Official results for WA MTBO Middle Distance Championships - Kalamunda Circuit

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: WA MTBO Middle Distance Championships - Kalamunda Circuit
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Saturday 22 July 2017

W16A

10 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:36:359:22

W21A

15 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Irina TretiakovaLOST1:33:125:58 Download route in GPX format
2Jayne SalesMelbourne Forest Racers1:40:38+7:266:27
3Natasha SpargWullundigong Orienteers of the1:49:39+16:277:01
Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Ordid not finish
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteersdid not start

W50A

12 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Debbie McKayKulgun 225 Orienteers1:26:017:10
2Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the2:12:53+46:5211:04

M14A

10 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Connor MartinSouth-West Orienteering Trekke54:515:19
2Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:07:03+12:126:30
3Mason EvesBibbulmun Orienteers1:08:05+13:146:36
4Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers2:00:44+1:05:5311:43

M16A

12 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke1:05:545:29
2Jordan HaworthOrienteering Association of WA1:42:10+36:168:30

M21A

17 600 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:06:383:47 Download route in GPX format
2Glen CharltonNewcastle Orienteering Club1:07:39+1:013:50
3Andre MorkelLOST1:18:40+12:024:28 Download route in GPX format
4John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or1:18:46+12:084:28
5David SymonsBibbulmun Orienteers1:23:10+16:324:43
6Ian DaltonKulgun 225 Orienteers1:23:52+17:144:45
7Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers1:30:14+23:365:07 Download route in GPX format
8Shane LewisKulgun 225 Orienteers1:40:06+33:285:41
9Paul DowlingBibbulmun Orienteers1:52:06+45:286:22

M40A

15 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Daniel EvesBibbulmun Orienteers1:35:396:07
2Michael DuftyBibbulmun Orienteers1:42:26+6:476:33
3Edward PlummerLOST1:49:24+13:457:00
Russell BuchananBibbulmun Orienteersdid not start

M50A

15 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Duncan SullivanLOST1:03:454:05 Download route in GPX format
2Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:15:18+11:334:49
3Richard BegleyKulgun 225 Orienteers1:21:38+17:535:13
4Steven PielageLOST1:37:46+34:016:16
5Mark NewhouseWembley1:57:09+53:247:30
Andrew MartinWullundigong Orienteers of themispunched
Adam BinksBibbulmun Orienteersdid not finish

M60A

12 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rob WestBibbulmun Orienteers1:20:446:43
2Jack DowlingBibbulmun Orienteers1:42:57+22:138:34 Download route in GPX format

M70A

10 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Jim MannBibbulmun Orienteersmispunched
Mike HoweLOSTdid not start

Rec 1

17 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom Chadbourne- -1:12:284:07
2Tom Brownlie- -1:48:51+36:236:11 Download route in GPX format
Nick Rive- -mispunched

Rec 3

12 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert Pullella- -1:40:168:21

Please report errors in the result list to the organiser.