Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Sydney City

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Sydney City
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 22 July 2017

Long Line Open

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ondrej PavluURN24:40
2Andrew BrownBFN25:27+0:47
3Bart VonhoffBFN26:08+1:28
4Mark ShinglerBFN31:06+6:26
5Aniko Fozo-KerteszGON32:37+7:57
6Colin CurrieGON34:42+10:02
7Jamie KennedyGON35:04+10:24
8Lisa GrantGON35:05+10:25
9Sade SuutariFinland35:49+11:09
10Stefan KuehnGON36:50+12:10
11Brett SewellBNN37:15+12:35
12Linda SestaURN38:11+13:31
13Tania KennedyGON40:50+16:10
14Terry BluettBNN44:15+19:35
15Peter ThomasonBNN45:12+20:32
16Ellis LeungGON45:40+21:00
17Airdrie LongGON49:51+25:11
18Ron JunghansGON51:13+26:33
18Zoe MellingURN51:13+26:33
20Luke RobertsonNCN51:23+26:43
21Keith GoodeBFN53:36+28:56
22Ivy Guo- -56:07+31:27
23Xufeng Zheng- -56:09+31:29
24Ange Wang- -56:25+31:45
25Stephen HanleyGON1:03:24+38:44
John BulmanGONmispunched
Y C LeeGONmispunched
Lara DAbreo- -mispunched
Shane DoyleURNmispunched
Ross DukerGONmispunched
Miles EllisBFNmispunched
Chern Ng- -mispunched
Sue ThomsonGONmispunched
Toby WilsonGONmispunched

Long Line High School

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Duncan CurrieGON26:53
2Selwyn SweeneyWHN34:59+8:06
3Alexander VorstermansGON37:33+10:40
4Serena DoyleURN39:00+12:07
5Angus LeungGON41:02+14:09
6Ellen CurrieGON45:28+18:35
7Caleb HanlyGON56:28+29:35
Michael ClaydenGONmispunched

Short Line Open

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Peter FozoGON18:06
2Lloyd GledhillGON30:09+12:03
3Gayle ShepherdURN31:13+13:07
4Zee Tweed- -31:30+13:24
5Bryony CoxGON31:52+13:46
6Elizabeth BulmanGON33:39+15:33
7Malcolm GledhillWHN33:42+15:36
8Ron PallasURN37:01+18:55
9Matthew & Joanne Lamberth- -38:44+20:38
10Yulan YeGON38:54+20:48
11Gary GloverGON39:02+20:56
12Saffron SweeneyWHN40:31+22:25
13Cheryl BluettBFN42:14+24:08

Short Line High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Seth SweeneyWHN25:01
2Andra LeungGON28:09+3:08
3Tiia MarshBFN36:44+11:43

Short Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nick StanleyGON27:15
2Liam HanlyGON40:16+13:01
3Savanna SweeneyWHN40:29+13:14

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Emmanuelle Convert & Justine de Remy de Courcelles32037:36
2Vicki & Anabelle Green32037:43+0:07
3Graham & David McMahon28044:45+7:09
4Barbara Junghans27039:07+1:31

Score High School

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Noah Mikov35030:08
2Izzy and Jo17031:27+1:19

Score Primary

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Matt Fisher35031:26
2Jonathan Morano35034:13+2:47
3Maggie Mackay35035:04+3:38
4Thomas Niederegger31033:50+2:24
5Alon Gudes25028:31
6Phil, Mia, Pearl Beninati & Anne Layton1801:01:30+30:04
7Muhil Bhaskaran15046:22+14:56
8Daniel Park15046:25+14:59
9Cameron McDonald15047:48+16:22
10James Hazi15047:50+16:24

Please report errors in the result list to the organiser.