Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 15 - Knox Fields

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 15 - Knox Fields
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 11 October 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1GRAHAM LEARYOrienteering Victoriacompleted

A (60 Min Score)

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATTHEW JENKINSONOrienteering Victoria1:00:00
2PETER HOBBSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5PAUL MONKSYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6GEOFFREY MCLEANOrienteering Victoria1:00:00
7MARTIN KOZMABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
9HELEN WALPOLEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
12ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
14MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
15ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
16DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
17STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
18PETER LADAYarra Valley Orienteering Club1:00:00
19DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
20GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
21TOM GARDINEROrienteering Victoria1:00:00
22TED WOODLEYOrienteering Victoria1:00:00
23VICTOR SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
24ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
25MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
26RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

B (45 Min Score)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group45:00
2NICK MADDOCKDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4MARK BAXTERNillumbik Emus Orienteering Club45:00
5TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers45:00
6BRETT REEDOrienteering Victoria45:00
7PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club45:00
8PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
9DAVID KNIGHTBayside Kangaroos Orienteers45:00
10PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
11DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00

Power Walkers

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4RICHARD LEEDOrienteering Victoria1:05:00
5BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
6KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
8SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:05:00
9ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10MARK HAMMONDOrienteering Victoria1:05:00
11SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
12PAM KINGOrienteering Victoria1:05:00
13LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
15MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
17KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
19PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
20NAVIGATORS NEWBURYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.