Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 10 - Seddon

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 10 - Seddon
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 30 May 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JO TORRBayside Kangaroos Orienteerscompleted

A (60 Min Score)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON LOUISOrienteering Victoria1:00:00
2ARTHUR SORENSENOrienteering Victoria1:00:00
3TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4BRAD DAVIESOrienteering Victoria1:00:00
5DON FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6ALEXANDRA GRAYOrienteering Victoria1:00:00
7TRACEY BOYDOrienteering Victoria1:00:00
8WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
9PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
10ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
11MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
12MARK TOOMEYOrienteering Victoria1:00:00

B (50 Min Score)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club50:00
2EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers50:00
3REBECCA SHAWBayside Kangaroos Orienteers50:00
4TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers50:00
5ALAN COOKEOrienteering Victoria50:00
6RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers50:00
7KATE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00
8MARK HENNESSYCentral Highlands Orienteering Club50:00
9JOHN KEATINGOrienteering Victoria50:00
10MARINA KEATINGOrienteering Victoria50:00

C (45 Min Score)

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
2HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers45:00
3KEN MOORETuckonie Orienteering Club45:00
4JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers45:00

E Course

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
6IAN MCLEANTuckonie Orienteering Club1:05:00
7JAN NORMANOrienteering Victoria1:05:00
8ANGELA WHIFFINOrienteering Victoria1:05:00
9KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10LUCAS HUBBARDBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11ANNE HUBBARDOrienteering Victoria1:05:00
12JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.