Official results for FootO 9 - Yetar Springs

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO 9 - Yetar Springs
Organisers: Orienteering Association of WA / Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 20 August 2017

H1

5 000 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers33:146:38
2Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers44:05+10:518:49 Download route in GPX format
3Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the45:00+11:469:00 Download route in GPX format
4Andre MorkelLOST45:02+11:489:00
5Wayne EliotWullundigong Orienteers of the46:04+12:509:12
6Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers47:03+13:499:24
7Paul DowlingBibbulmun Orienteers48:34+15:209:42
8Karen StaudteLOST51:24+18:1010:16
9Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the53:25+20:1110:41
10Edward FinnieWullundigong Orienteers of the54:44+21:3010:56
11Simon ThomasLOST54:48+21:3410:57
12Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke55:39+22:2511:07
13Russell WadeWullundigong Orienteers of the57:51+24:3711:34
14Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers1:02:07+28:5312:25
15Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Or1:03:43+30:2912:44
16Maurice PattenRed Roos1:14:30+41:1614:54
17Stephen Dodd + 1- -1:25:32+52:1817:06
18Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:29:31+56:1717:54 Download route in GPX format
19Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:30:34+57:2018:06

H2

4 600 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rachel WestBibbulmun Orienteers41:349:02
2Graham BraidKulgun 225 Orienteers41:59+0:259:07
3Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers43:24+1:509:26
4Peter OLoughlinSouth-West Orienteering Trekke51:07+9:3311:06
5Michael DuftyBibbulmun Orienteers51:37+10:0311:13 Download route in GPX format
6Ceri PassKulgun 225 Orienteers52:12+10:3811:20
7Jason SimpsonLOST52:47+11:1311:28
8Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the55:09+13:3511:59
9Robert GraiegLOST55:36+14:0212:05
10Phil TaylorLOST58:30+16:5612:43
11Ian FinnieWullundigong Orienteers of the59:33+17:5912:56
12Edward PlummerLOST1:03:51+22:1713:52
13Irina TretiakovaLOST1:08:01+26:2714:47
14Ron MarcusWullundigong Orienteers of the1:10:00+28:2615:13
15Patrick DuftyBibbulmun Orienteers1:19:55+38:2117:22 Download route in GPX format
16John CumminsBibbulmun Orienteers1:22:43+41:0917:58
17Christine HowittWullundigong Orienteers of the1:28:50+47:1619:18
18Simon SpagnolLOST1:31:59+50:2519:59
Paul JarrettKulgun 225 Orienteersmispunched
Dan GreigWullundigong Orienteers of thedid not finish

H3

3 000 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian FletcherLOST26:308:50
2Tony SimpkinsLOST29:40+3:109:53 Download route in GPX format
3Blake MerrittLOST30:50+4:2010:16
4Mike SibbaldBibbulmun Orienteers31:03+4:3310:21
5Tyler EvesBibbulmun Orienteers32:53+6:2310:57
6Rob WestBibbulmun Orienteers33:26+6:5611:08
7Bryan HardyWullundigong Orienteers of the35:49+9:1911:56
8Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers38:54+12:2412:58
9Andrea EvesBibbulmun Orienteers39:10+12:4013:03
10Mike HoweLOST40:09+13:3913:23
11Chas LaneLOST42:40+16:1014:13
12Heike BehrbohmKulgun 225 Orienteers42:53+16:2314:17
13Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers43:11+16:4114:23
14Ian JenningsWullundigong Orienteers of the44:03+17:3314:41
15Craig DermerKulgun 225 Orienteers45:31+19:0115:10
16David PassKulgun 225 Orienteers47:06+20:3615:42
17Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the50:05+23:3516:41
18Nick FluxWullundigong Orienteers of the51:21+24:5117:07
19Helen PostWullundigong Orienteers of the55:32+29:0218:30
20Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the59:51+33:2119:57
21Jane HardyWullundigong Orienteers of the1:16:22+49:5225:27
Daniel MeeksKulgun 225 Orienteersmispunched
Brian AustinWullundigong Orienteers of themispunched

H4

2 100 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the24:3211:40 Download route in GPX format
2Mason EvesBibbulmun Orienteers27:02+2:3012:52
3Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the30:34+6:0214:33 Download route in GPX format
4Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the33:49+9:1716:06
5Jill ElderfieldSouth-West Orienteering Trekke35:41+11:0916:59
6Rosemary KullmannLOST36:23+11:5117:19
7Jane PunyanityaLOST36:52+12:2017:33
8Jennifer BinnsLOST37:36+13:0417:54
9Lois WestBibbulmun Orienteers37:47+13:1517:59
10Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Or38:03+13:3118:07
11Vicki ReddenKulgun 225 Orienteers49:31+24:5923:34
11Don YoungBibbulmun Orienteers49:31+24:5923:34
13Penny DuftyBibbulmun Orienteers50:12+25:4023:54
14Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the50:15+25:4323:55
15Janet FletcherLOST52:19+27:4724:54
16Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers54:13+29:4125:49
17Moreen CoxLOST56:10+31:3826:44
18Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the58:56+34:2428:03

M

2 600 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ceri Ovans- -30:2811:43
2Codey YatesKulgun 225 Orienteers32:02+1:3412:19
3Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers32:49+2:2112:37
4Lucy JarrettKulgun 225 Orienteers40:09+9:4115:26
5Liam DuftyBibbulmun Orienteers40:21+9:5315:31
6Connor MartinSouth-West Orienteering Trekke46:05+15:3717:43
7Luis Cabral- -51:19+20:5119:44
8Vicky Brownlie- -53:03+22:3520:24
9Mouillerson Irina- -1:16:28+46:0029:24
10Andy Hinton- -1:33:56+1:03:2836:07
11Renee Williamson- -1:53:23+1:22:5543:36
Elliott Carson- -mispunched
Alan CoxLOSTmispunched
Philomena HumphriesLOSTdid not finish

E

1 900 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kate BraidKulgun 225 Orienteers14:537:50
2Zoe Kelsey- -27:31+12:3814:28
3Paul + 3 Taman- -28:26+13:3314:57
4Andrew ChiswellLOST29:05+14:1215:18
5Catherine Fenwilk- -30:52+15:5916:14
6Gary Floyd- -31:23+16:3016:31
7Conor ChiswellLOST32:00+17:0716:50
8Dylan ChiswellLOST35:51+20:5818:52
9Sasha EvesBibbulmun Orienteers37:53+23:0019:56
10Edward Hughes- -42:11+27:1822:12
11Peter Kiernan- -43:04+28:1122:40
12Ritwik Chakraborty- -50:00+35:0726:18
13Tristan MerrittLOST1:05:59+51:0634:43
Ian Clayton- -mispunched

VE

1 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers15:158:58
2Amy DuftyBibbulmun Orienteers15:19+0:049:00
3Rohan BraidKulgun 225 Orienteers17:02+1:4710:01
4Katherine ElderfieldSouth-West Orienteering Trekke25:15+10:0014:51
5Archie BrownlieKulgun 225 Orienteers28:55+13:4017:00
6Dakota Matthews- -40:08+24:5323:36
7Luka SimpsonLOST52:02+36:4730:36

Please report errors in the result list to the organiser.