Orienteering Australia

Official results for Sydney North Schools Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney North Schools Championships
Organiser: Orienteering NSW
Date: Monday 7 August 2017

M Primary

50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ryan FrykbergSt Ives North PS10:44
2Jamie MarshMowbray PS11:17+0:33
3Will KayTurramurra PS11:27+0:43
4Noah AshtonSt Ives North PS11:33+0:49
5Alex BelousoffMowbray PS11:44+1:00
6Fionn McMorrow DermodyMona Vale PS12:20+1:36
7James Van DykMona Vale PS12:30+1:46
8Jesse CochraneGreenwich Public School13:20+2:36
9Nicolas GrazianoMona Vale PS14:04+3:20
10Tobey KuypersMona Vale PS14:48+4:04
11Ben McConaghyGreenwich Public School15:54+5:10
12Max FisherLindfield PS17:04+6:20
13Alex EnglaroMimosa PS17:12+6:28
14Abhi KindhaGreenwich Public School17:17+6:33
15Ethan HillEttalong PS17:54+7:10
16Rylan ThompsonEttalong PS17:58+7:14
17Joseph Taylor-CampbellEttalong PS18:16+7:32
18Luke McCallumLindfield East PS18:45+8:01
19Alexander Lowe-TriggEttalong PS18:55+8:11
20Francesco MesitiEttalong PS19:16+8:32
21Michael Rundle TrowbridgeMona Vale PS19:18+8:34
22Daniel Wah DayMowbray PS19:26+8:42
23Niels HansenLindfield East PS19:59+9:15
24William ThomasLindfield East PS20:20+9:36
25William TsangLindfield East PS20:53+10:09
26Isaac da FonsecaLindfield East PS20:57+10:13
27Massimo MahoneyGreenwich Public School22:04+11:20
28Jesse JacksonMimosa PS25:52+15:08
29Tom ClearyMimosa PS27:05+16:21
30Brad WilcocksonEttalong PS30:40+19:56
31Khan LucasEttalong PS30:45+20:01
32Vivian DongLindfield East PS30:46+20:02
33Caelen ScottEttalong PS31:17+20:33
34Aiden ColeEttalong PS32:29+21:45
35Brandan Russell-KaneEttalong PS32:41+21:57
36Braytan PeelEttalong PS32:52+22:08
37Jack RoewekampEttalong PS33:14+22:30
38Noah HognoEttalong PS33:33+22:49
39Brandon GrossLindfield East PS34:09+23:25
Tristan AsherSt Ives North PSmispunched
Blair CrowtherMona Vale PSmispunched
Jake CutbushMowbray PSmispunched
Archer HallGreenwich Public Schoolmispunched
Tyne JonesLindfield East PSmispunched
Sam KayTurramurra PSmispunched
Finlay KeillerMimosa PSmispunched
Tim McConaghyGreenwich Public Schoolmispunched
Dane PounsettMimosa PSmispunched
James WhiteMimosa PSmispunched
Michael WongLindfield East PSmispunched

M12/13

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nick WebbGalston HS23:05
2Xander MarshallGalston HS24:44+1:39
3Saxon KooreyGalston HS24:57+1:52
4Dakota BurtonGalston HS25:00+1:55
5Robbie CullenGalston HS28:03+4:58
6Jordan HarkinsGalston HS30:28+7:23
7Cameron McArthurGalston HS32:03+8:58
8Joshua LawtonGalston HS34:59+11:54
9Thomas BanksGalston HS39:37+16:32

M14/15A

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jarrad BrayGalston HS30:04
2Ethan LeeNorth Sydney Boys High31:19+1:15
3Logan TrethowanGalston HS33:35+3:31
4James LeeNorth Sydney Boys High33:39+3:35
5William BallingerGalston HS34:19+4:15
6Caleb HanlyNorth Sydney Boys High48:48+18:44
7Ben JeffreyGalston HS57:57+27:53
8Cameron PhilpGalston HS59:13+29:09
9Noah MikovKillarney Heights High School1:08:14+38:10
Jason ThomsonGalston HSmispunched

