Official results for Melbourne PAS Monday Autumn Series 3 - Malvern Star

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Autumn Series 3 - Malvern Star
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Monday 17 April 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

Target 60 Mins

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3CHRIS GODFRED-SPENNINGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4VICTOR SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

Target 45 Mins

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00

Score 60 mins

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2DAVID ASHBURNEROrienteering Victoria1:00:00
3ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6RICHARD SALLMANNOrienteering Victoria1:00:00
7RICHARO ZEINER-GUNDERSENOrienteering Victoria1:00:00

Score 45 mins

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NICOLE BAXTEROrienteering Victoria45:00

Power Walker - Target

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3FERNANDO ALONSOOrienteering Victoria1:05:00
4IRINA TUROVAOrienteering Victoria1:05:00
5TIMOFEV SUPRUNOrienteering Victoria1:05:00
6HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
8NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
9BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
10TINA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
12IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
14KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Power Walker - Score

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:05:00
2GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3ROSEMARY OBRIENOrienteering Victoria1:05:00
4JENNY SPENCEROrienteering Victoria1:05:00
5AINSLIE CUMMINSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
6ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
7LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
8PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
9GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10KELLY LANEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
12TRINE RAAENOrienteering Victoria1:05:00
13COURT NEWBURYOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.