Official results for FootO 7 - Peterdine

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 7 - Peterdine
Organisers: LOST / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 30 July 2017

H1

9 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers57:086:04
2Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers1:07:14+10:067:09
3Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:09:11+12:037:21
4Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:11:15+14:077:34 Download route in GPX format
5Paul DowlingBibbulmun Orienteers1:25:38+28:309:06
6Wayne EliotWullundigong Orienteers of the1:34:31+37:2310:03
7Tom Chadbourne- -1:44:14+47:0611:05
8Ian FinnieWullundigong Orienteers of the1:59:20+1:02:1212:41
9Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the2:23:51+1:26:4315:18

H2

6 400 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the45:227:05
2Rachel WestBibbulmun Orienteers46:00+0:387:11
3Ceri PassKulgun 225 Orienteers47:17+1:557:23
4Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers47:36+2:147:26
5Graham BraidKulgun 225 Orienteers47:42+2:207:27
6Michael DuftyBibbulmun Orienteers56:13+10:518:47 Download route in GPX format
7Peter OLoughlinSouth-West Orienteering Trekke56:30+11:088:49
8Edward FinnieWullundigong Orienteers of the58:33+13:119:08
9Nick DaleLOST59:03+13:419:13
10Phil TaylorLOST1:01:40+16:189:38
11Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke1:02:03+16:419:41
12Simon ThomasLOST1:02:09+16:479:42
13Jason SimpsonLOST1:05:40+20:1810:15
14Jen PorterLOST1:08:32+23:1010:42
15Eleanor SansomBibbulmun Orienteers1:08:35+23:1310:42 Download route in GPX format
16Maurice PattenRed Roos1:09:28+24:0610:51
17Ron MarcusWullundigong Orienteers of the1:13:29+28:0711:28
18Edward PlummerLOST1:15:50+30:2811:50
19Digby MercerWullundigong Orienteers of the1:21:14+35:5212:41
20John CumminsBibbulmun Orienteers1:29:40+44:1814:00
21Stephen +1 Dodd- -1:32:03+46:4114:22
22Cal Pullin- -1:39:06+53:4415:29
23Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:39:12+53:5015:30
Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteersdid not finish

H3

5 200 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Russell WadeWullundigong Orienteers of the45:028:39 Download route in GPX format
2Noel SchoknechtLOST46:12+1:108:53
3Dan GreigWullundigong Orienteers of the50:08+5:069:38 Download route in GPX format
4Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the55:49+10:4710:44
5Mike HoweLOST58:01+12:5911:09
6Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the59:17+14:1511:24
7Rob WestBibbulmun Orienteers59:50+14:4811:30
8Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the1:00:32+15:3011:38
9Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:01:46+16:4411:52
10Mike SibbaldBibbulmun Orienteers1:03:57+18:5512:17
11Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:07:46+22:4413:01
12Jack DowlingBibbulmun Orienteers1:10:53+25:5113:37 Download route in GPX format
13Ken PostWullundigong Orienteers of the1:12:34+27:3213:57
14Peter GillonLOST1:14:27+29:2514:19
15Adam BinksBibbulmun Orienteers1:20:11+35:0915:25
16Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:24:05+39:0316:10
17Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers1:33:13+48:1117:55
18Chris SwainKulgun 225 Orienteers1:46:09+1:01:0720:24
19Nick FluxWullundigong Orienteers of the1:49:35+1:04:3321:04
20Katherine Gallagher- -3:25:40+2:40:3839:33
21Hubert DayLOST3:25:41+2:40:3939:33
John MajorKulgun 225 Orienteersdid not finish
Toivo PedasteLOSTdid not finish

H4

3 300 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mason EvesBibbulmun Orienteers29:088:49
2Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the34:03+4:5510:19 Download route in GPX format
3Cassie Wade- -34:07+4:5910:20
4Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the34:15+5:0710:22 Download route in GPX format
5Helen PostWullundigong Orienteers of the40:15+11:0712:11
6Bryan HardyWullundigong Orienteers of the41:25+12:1712:33
7Phil DuftyBibbulmun Orienteers42:21+13:1312:50 Download route in GPX format
8Christine HowittWullundigong Orienteers of the42:27+13:1912:51
9Craig DermerKulgun 225 Orienteers44:05+14:5713:21
10Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers46:54+17:4614:12
11Lois WestBibbulmun Orienteers48:35+19:2714:43
12Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers48:54+19:4614:49
13Penny DuftyBibbulmun Orienteers49:12+20:0414:54
14Toni FrankBibbulmun Orienteers50:52+21:4415:24
15Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers51:05+21:5715:28
16Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke52:02+22:5415:46
17Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers58:08+29:0017:36
18Emily +Sebastian Pole- -58:12+29:0417:38
19Coreen MaynardBibbulmun Orienteers59:35+30:2718:03
20Jane PunyanityaLOST59:37+30:2918:03
21Lara DaleLOST1:01:02+31:5418:29
22Vicki ReddenKulgun 225 Orienteers1:02:28+33:2018:55
23David McCauleyWullundigong Orienteers of the1:03:31+34:2319:14
24Jane HardyWullundigong Orienteers of the1:05:32+36:2419:51
25Sue DowlingBibbulmun Orienteers1:07:15+38:0720:22
26Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the1:08:13+39:0520:40
27Janet FletcherLOST1:08:18+39:1020:41
28Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:11:56+42:4821:47
29Erica SmaleKulgun 225 Orienteers1:23:35+54:2725:19
30Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the1:35:57+1:06:4929:04
Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkemispunched

M

3 900 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke36:169:17
2Patrick DuftyBibbulmun Orienteers36:23+0:079:19 Download route in GPX format
3Zali DaleLOST57:09+20:5314:39
4Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:02:10+25:5415:56
5Ceri+Liam Ovans- -1:03:34+27:1816:17
6Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the1:05:32+29:1616:48
7Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the1:06:41+30:2517:05
8Russel MontgomeryBibbulmun Orienteers1:10:32+34:1618:05
9Connor MartinSouth-West Orienteering Trekke1:15:46+39:3019:25
10Chas LaneLOST1:19:10+42:5420:17
11Gina WadeWullundigong Orienteers of the1:26:31+50:1522:11
12Andrew+Melanie ChiswellLOST1:26:36+50:2022:12

E

3 100 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers31:0310:00
2Russell DuftyBibbulmun Orienteers38:25+7:2212:23
3Conor ChiswellLOST43:53+12:5014:09
4Giana KerrBibbulmun Orienteers52:31+21:2816:56
5Melanie +4 Mason- -1:10:56+39:5322:52
6Shane +2 Miller- -1:25:08+54:0527:27

VE

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke19:026:20
2Dylan ChiswellLOST22:18+3:167:26
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers29:35+10:339:51
4Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers30:00+10:5810:00
5Amy DuftyBibbulmun Orienteers30:53+11:5110:17
6Paul Taman- -1:00:43+41:4120:14

Please report errors in the result list to the organiser.