M14/15B

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Luke FisherKillara HS16:02
2Kealey AdamsonKillara HS16:03+0:01
3Alfie JonesKillara HS16:16+0:14
4Josh ColeKillara HS16:36+0:34
5Ping TsaiKillara HS16:43+0:41
6Samuel BurnsKillara HS20:19+4:17
7Caleb HanlyNorth Sydney Boys High22:55+6:53
8Oliver SpadinaKillara HS26:46+10:44
9Jason YangKillara HS28:12+12:10
10Tony SeolKillara HS28:44+12:42
11Sunny ZhouKillara HS41:40+25:38
12Reid PetronioKillara HS42:16+26:14
Will DurandKillara HSmispunched
Max GuentherKillara HSmispunched

M16+A

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Angus LeungNorth Sydney Boys High33:10
2Nathan MepsteadGalston HS35:07+1:57
3Alex VorstermansNorth Sydney Boys High35:11+2:01
4Stephen LoweFort Street HS49:30+16:20
5Richard QuachFort Street HS49:31+16:21
6Bradley DengFort Street HS51:19+18:09
7Aaron WinataFort Street HS52:59+19:49
8William MaFort Street HS1:00:21+27:11
9Andrew LiFort Street HS1:20:38+47:28
Ryan HoganGalston HSmispunched

M16+B

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jonathan NgNorth Sydney Boys High35:39
2Oliver JinNorth Sydney Boys High51:28+15:49

W Primary

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hannah McElligotGreenwich Public School14:05
2Isobel EdmundsGreenwich Public School14:43+0:38
3Eloise BairdGreenwich Public School15:24+1:19
4Kyra CardyKincumber PS17:16+3:11
4Madison CurranEttalong PS17:16+3:11
6Sumi IshiiNorth Sydney Dem School18:25+4:20
7Elly GalazzoGreenwich Public School18:27+4:22
8Gabrielle SpresserEttalong PS21:11+7:06
9Summer BakerKincumber PS21:15+7:10
10Daisy WarrenNorth Sydney Dem School21:35+7:30
11Coco Goto-YoungNorth Sydney Dem School23:25+9:20
12Hilary SonSt Ives North PS23:52+9:47
13Prisha SinghSt Ives North PS23:55+9:50
14Claire KimLindfield East PS24:48+10:43
15Millie NewtonSt Ives North PS24:58+10:53
16Sally AshLindfield East PS29:11+15:06
17Jennifer MakehamLindfield East PS29:46+15:41
18Arcadia TimbsLindfield East PS30:12+16:07
19Lilly AttardGreenwich Public School31:27+17:22
20Geneva BillinghurstGreenwich Public School31:59+17:54
21Natalie YongLindfield East PS33:46+19:41
22Charlotte HarrisEttalong PS41:36+27:31
23Kaelah JelfsEttalong PS41:40+27:35
24Emma GowEttalong PS42:54+28:49
25Indianna UnderwoodEttalong PS43:12+29:07
26Summer WattsEttalong PS44:44+30:39
27Briana OBrienEttalong PS45:45+31:40
28Taleia-Marie PowellEttalong PS46:07+32:02
29Rebecca HookeEttalong PS47:07+33:02
30Billie StanesEttalong PS48:56+34:51
Jasmine BertinettiLindfield East PSmispunched
Samantha DhillonLindfield East PSmispunched
Angie HoLindfield East PSmispunched
Zara Singh-SloughEttalong PSmispunched

