Orienteering Australia

Official results for WA MTBO Middle Distance Championships - Kalamunda Circuit

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: WA MTBO Middle Distance Championships - Kalamunda Circuit
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Saturday 22 July 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Tom ChadbourneRec 1 (3)1:12:284:07

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Tom BrownlieRec 1 (3)1:48:51+36:236:11Download route in GPX format

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
Nick RiveRec 1 (3)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Robert PullellaRec 3 (1)1:40:168:21

Albany & Denmark Hinterland Or

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
4John ToomeyM21A (9)1:18:46+12:084:28
Jen Graham-TaylorW21A (3)did not finish

Bibbulmun Orienteers

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Hadrien DevillepoixM21A (9)1:06:383:47Download route in GPX format
1Lily McFarlaneW16A (1)1:36:359:22
1Daniel EvesM40A (3)1:35:396:07
1Rob WestM60A (2)1:20:446:43
2Patrick DuftyM14A (4)1:07:03+12:126:30
2Jack DowlingM60A (2)1:42:57+22:138:34Download route in GPX format
2Michael DuftyM40A (3)1:42:26+6:476:33
2Simon WindsorM50A (6)1:15:18+11:334:49
3Mason EvesM14A (4)1:08:05+13:146:36
4Riley McFarlaneM14A (4)2:00:44+1:05:5311:43
5David SymonsM21A (9)1:23:10+16:324:43
9Paul DowlingM21A (9)1:52:06+45:286:22
Jim MannM70A (1)mispunched
Adam BinksM50A (6)did not finish
Jo Anna MaynardW21A (3)did not start
Russell BuchananM40A (3)did not start

Kulgun 225 Orienteers

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Debbie McKayW50A (2)1:26:017:10
3Richard BegleyM50A (6)1:21:38+17:535:13
6Ian DaltonM21A (9)1:23:52+17:144:45
7Sten ClaessensM21A (9)1:30:14+23:365:07Download route in GPX format
8Shane LewisM21A (9)1:40:06+33:285:41

LOST

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Irina TretiakovaW21A (3)1:33:125:58Download route in GPX format
1Duncan SullivanM50A (6)1:03:454:05Download route in GPX format
3Andre MorkelM21A (9)1:18:40+12:024:28Download route in GPX format
3Edward PlummerM40A (3)1:49:24+13:457:00
4Steven PielageM50A (6)1:37:46+34:016:16
Mike HoweM70A (1)did not start

Melbourne Forest Racers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Jayne SalesW21A (3)1:40:38+7:266:27

Newcastle Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Glen CharltonM21A (9)1:07:39+1:013:50

Orienteering Association of WA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Jordan HaworthM16A (2)1:42:10+36:168:30

South-West Orienteering Trekke

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Connor MartinM14A (4)54:515:19
1Riley MartinM16A (2)1:05:545:29

Wembley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
5Mark NewhouseM50A (6)1:57:09+53:247:30

Wullundigong Orienteers of the

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Rosalie McCauleyW50A (2)2:12:53+46:5211:04
3Natasha SpargW21A (3)1:49:39+16:277:01
Andrew MartinM50A (6)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.