Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Normanhurst

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Normanhurst
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 5 August 2017

Long Line Open

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew HillWHN30:47
2Karl Bicevskis- -37:09+6:22
3Aniko Fozo-KerteszGON42:00+11:13
4Brett SewellBNN44:42+13:55
5Shane DoyleURN46:07+15:20
6Fergus Dixon- -47:49+17:02
7Michael HalmyBNN49:14+18:27
8Dan RedfernGON53:03+22:16
9Airdrie LongGON54:06+23:19
10Johnny PetersenGON55:16+24:29
11Bob MorganBNN59:48+29:01
12Terry BluettBNN1:01:17+30:30
13Ian MillerWHN1:01:56+31:09
14Dianne BergenGON1:03:29+32:42
15Ron JunghansGON1:08:24+37:37
16Michael RoylanceBFN1:10:01+39:14
17Paul SweeneyWHN1:15:44+44:57
18David DashGON1:25:43+54:56
19Y C LeeGON1:44:18+1:13:31
20Dennis SparlingGON1:48:03+1:17:16
Peter AnnettsGONmispunched
Ellis LeungGONmispunched
Ant NolanURNmispunched
Toby WilsonGONmispunched

Long Line High School

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Selwyn SweeneyWHN37:53
2Serena DoyleURN46:04+8:11
3Michael ClaydenGON49:59+12:06
4Seth SweeneyWHN1:06:45+28:52
Alexander VorstermansGONmispunched

Short Line Open

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1John BulmanGON35:03
2Jim ForbesGON36:13+1:10
3Dave LottyURN43:32+8:29
4Richard ThomasGON52:34+17:31
5Elizabeth BulmanGON52:49+17:46
6Jane BolandURN1:01:04+26:01
7Gary GloverGON1:03:36+28:33
8Ernest WinschuttelGON1:04:10+29:07
9Lyn MalmgronSHN1:05:34+30:31
10Saffron SweeneyWHN1:12:01+36:58
11Rodney DunsheaGON1:22:19+47:16
Bryony CoxGONmispunched

Short Line High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Niamh CassarWHN36:36
2Will NolanURN41:56+5:20
3Will ThomasGON52:51+16:15

Short Line Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jonathan NolanURN59:28
2Savanna SweeneyWHN1:11:59+12:31
3Shay SweeneyWHN1:12:13+12:45

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Martin Slade35032:18
2Hester Slade35044:43+12:25
3Barbara Junghans23035:11+2:53

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Leo Hyland1101:38:08

Score Primary

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mia & Phil Beninati29050:46
2Pearl Beninati & Anne Layton20050:15
3Jade McMullan15045:11
4Josephine & Gabrielle Milkins15045:16
5Raymond Family15045:17
6Jonathan Morano11040:54
7Daniel Park11041:17
8Muhil Bhaskaran11041:19

Please report errors in the result list to the organiser.