Orienteering Australia

Official results for Sydney South West Primary School Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney South West Primary School Championships
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Wednesday 21 June 2017

M10

1 600 m, 47 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack WadsworthTAH PS10:096:20
2Noah WalkerMAW PS10:23+0:146:29
3Max SoireMAW PS10:29+0:206:33
4Riley ParrishCOB PS10:56+0:476:50
5Ryan HouseCOB PS11:25+1:167:08
6Kane NovakCOB PS11:38+1:297:16
7Brayden SutherlandELD PS11:42+1:337:18
8Billy MoreauCOB PS12:31+2:227:49
9Christopher GauciCOB PS12:56+2:478:05
10Channing WharyMAW PS13:17+3:088:18
11Cody WoodenMAW PS13:29+3:208:25
12Ethan ClarkeMAW PS13:36+3:278:30
13Cohen WilsonCOB PS13:56+3:478:42
14Harrison EckersleyWAR PS14:05+3:568:48
15Maverick FraleyWAR PS14:11+4:028:51
16Adam FrankhamWAR PS14:16+4:078:55
17Dylan RawlingsWAR PS14:25+4:169:00
18Heath MacnamaraCOB PS14:40+4:319:10
19Hunter ElsonMAW PS14:42+4:339:11
20Liam HazelwoodMAW PS15:26+5:179:38
21John RefaloCOB PS15:31+5:229:41
22Jack SearleMAW PS15:39+5:309:46
23Michael Delander-KourtisMAW PS16:17+6:0810:10
24Koby HallidayMAW PS16:52+6:4310:32
25Cooper McHughMAW PS17:01+6:5210:38
26Luka KrsmanovicELD PS19:06+8:5711:56
27Boadie BourkeELD PS19:22+9:1312:06
28Lucas MetcalfeELD PS21:28+11:1913:25
29Barun KumareshCAS PS21:38+11:2913:31
30Phillip ThomasWAR PS21:51+11:4213:39
31Tyson HardingELD PS22:05+11:5613:48
32Jude DemarcoWAR PS22:09+12:0013:50
33Luke DicksonELD PS23:06+12:5714:26
34Manuga EgodogeCAS PS23:49+13:4014:53
35Jaelen RaymundoHOL PS25:21+15:1215:50
36Onnjishu AhmedCAS PS28:01+17:5217:30
37Ishan TapreHOL PS28:02+17:5317:31
38Jared LawrenceBRIN PS29:03+18:5418:09
39Aidan TranCAS PS29:34+19:2518:28
Riley WickhamCOB PSmispunched
Caelen JeffreyCOB PSmispunched
Aaron SechenyCOB PSmispunched
Jack RaeCOB PSmispunched
Jeremy SandersonOAK PSmispunched
Ike SandersonOAK PSmispunched
Raed AliHOL PSmispunched
Mason DibbsBRIN PSmispunched

W10

1 600 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jamila BuiHOL PS11:197:04
2Georgia DaleMAW PS12:11+0:527:36
3Caitlin ReynoldsCOB PS12:23+1:047:44
4Ellie FennerMAW PS13:31+2:128:26
5Taylee PasslowELD PS13:44+2:258:35
6Nikki CarterOAK PS13:51+2:328:39
7Jade GoodeTAH PS13:54+2:358:41
8Samantha RobertsMAW PS13:57+2:388:43
9Keira Ryder-MoriartyBRIN PS14:02+2:438:46
10Lucy BurtonMAW PS14:25+3:069:00
11Sarah GuyerCOB PS14:29+3:109:03
11Demi PrestonBRIN PS14:29+3:109:03
13Ananya SrinivasanHOL PS14:38+3:199:08
14Bella GreenlandMAW PS15:40+4:219:47
15Sophie ConstantineMAW PS15:43+4:249:49
16Olivia JurcanBRIN PS16:52+5:3310:32
17Phoebe PrestonBRIN PS17:33+6:1410:58
18Olivia JacksonNV PS18:28+7:0911:32
19Reese WestMAW PS18:31+7:1211:34
20Tori WilsonMAW PS19:09+7:5011:58
21Harshitha SrinivasanHOL PS19:52+8:3312:25
22Mia PocockCOB PS20:41+9:2212:55
23Harriet GreenCOB PS20:58+9:3913:06
24Samantha DeveigneBRIN PS21:04+9:4513:10
25Lilly OckersMAW PS21:55+10:3613:41
26Ruby HamiltonTAH PS22:15+10:5613:54
27Lily HarloffMAW PS22:47+11:2814:14
28Zoe TongCAS PS22:48+11:2914:15
29Katerina TroupkosMAW PS22:56+11:3714:20
30Nikki-Lee DibbsBRIN PS24:38+13:1915:23
31Ramisa IslamHOL PS24:48+13:2915:30
32Rylee SchaeferMAW PS25:14+13:5515:46
33Alicia RatkunMAW PS25:27+14:0815:54
34Chloe TanHOL PS26:56+15:3716:50
35Shanzay BaigHOL PS27:11+15:5216:59
36Angelina Marius Le PrinceHOL PS28:02+16:4317:31
37Eliza SinclairMAW PS35:13+23:5422:00
38Danya AlbadranCAS PS45:03+33:4428:09
Jade MackeyWAR PSmispunched
Suri LuiHOL PSmispunched
Abbi SpencerBRIN PSmispunched
Scarlett NewtonMAW PSmispunched
Ellie FisherMAW PSmispunched

