Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Autumn Series 2 - Forest Chase

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Autumn Series 2 - Forest Chase
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Monday 3 April 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

Target 60 Mins

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2VICTOR SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
4RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
7DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9GRAHAM LEARYOrienteering Victoria1:00:00

Target 45 Mins

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers45:00
2JAY KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3JENNY CHAPMANBayside Kangaroos Orienteers45:00

Score 60 mins

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2ANDREW BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group1:00:00
4TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6MARK JARVISOrienteering Victoria1:00:00
7GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
8IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10ANDRAS BOGDANOVITSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
11MEGAN FRENCHOrienteering Victoria1:00:00
12ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
14STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
15WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
16KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
17NAME NOOrienteering Victoria1:00:00
18GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
19PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
20PETER BROOKSOrienteering Victoria1:00:00
21MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
22RICHARD SALLMANNOrienteering Victoria1:00:00
23NICOLE BAXTEROrienteering Victoria1:00:00
24PETER CHENDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
25GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
26LIZ THORPEOrienteering Victoria1:00:00

Power Walker - Target

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:05:00
3BERNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
6HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
8IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
9ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10PAM KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
12BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14TINA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Power Walker - Score

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NONAME NONAMEOrienteering Victoria1:05:00
2GARY BROADYOrienteering Victoria1:05:00
3KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
5LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
7SUZANNE OCALLAGHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8AINSLIE CUMMINSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
9LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
12GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13KELLY LANEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.