Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 20 - Mullum Mullum

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 20 - Mullum Mullum
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 23 September 2017

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2HELEN WALPOLEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
4ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
10ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
11PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
12DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

B (45 Min Score)

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers45:00
2MURRAY HANNABayside Kangaroos Orienteers45:00
3REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4LOUISE LAMBERTOrienteering Victoria45:00

Power Walkers

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3PETER KEMPSTERNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
5LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
6ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
7IAN MATHIESONOrienteering Victoria1:05:00
8ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9MARK PHILLIPSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10COLIN PAGEOrienteering Victoria1:05:00
11BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
12IAN MORGANOrienteering Victoria1:05:00
13KATHY MADDENOrienteering Victoria1:05:00
14ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
15LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
16PETER BLACKYarra Valley Orienteering Club1:05:00
17DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
18NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
19IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
20JILL PHILLIPSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
21JARED ORTLIPPOrienteering Victoria1:05:00
22DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
23IAN BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
24HOUSE PRAGUEOrienteering Victoria1:05:00
25WILLIAM MALLENOrienteering Victoria1:05:00
26NEWBURY NAVIGATORSOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.