M11

2 300 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Harry ElsonMAW PS13:275:50
2Koby KingNV PS14:36+1:096:20
3Max GvericMAW PS14:42+1:156:23
4Leroy WaakaNV PS15:49+2:226:52
5Lachlan CapleCAS PS16:45+3:187:16
6Tarik NazariNV PS17:11+3:447:28
7Ben DouglasNV PS17:34+4:077:38
8Adam HillCOB PS17:47+4:207:43
9Curtis McCormackNV PS18:02+4:357:50
10Nicholas VellaCOB PS18:20+4:537:58
11Ryan FangCAS PS18:23+4:567:59
12Levi PieplenboschELD PS18:51+5:248:11
13Dylan LeeMAW PS18:53+5:268:12
14Jacob DarbyMAW PS19:11+5:448:20
15Nathan MossELD PS19:41+6:148:33
16Josh GrahamOAK PS22:21+8:549:43
17Nisanga PathiranaCOB PS23:18+9:5110:07
18Seth AttardOAK PS23:53+10:2610:23
19Xander ReidOAK PS23:54+10:2710:23
20Dylan KeighranNV PS24:36+11:0910:41
21Affaan AliCAS PS24:38+11:1110:42
22Joshua PeckettHOL PS24:46+11:1910:46
23Zac CrawfordOAK PS25:12+11:4510:57
24Adam ZaatitiCAS PS25:26+11:5911:03
25Tyrone BrincatOAK PS25:38+12:1111:08
26James FanHOL PS26:23+12:5611:28
27Rayan KhanCAS PS26:56+13:2911:42
28Noah RedmanCOB PS27:21+13:5411:53
29Sifat MusfiqueCAS PS28:28+15:0112:22
30Isaac AnscombeWAR PS28:52+15:2512:33
31Lachlan WoodheadWAR PS29:46+16:1912:56
32James LuuCAS PS30:17+16:5013:10
33Simon ScalonTAH PS30:34+17:0713:17
34Thomas KitsoukiliasHOL PS31:47+18:2013:49
35Sahil DomahCAS PS31:50+18:2313:50
36Declan Bone-WrightTAH PS32:30+19:0314:07
37Wisam ChehadeCAS PS34:42+21:1515:05
38Koko Asakura-WardHOL PS36:36+23:0915:54
39Ibrahim AnsariHOL PS40:30+27:0317:36
Jake JonesCOB PSmispunched
Pratik ManandarHOL PSmispunched
William CurraoCOB PSmispunched
William RogersCOB PSmispunched
Jack WheelerTAH PSmispunched
Dion WilliamsNV PSmispunched
Abraham El SajeCAS PSdid not finish

