Orienteering Australia

Official results for FootO 8 - Frazzle Rock

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: FootO 8 - Frazzle Rock
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 6 August 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
11Isobel SkledarH2 (17)1:29:07+35:5014:22

Bibbulmun Orienteers

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Hadrien DevillepoixH4 (27)34:42+0:1611:34Download route in GPX format
2Tyler EvesH3 (18)1:01:05+7:0912:43
2Simon WindsorH1 (11)1:33:48+0:3010:39
3Sasha EvesE (5)29:11+1:5212:09
3Paul DowlingH1 (11)1:34:55+1:3710:47
4Giana KerrVE (4)30:09+13:5115:52
4Hadrien DevillepoixH1 (11)1:38:21+5:0311:10Download route in GPX format
5Rob WestH3 (18)1:06:38+12:4213:52
6Mason EvesH3 (18)1:13:54+19:5815:23
6Coreen MaynardH4 (27)48:30+14:0416:10
8Phil DuftyH1 (11)2:16:26+43:0815:30Download route in GPX format
9Lily McFarlaneH3 (18)1:21:13+27:1716:55
10Eleanor SansomH1 (11)2:29:45+56:2717:01Download route in GPX format
10Riley McFarlaneH4 (27)57:24+22:5819:08
11Sharon McFarlaneH4 (27)58:03+23:3719:21
14Rob BeattieH2 (17)1:37:30+44:1315:43
16John CumminsH2 (17)1:50:04+56:4717:45
17Penny DuftyH4 (27)1:02:24+27:5820:48
25Toni FrankH4 (27)2:01:23+1:26:5740:27
Giana KerrE (5)mispunched

Burswood

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
14Joan MerrifeildH3 (18)1:38:43+44:4720:33

Creatiff inside team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
8Irina TretiakovaH2 (17)1:08:28+15:1111:02Download route in GPX format

Kulgun 225 Orienteers

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Lachlan BraidVE (4)16:188:34
1Kate BraidM (6)47:5815:59
1Cameron DuncanH2 (17)53:178:35
2Veronica JarrettM (6)57:22+9:2419:07
3Rohan BraidVE (4)25:13+8:5513:16
3Graham BraidH2 (17)59:52+6:359:39
5Ceri PassH2 (17)1:04:41+11:2410:25
5Jan CandyH4 (27)44:42+10:1614:54
9John MajorH4 (27)57:14+22:4819:04
12Lucy JarrettH4 (27)58:33+24:0719:31
12Russell CandyH3 (18)1:31:15+37:1919:00
15Heike BehrbohmH3 (18)1:42:51+48:5521:25
15Vanessa SmithH2 (17)1:40:52+47:3516:16
16Chris SwainH3 (18)2:04:39+1:10:4325:58
21Paul JarrettH4 (27)1:10:49+36:2323:36
22Jennifer MajorH4 (27)1:16:17+41:5125:25
Juliette JarrettE (5)mispunched
Erica SmaleH4 (27)mispunched
Craig DermerH4 (27)did not finish

LOST

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Noel SchoknechtH3 (18)53:5611:14
1Andre MorkelH1 (11)1:33:1810:36
2Conor ChiswellE (5)27:41+0:2211:32
3Robert GraiegH4 (27)38:38+4:1212:52
4Alan CoxM (6)1:34:51+46:5331:37
4Ian FletcherH3 (18)1:03:53+9:5713:18
5Phil HumphriesM (6)1:53:06+1:05:0837:42
8Mike HoweH3 (18)1:18:48+24:5216:25
9Jen PorterH1 (11)2:29:38+56:2017:00
10Simon ThomasH2 (17)1:27:16+33:5914:04
13Chas LaneH4 (27)59:31+25:0519:50
15Rosemary KullmannH4 (27)1:00:43+26:1720:14
19Janet FletcherH4 (27)1:03:57+29:3121:19
23Jane PunyanityaH4 (27)1:16:23+41:5725:27
24Moreen CoxH4 (27)1:53:48+1:19:2237:56
Edward PlummerH2 (17)mispunched

Nottinghamshire

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Harry NicholsonH2 (17)57:29+4:129:16

Red Roos

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
13Maurice PattenH2 (17)1:34:33+41:1615:15

South-West Orienteering Trekke

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Aldo BosmanH4 (27)34:2611:28
1Eckart BosmanE (5)27:1911:22
6Riley MartinH2 (17)1:06:32+13:1510:43
7Jaco BosmanH4 (27)53:59+19:3317:59
8Marlize BosmanH4 (27)55:50+21:2418:36

Wullundigong Orienteers of the

26 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
2Dylan ChiswellVE (4)21:47+5:2911:27
3Russell WadeH3 (18)1:02:02+8:0612:55Download route in GPX format
3Gina WadeM (6)1:10:20+22:2223:26
4Edward FinnieH2 (17)1:04:26+11:0910:23
4Carol BrownlieH4 (27)39:43+5:1713:14Download route in GPX format
5Wayne EliotH1 (11)1:39:34+6:1611:18
6Ian FinnieH1 (11)1:54:13+20:5512:58
7Shaun RichardsH3 (18)1:15:18+21:2215:41
7Tom BrownlieH2 (17)1:07:56+14:3910:57Download route in GPX format
7Graeme HarrisH1 (11)2:05:50+32:3214:17Download route in GPX format
9Digby MercerH2 (17)1:13:28+20:1111:50Download route in GPX format
10Robert BoekelaarH3 (18)1:24:03+30:0717:30
11Sarah RichardsH3 (18)1:28:02+34:0618:20
11Nick LethbridgeH1 (11)2:43:17+1:09:5918:33
12Ron MarcusH2 (17)1:33:46+40:2915:07
13Brian AustinH3 (18)1:35:05+41:0919:48
14Nicolette FinnieH4 (27)1:00:37+26:1120:12
16Bryan HardyH4 (27)1:02:10+27:4420:43
17Debra LethbridgeH3 (18)2:19:50+1:25:5429:07
18Andrew ChiswellH4 (27)1:02:43+28:1720:54
20Ken BrownlieH4 (27)1:07:39+33:1322:33Download route in GPX format
26Melinda RichardsH4 (27)2:03:04+1:28:3841:01
Anne AustinM (6)mispunched
Dan GreigH3 (18)mispunched
Melanie ChiswellE (5)did not finish
Jane HardyH4 (27)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.