W12/13

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alexis WinardiChatswood HS28:01
2Sienna Biurra-HoyRiverside Girls High School28:32+0:31
3Carly PatonGalston HS29:04+1:03
4Emilia WardGalston HS29:28+1:27
5Sky BourkeGalston HS29:52+1:51
6Gemma McCuskerGalston HS30:22+2:21
7Jade OldamGalston HS30:24+2:23
8Grace ChamberlainKillara HS31:53+3:52
9Vanessa ZounisRiverside Girls High School31:58+3:57
10Khye TschepenGalston HS32:22+4:21
11Yuri ChoRiverside Girls High School32:26+4:25
12Alice MoyesKillara HS32:36+4:35
13Alice JackaRiverside Girls High School32:59+4:58
14Chloe ClarkeRiverside Girls High School33:31+5:30
15Isa HiokiRiverside Girls High School33:42+5:41
16Holly FieldRiverside Girls High School33:44+5:43
17Ella GraingerRiverside Girls High School33:48+5:47
18Alyssa Anderson-MoxhamGalston HS34:00+5:59
19Ella MonganGalston HS34:09+6:08
20Gemma Thomas-PikeRiverside Girls High School34:41+6:40
21Kate HydeRiverside Girls High School35:01+7:00
22Ellen CookseyRiverside Girls High School35:17+7:16
23Charlotte MichellRiverside Girls High School35:24+7:23
24Sophie RobertsRiverside Girls High School37:37+9:36
25Niamh DobsonKillara HS43:56+15:55
26Natasha LeerbergKillara HS43:58+15:57
27Bridget LennonKillara HS44:07+16:06
28Hayley CrumblinRiverside Girls High School53:14+25:13
Molly ClarkeRiverside Girls High Schoolmispunched
India DaltonGalston HSmispunched
Sarah TanRiverside Girls High Schoolmispunched
Lily VincentRiverside Girls High Schoolmispunched

W14/15A

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Victoria CullenGalston HS28:05
2Andra LeungChatswood HS32:46+4:41
3Tiia MarshChatswood HS44:20+16:15
4Adhley TkaczGalston HS50:43+22:38
5Mykaela HayhurstGalston HS59:45+31:40
6Tahlia CowanGalston HS59:47+31:42
Eloise BarrettGalston HSmispunched

W14/15B

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ella DruryKillara HS21:11
2Molly JonesKillara HS21:35+0:24
3Ada MacIntyreKillara HS30:34+9:23
4Abbey StewartRiverside Girls High School30:45+9:34
5Sara EbinaKillara HS30:58+9:47
6Charlotte BillinghurstKillara HS31:13+10:02
6Amy WolkenRiverside Girls High School31:13+10:02
8Sarah AyamartinKillara HS31:23+10:12
9Macy VeitchRiverside Girls High School32:13+11:02
10Alyssa LoweRiverside Girls High School34:28+13:17
11Caitlin BlanfordKillara HS34:29+13:18
12Emily HughesKillara HS35:13+14:02
13Marcelle HakikatRiverside Girls High School35:32+14:21
14Ava McGeeKillara HS35:47+14:36
14Chloe RogersRiverside Girls High School35:47+14:36
16Ella AndersonKillara HS36:57+15:46
17Sophie AllenKillara HS38:13+17:02
18Lily HemsworthKillara HS38:20+17:09
19Layla HellamsGalston HS39:02+17:51
20Sophia BurkeRiverside Girls High School41:45+20:34
21Ava LandersRiverside Girls High School42:17+21:06
22Carley SoRiverside Girls High School45:07+23:56
23Amelia Hitchcock-AshtonRiverside Girls High School47:05+25:54
24Lilli CliftonGalston HS48:03+26:52
25Farrah GhuloomRiverside Girls High School48:28+27:17
26Imogen BrosnanRiverside Girls High School49:22+28:11
27Imogen ParkerRiverside Girls High School49:32+28:21
28Grace Kroll-BennettGalston HS50:39+29:28
29Claudia SnowGalston HS55:55+34:44
30Ashley CarneluttiRiverside Girls High School56:55+35:44
31Mackenzie StevensRiverside Girls High School56:58+35:47
Isabel LucraftRiverside Girls High Schoolmispunched

W16+A

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Clare JessupMackellar Girls HS41:58
2Belinda PhilpGalston HS1:07:36+25:38
3Mya  HamiltonGalston HS1:07:54+25:56
4Gia HamiltonGalston HS1:07:55+25:57

Please report errors in the result list to the organiser.