaneRR.Q39:16+11:069:49
5Laura de JongRR.Q46:22+18:1211:35
6Sara GarbelliniEN.Q50:06+21:5612:31
7Maxine LovellRR.Q51:35+23:2512:53
8Sophie WaplesNo club1:10:07+41:5717:31
9Breanna SimmonsRR.Q1:24:17+56:0721:04
10Annika UhlmannEN.Q1:25:50+57:4021:27

Sen Boys Chmp

6 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Daniel GrayUG.Q39:276:04
2Nicholas BurridgeUG.Q43:21+3:546:40
3Jaiden FidgeBB.Q46:04+6:377:05
4Thomas GarbelliniEN.Q46:24+6:577:08
5Saxon CharlesBB.Q54:00+14:338:18
6Murray PowellUG.Q1:07:27+28:0010:22
Cameron MorrisonEN.Qdid not start

Sen Girls Chmp

5 300 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Laurel GannonRR.Q42:288:00
2Ellie de JongRR.Q51:54+9:269:47
3Anastasia HeikkilaSO.Q55:09+12:4110:24
4Nina GannonRR.Q57:11+14:4310:47
5Lucy HillRR.Q1:04:56+22:2812:15
6Rebecca NahrungNo club1:18:04+35:3614:43
7Chloe MillsRR.Q1:19:49+37:2115:03
8Ashlee BaronsNo club1:22:24+39:5615:32
9Isabella BallochBB.Q1:37:57+55:2918:28

Please report errors in the result list to the organiser.