Official results for FootO 8 - Frazzle Rock

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 8 - Frazzle Rock
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 6 August 2017

H1

8 800 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andre MorkelLOST1:33:1810:36
2Simon WindsorBibbulmun Orienteers1:33:48+0:3010:39
3Paul DowlingBibbulmun Orienteers1:34:55+1:3710:47
4Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers1:38:21+5:0311:10 Download route in GPX format
5Wayne EliotWullundigong Orienteers of the1:39:34+6:1611:18
6Ian FinnieWullundigong Orienteers of the1:54:13+20:5512:58
7Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the2:05:50+32:3214:17 Download route in GPX format
8Phil DuftyBibbulmun Orienteers2:16:26+43:0815:30 Download route in GPX format
9Jen PorterLOST2:29:38+56:2017:00
10Eleanor SansomBibbulmun Orienteers2:29:45+56:2717:01 Download route in GPX format
11Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the2:43:17+1:09:5918:33

H2

6 200 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers53:178:35
2Harry NicholsonNottinghamshire57:29+4:129:16
3Graham BraidKulgun 225 Orienteers59:52+6:359:39
4Edward FinnieWullundigong Orienteers of the1:04:26+11:0910:23
5Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:04:41+11:2410:25
6Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke1:06:32+13:1510:43
7Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the1:07:56+14:3910:57 Download route in GPX format
8Irina TretiakovaCreatiff inside team1:08:28+15:1111:02 Download route in GPX format
9Digby MercerWullundigong Orienteers of the1:13:28+20:1111:50 Download route in GPX format
10Simon ThomasLOST1:27:16+33:5914:04
11Isobel Skledar- -1:29:07+35:5014:22
12Ron MarcusWullundigong Orienteers of the1:33:46+40:2915:07
13Maurice PattenRed Roos1:34:33+41:1615:15
14Rob BeattieBibbulmun Orienteers1:37:30+44:1315:43
15Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:40:52+47:3516:16
16John CumminsBibbulmun Orienteers1:50:04+56:4717:45
Edward PlummerLOSTmispunched

H3

4 800 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Noel SchoknechtLOST53:5611:14
2Tyler EvesBibbulmun Orienteers1:01:05+7:0912:43
3Russell WadeWullundigong Orienteers of the1:02:02+8:0612:55 Download route in GPX format
4Ian FletcherLOST1:03:53+9:5713:18
5Rob WestBibbulmun Orienteers1:06:38+12:4213:52
6Mason EvesBibbulmun Orienteers1:13:54+19:5815:23
7Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the1:15:18+21:2215:41
8Mike HoweLOST1:18:48+24:5216:25
9Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:21:13+27:1716:55
10Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the1:24:03+30:0717:30
11Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the1:28:02+34:0618:20
12Russell CandyKulgun 225 Orienteers1:31:15+37:1919:00
13Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:35:05+41:0919:48
14Joan MerrifeildBurswood1:38:43+44:4720:33
15Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers1:42:51+48:5521:25
16Chris SwainKulgun 225 Orienteers2:04:39+1:10:4325:58
17Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the2:19:50+1:25:5429:07
Dan GreigWullundigong Orienteers of themispunched

H4

3 000 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekke34:2611:28
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers34:42+0:1611:34 Download route in GPX format
3Robert GraiegLOST38:38+4:1212:52
4Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the39:43+5:1713:14 Download route in GPX format
5Jan CandyKulgun 225 Orienteers44:42+10:1614:54
6Coreen MaynardBibbulmun Orienteers48:30+14:0416:10
7Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekke53:59+19:3317:59
8Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekke55:50+21:2418:36
9John MajorKulgun 225 Orienteers57:14+22:4819:04
10Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers57:24+22:5819:08
11Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers58:03+23:3719:21
12Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers58:33+24:0719:31
13Chas LaneLOST59:31+25:0519:50
14Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the1:00:37+26:1120:12
15Rosemary KullmannLOST1:00:43+26:1720:14
16Bryan HardyWullundigong Orienteers of the1:02:10+27:4420:43
17Penny DuftyBibbulmun Orienteers1:02:24+27:5820:48
18Andrew ChiswellWullundigong Orienteers of the1:02:43+28:1720:54
19Janet FletcherLOST1:03:57+29:3121:19
20Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the1:07:39+33:1322:33 Download route in GPX format
21Paul JarrettKulgun 225 Orienteers1:10:49+36:2323:36
22Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:16:17+41:5125:25
23Jane PunyanityaLOST1:16:23+41:5725:27
24Moreen CoxLOST1:53:48+1:19:2237:56
25Toni FrankBibbulmun Orienteers2:01:23+1:26:5740:27
26Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the2:03:04+1:28:3841:01
Erica SmaleKulgun 225 Orienteersmispunched
Craig DermerKulgun 225 Orienteersdid not finish
Jane HardyWullundigong Orienteers of thedid not finish

M

3 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers47:5815:59
2Veronica JarrettKulgun 225 Orienteers57:22+9:2419:07
3Gina WadeWullundigong Orienteers of the1:10:20+22:2223:26
4Alan CoxLOST1:34:51+46:5331:37
5Phil HumphriesLOST1:53:06+1:05:0837:42
Anne AustinWullundigong Orienteers of themispunched

E

2 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekke27:1911:22
2Conor ChiswellLOST27:41+0:2211:32
3Sasha EvesBibbulmun Orienteers29:11+1:5212:09
Juliette JarrettKulgun 225 Orienteersmispunched
Giana KerrBibbulmun Orienteersmispunched
Melanie ChiswellWullundigong Orienteers of thedid not finish

VE

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers16:188:34
2Dylan ChiswellWullundigong Orienteers of the21:47+5:2911:27
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers25:13+8:5513:16
4Giana KerrBibbulmun Orienteers30:09+13:5115:52

Please report errors in the result list to the organiser.