W11

2 200 m, 62 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Amelia OrmerodMAW PS17:127:49
2Mia WooldridgeCAM PS17:18+0:067:51
3Ava StammersCAM PS17:46+0:348:04
4Andrea TranCAS PS18:52+1:408:34
5Alexandra BerleCOB PS19:14+2:028:44
6Amelia MooreNV PS19:16+2:048:45
7Charlotte WheelerCOB PS19:18+2:068:46
8Hayley BoormanNV PS20:00+2:489:05
9Brydie ChiversMAW PS21:03+3:519:34
10Leah JennerTAH PS21:24+4:129:43
11Azariya BurfordMAW PS22:38+5:2610:17
12Megan DarbyNV PS22:52+5:4010:23
13Ashley DoeNV PS22:58+5:4610:26
14Lilly KramerBRIN PS23:08+5:5610:30
15Hannah ChelvanayagamMAW PS23:19+6:0710:35
16Annie HuangCAS PS23:41+6:2910:45
17Daisy MillparkCAS PS23:47+6:3510:48
18Sharmaine RuddBRIN PS23:55+6:4310:52
19Livinia WhitelawMAW PS24:28+7:1611:07
20Hannah LimCAS PS24:42+7:3011:13
21Sophie EaglesCAM PS24:47+7:3511:15
22Paige MaherBRIN PS25:40+8:2811:39
23Zoe GillMAW PS25:59+8:4711:48
24Daphne Ah-KiCAS PS26:00+8:4811:49
25Jade PeckettHOL PS26:13+9:0111:54
26Emma InglisMAW PS26:29+9:1712:02
27Emily BallardOAK PS26:39+9:2712:06
28Breeanna AustinOAK PS26:44+9:3212:09
29Jade FishlockCOB PS26:56+9:4412:14
30Jody ChristianWAR PS27:01+9:4912:16
31Emily MilinkovicOAK PS27:08+9:5612:19
32Sanika GodwaHOL PS27:09+9:5712:20
33Makenzie DavidgeMAW PS27:10+9:5812:20
34Caitlin HarrisWAR PS27:15+10:0312:23
35Ciara-Leigh CareyCOB PS27:19+10:0712:24
36Erin BradleyWAR PS27:51+10:3912:39
37Grace WilsonWAR PS27:58+10:4612:42
38Jasmyn WalkerWAR PS28:07+10:5512:46
39Tara SaundersTAH PS28:28+11:1612:56
40Cailyn BegbieCOB PS28:50+11:3813:06
41Carina ChenCAS PS29:22+12:1013:20
42Jessica DavisTAH PS29:35+12:2313:26
43Brianna TobinWAR PS29:53+12:4113:34
44Teighan SammutWAR PS30:03+12:5113:39
45Olivia SlevinWAR PS30:14+13:0213:44
46Banjo HorsfieldTAH PS30:25+13:1313:49
47Amani MatinCAS PS31:22+14:1014:15
48Breanna DewsonBRIN PS31:36+14:2414:21
49Isabelle SladeELD PS32:04+14:5214:34
50Jessica FurnariMAW PS32:13+15:0114:38
51Duaa SiddiquiCAS PS32:14+15:0214:39
52Rose Abed Al-MnaemCAS PS32:19+15:0714:41
53Michelle KhanCAS PS34:35+17:2315:43
54Faith CaoCAS PS35:49+18:3716:16
55Malika Al-BaghdadiCAS PS45:56+28:4420:52
56Alexa DengateWAR PS46:33+29:2121:09
57Savanna StaffordWAR PS46:53+29:4121:18
Mia BensonCOB PSmispunched
Keshish JhaCAS PSmispunched
Aleina BeamanBRIN PSmispunched
Elliana DickersonMAW PSmispunched
Nikita GirishHOL PSmispunched

