Official results for FootO 5 - Spice Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 5 - Spice Brook
Organisers: Orienteering Association of WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 2 July 2017

H1

9 300 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:19:208:31
2Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers1:23:27+4:078:58 Download route in GPX format
3Oliver MartinWullundigong Orienteers of the1:23:28+4:088:58
4Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers1:24:14+4:549:03
5Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:33:43+14:2310:04 Download route in GPX format
6Andrew MartinWullundigong Orienteers of the1:44:18+24:5811:12
7Ian FinnieWullundigong Orienteers of the1:59:46+40:2612:52
8Jan PorterLOST2:21:53+1:02:3315:15
9Eleanor SansomBibbulmun Orienteers2:21:59+1:02:3915:16 Download route in GPX format
10Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the2:40:46+1:21:2617:17
Tom Chadbourne- -mispunched

H2

7 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:03:469:06 Download route in GPX format
2Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:07:58+4:129:42 Download route in GPX format
3Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:08:12+4:269:44
4Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke1:16:01+12:1510:51
5Jason SimpsonLOST1:19:28+15:4211:21
6Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:27:03+23:1712:26
7Ron MarcusWullundigong Orienteers of the1:37:57+34:1113:59

H3

5 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Edward FinnieWullundigong Orienteers of the1:00:4211:14
2Dan GreigWullundigong Orienteers of the1:06:55+6:1312:23 Download route in GPX format
3David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:20:48+20:0614:57
4Tyler EvesBibbulmun Orienteers1:22:09+21:2715:12
5Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:22:58+22:1615:21
6Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:23:34+22:5215:28 Download route in GPX format
7Ian FletcherLOST1:33:10+32:2817:15
8Alec DuncanKulgun 225 Orienteers1:44:11+43:2919:17
9Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers1:46:11+45:2919:39
10Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:47:04+46:2219:49
11Nick FluxWullundigong Orienteers of the1:47:36+46:5419:55
12Peter GillonLOST1:51:15+50:3320:36
13John MajorKulgun 225 Orienteers1:55:02+54:2021:18
14Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers2:06:27+1:05:4523:25
15Hubert DayLOST3:00:53+2:00:1133:29
Georgia + Bryony Wulfrhodes- -mispunched
Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkemispunched
Russell WadeWullundigong Orienteers of thedid not finish

H4

3 300 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers28:018:29 Download route in GPX format
2Digby Mercer- -42:26+14:2512:51
3David PassKulgun 225 Orienteers45:55+17:5413:54
4Robert GraiegLOST51:49+23:4815:42
5Mason EvesBibbulmun Orienteers52:35+24:3415:56
6Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the53:33+25:3216:13
7Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers56:53+28:5217:14
8Coreen MaynardBibbulmun Orienteers57:33+29:3217:26
9Penny DuftyBibbulmun Orienteers58:13+30:1217:38
10Lara DaleLOST59:08+31:0717:55
11Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the1:00:06+32:0518:12
12Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:02:13+34:1218:51
13Janet FletcherLOST1:03:02+35:0119:06
14Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:08:16+40:1520:41
15John Braid- -1:24:00+55:5925:27
16Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers1:24:29+56:2825:36
17Wendy HobleyKulgun 225 Orienteers1:24:40+56:3925:39
18Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:29:56+1:01:5527:15
19Toni FrankBibbulmun Orienteers1:32:01+1:04:0027:53
20Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the1:59:33+1:31:3236:13

M

3 800 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Connor MartinSouth-West Orienteering Trekke36:049:29
2Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke38:35+2:3110:09
3Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke39:08+3:0410:17
4Bryan HardyWullundigong Orienteers of the44:14+8:1011:38
5Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the57:24+21:2015:06
6Liam DuftyBibbulmun Orienteers58:06+22:0215:17
7Zali DaleLOST1:00:26+24:2215:54
8Paul JarrettKulgun 225 Orienteers1:04:44+28:4017:02
9Rachel Yeo David- -1:08:20+32:1617:58
9Conor ChiswellLOST1:08:20+32:1617:58
11Roman Pinder- -1:11:16+35:1218:45
12Jane PunyanityaLOST1:12:04+36:0018:57
13Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke1:18:17+42:1320:36
14Cal Pullin- -1:23:05+47:0121:51
15Kate BraidKulgun 225 Orienteers1:41:52+1:05:4826:48
16Sasha EvesBibbulmun Orienteers1:41:55+1:05:5126:49
17Russel MontgomeryBibbulmun Orienteers1:46:00+1:09:5627:53
18Veronica JarrettKulgun 225 Orienteers1:47:46+1:11:4228:21
19Chas & Phil LaneLOST1:55:46+1:19:4230:27

E

2 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke25:479:55
2Giana KerrBibbulmun Orienteers38:07+12:2014:39
3Amy DuftyBibbulmun Orienteers38:46+12:5914:54
4Jane HardyWullundigong Orienteers of the52:59+27:1220:22
5Melanie + Andrew ChiswellLOST59:16+33:2922:47
6Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers1:07:58+42:1126:08
7Paul + 4 Taman- -1:13:53+48:0628:25
8Melanie + 3 Mason- -1:14:32+48:4528:40
9Juliette JarrettKulgun 225 Orienteers1:23:34+57:4732:08

VE

2 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam Dufty1Bibbulmun Orienteers14:096:09
2Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke16:32+2:237:11
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers21:56+7:479:32
4Conor Chiswell1- -23:05+8:5610:02
5Dylan Chiswell- -23:52+9:4310:22
6Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the24:10+10:0110:30
7Tim Hoffman- -25:48+11:3911:13
8Dash + Jane Lydon- -32:11+18:0213:59
9Amy DuftyBibbulmun Orienteers35:31+21:2215:26
10Gianna KerrBibbulmun Orienteers36:00+21:5115:39

Please report errors in the result list to the organiser.