Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 3 - Blackburn North

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 3 - Blackburn North
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 19 July 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteerscompleted

A (60 Min Score)

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTERDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2COLIN PEARCEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3GEOFFREY MCLEANOrienteering Victoria1:00:00
4IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5TIM WARDROPYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6HUGH WILSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7ALICIA DYMOWSKIDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8PAUL MONKSYarra Valley Orienteering Club1:00:00
9JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12VANESSA KINGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
14DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
15STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
16ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
17JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
18RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
19ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
20KEN JAMESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
21PETER HOBBSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
22DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
23MARTIN KOZMABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
24MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
25HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
26PETER LADAYarra Valley Orienteering Club1:00:00

B (45 Min Score)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers45:00
2BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group45:00
3IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
5GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club45:00
6PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7MATTHEW KINGBayside Kangaroos Orienteers45:00
8DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
9JONATHAN WONGDandenong Ranges Orienteering Club45:00
10PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
11PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
12SUZY SPEIRSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
13JOHN MEEKINGYarra Valley Orienteering Club45:00
14GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00
15LIBBY MEEKINGYarra Valley Orienteering Club45:00
16PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club45:00

Power Walkers

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMONDOrienteering Victoria1:05:00
2TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:05:00
4KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5RON FREDERICKNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
6HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
7LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
8BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
9RICHARD LEEDOrienteering Victoria1:05:00
10PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:05:00
12NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
13PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
14ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
15MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
17GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18BEV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19JANET KINGBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20PAM KINGOrienteering Victoria1:05:00
21KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
23MARC GIGAUDOrienteering Victoria1:05:00
24BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.