M12

2 400 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zac GibsonNV PS10:534:32
2Joel HeywardMAW PS12:49+1:565:20
3Jay TramNV PS13:38+2:455:40
4James SteelMAW PS13:57+3:045:48
5Callum GoreNV PS14:01+3:085:50
6Cooper WestMAW PS14:44+3:516:08
7Samuel GelderMAW PS15:20+4:276:23
8Rhett CoeMAW PS15:30+4:376:27
9Taj O’Shana-BrookbanksCAS PS15:34+4:416:29
10Kaiden VandersteenMAW PS16:08+5:156:43
11Ryan FlahertyNV PS17:12+6:197:10
12Callum RigbyCOB PS17:55+7:027:27
13Joel GrahamOAK PS18:44+7:517:48
14Kanav KaushikMAW PS20:15+9:228:26
15Braithen JeffreyCOB PS20:27+9:348:31
16Kye SutherlandELD PS20:35+9:428:34
17Callum CoxCOB PS20:42+9:498:37
18Siddharth SaliCAS PS20:58+10:058:44
19Harrison PuttCOB PS21:12+10:198:50
20Lucas TranCAS PS21:34+10:418:59
21Mitchell CommaneBRIN PS21:50+10:579:05
22Nathan HatgiantounioBRIN PS22:16+11:239:16
23Logan DarlingtonELD PS22:27+11:349:21
24William MilneOAK PS22:29+11:369:22
25Benjamin RixonCOB PS22:32+11:399:23
26Jordan WaterhouseWAR PS22:42+11:499:27
27Jeremiah ArmstrongELD PS22:59+12:069:34
28Nicholas CsillagWAR PS23:06+12:139:37
29Keenan BelliaWAR PS23:12+12:199:40
30Mitchell LambethWAR PS23:19+12:269:42
31Samuel PeakCAS PS23:22+12:299:44
32Ninad SatavCAS PS26:21+15:2810:58
33Ethan VanderweidenCOB PS26:35+15:4211:04
34Xavier KoenigCOB PS26:39+15:4611:06
35James KellyTAH PS29:34+18:4112:19
36Yasin RanaCAS PS29:54+19:0112:27
37Rizwan YousufCAS PS34:08+23:1514:13
38Connor TramNV PS34:11+23:1814:14
39Nipun SatavCAS PS34:36+23:4314:25
40Bryson McCabeMAW PS36:08+25:1515:03
41Aidan FalconerNV PS36:14+25:2115:05
42Kane CamilleriOAK PS48:05+37:1220:02
43Daniel CiliaOAK PS51:50+40:5721:35
Zeek FineyELD PSmispunched
Joel BartleyTAH PSmispunched
Kade WilsonTAH PSmispunched
Ryan CookCOB PSmispunched
Neel SharmaCAS PSmispunched
Bailey BookerNV PSmispunched
Ishan TariqCAS PSmispunched
Awanish SainjuCAS PSmispunched
Sebastian RebolloBRIN PSmispunched
Damon HokinBRIN PSmispunched

W12

2 400 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Skye CallaghanTAH PS16:116:44
2Lorraine PerniaCOB PS16:47+0:366:59
3Maddison WoodsTAH PS17:50+1:397:25
4Sarah PeckMAC COL18:44+2:337:48
5Laura GardinerELD PS19:18+3:078:02
6Katy ChelinOAK PS19:25+3:148:05
7Kaleena Houston-GeeTAH PS19:46+3:358:14
8Shae PasslowELD PS20:40+4:298:36
9Azariah BakerNV PS21:00+4:498:45
10Jenna BartleyTAH PS22:15+6:049:16
11Phoebe StalmanCAS PS22:29+6:189:22
12Skye RobertsTAH PS22:35+6:249:24
13Jorja BarkerCAS PS22:56+6:459:33
14Morgan GascoigneMAW PS23:03+6:529:36
15Lydia GuyerCOB PS23:12+7:019:40
16Ivy HaselhuhnTAH PS23:20+7:099:43
17Ashley TuanCAS PS23:51+7:409:56
17Abbey FinlayNV PS23:51+7:409:56
19Ebonie GittoesMAW PS24:14+8:0310:05
20Natalia JovanovicCAS PS24:25+8:1410:10
21Kaitlyn MarkwellMAW PS24:34+8:2310:14
21Molly MorrisseyNV PS24:34+8:2310:14
23Sofia MohammedNV PS25:13+9:0210:30
24Alyssa SuCAS PS25:59+9:4810:49
25Bianca WyethTAH PS26:12+10:0110:55
26Emma HeyburghMAW PS26:59+10:4811:14
27Jaime HouseCOB PS27:05+10:5411:17
28Tegan-Skye PannowitzNV PS28:54+12:4312:02
29Jade MellishCAS PS28:56+12:4512:03
30Lauryn TakiariOAK PS29:29+13:1812:17
31Lavinia TanCAS PS30:37+14:2612:45
32Chloe HayMAW PS30:55+14:4412:52
33Alicia UnderwoodMAW PS31:42+15:3113:12
34Jade WeaverNV PS31:51+15:4013:16
35Madison MageeNV PS32:02+15:5113:20
36Caitlin ClarkNV PS33:30+17:1913:57
37Jessica WebberOAK PS36:22+20:1115:09
38Pareesae ShahzadCAS PS43:15+27:0418:01
39Paris TuanCAS PS43:42+27:3118:12
40Natasha KapitanovicWAR PS54:13+38:0222:35
Ryder HannahTAH PSmispunched
Katelyn RobertsWAR PSmispunched
Alecia TedescoBRIN PSdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.