Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 6 - Hawthorn East

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 6 - Hawthorn East
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 26 April 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3GEOFFREY MCLEANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4HUGH WILSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7HELEN WALPOLEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8ARTHUR SORENSENOrienteering Victoria1:00:00
9RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
11VICTOR SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
14RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
15KEN JAMESOrienteering Victoria1:00:00
16WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
17DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
18DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers1:00:00

B (45 Min Score)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
2BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group45:00
3NICK MADDOCKDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4BRETT REEDOrienteering Victoria45:00
5JENNY CHAPMANBayside Kangaroos Orienteers45:00
6GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
8PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club45:00
9PETER KEMPSTERNillumbik Emus Orienteering Club45:00
10GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00

Power Walkers

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4JENNY SPENCEROrienteering Victoria1:05:00
5ROSE OBRIENOrienteering Victoria1:05:00
6LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
7BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
8GIRLS THEOrienteering Victoria1:05:00
9KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
11SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:05:00
12NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
13MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
15HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16MARC GIGAUDOrienteering Victoria1:05:00
17PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
18GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19BARRY CROSSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.