Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Winter Series 5 - Rosanna-Macleod

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Winter Series 5 - Rosanna-Macleod
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Monday 8 May 2017

Classes: Show all | CS | HA | TA | TB | A | B | HPW | TPW | PW

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteerscompleted

Target 60 Mins

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
3PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
5HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
6ANDREW HORNEOrienteering Victoria1:00:00

Score 60 mins

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ELIZABETH DORNOMOrienteering Victoria1:00:00
2WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
3ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
5ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6KAMILA CHRZASTOWSKAOrienteering Victoria1:00:00
7REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

Power Walker - Target

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2MARCELLE STANTONOrienteering Victoria1:05:00
3ANGELA WHITEOrienteering Victoria1:05:00
4CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
5NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
6HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
8KATHY LILEYYarra Valley Orienteering Club1:05:00
9DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00

Power Walker - Score

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:05:00
2MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3LOUISE CHUDASAMAOrienteering Victoria1:05:00
4BERNADETTE DORNOMOrienteering Victoria1:05:00
5DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
6GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7SUZANNE OCALLAGHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.