Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Pennant Hills

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Pennant Hills
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 26 August 2017

Long Line Open

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Itay ManorURN35:05
2Andrew HillWHN35:18+0:13
3Greg BarbourBFN37:32+2:27
4Peter AnnettsGON40:27+5:22
5Ant NolanURN40:32+5:27
6Brett SewellBNN50:53+15:48
7Rebecca GeorgeBFN51:02+15:57
8Nicole MealingBFN52:00+16:55
9Colin BurnettGON53:03+17:58
10Jo ParrBFN55:54+20:49
11Ian McKenzieURN57:29+22:24
12Peter ThomasonBNN1:00:03+24:58
13Rodney ParkinBNN1:01:18+26:13
14Andrew WisniewskiBFN1:01:57+26:52
15David McGheeBNN1:03:25+28:20
16Shane DoyleURN1:03:36+28:31
17Jim ForbesGON1:05:43+30:38
18Ted WoodleyGON1:07:08+32:03
19Stefan KuehnGON1:08:59+33:54
20Carol JacobsonGON1:09:53+34:48
21Johnny PetersenGON1:15:07+40:02
22Dan RedfernGON1:15:10+40:05
23Rochelle CoxGON1:15:17+40:12
24Dianne BergenGON1:17:14+42:09
25Bob MorganBNN1:18:35+43:30
26Anna Marcuzzi- -1:20:06+45:01
27Serje RobidouxURN1:20:08+45:03
28Ken JacobsonGON1:29:42+54:37
29Ross DukerGON1:51:22+1:16:17
30Y C LeeGON1:53:51+1:18:46
Rebecca Boyd- -mispunched
Steve DunlopWHNdid not finish
Ellis LeungGONdid not finish
Margaret WaughGONdid not finish

Long Line High School

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alastair GeorgeBFN34:46
2Clyde McGheeBNN49:11+14:25
3Finn MackayURN56:21+21:35
4Serena DoyleURN1:03:26+28:40
5Michael ClaydenGON1:07:42+32:56
6Selwyn SweeneyWHN1:07:46+33:00
7Seth SweeneyWHN1:08:11+33:25

Long Line Primary

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Florian Hess- -1:00:40
2Tom DeaneGON1:17:34+16:54

Short Line Open

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Itay ManorURN27:03
2John BulmanGON43:06+16:03
3Fergus DixonGON49:37+22:34
4Saacha DonaldsonBFN55:45+28:42
5Michael RoylanceBFN59:19+32:16
6Dave LottyURN1:07:40+40:37
7Ian MillerWHN1:12:41+45:38
8Keith GoodeBFN1:14:42+47:39
9Natalia BeliakovaBFN1:19:16+52:13
10Paul SweeneyWHN1:28:33+1:01:30
11Elizabeth BulmanGON1:34:56+1:07:53
12Rodney & LeanneGON1:38:53+1:11:50
Luke Albery- -mispunched
Gary GloverGONmispunched

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andra LeungGON1:02:41
2Joanna HillGON1:04:15+1:34
3Matthew & Joanne- -1:51:55+49:14
William NolanURNdid not finish

Short Line Primary

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Julia BarbourBFN1:02:50
2Oliver McFarlaneBFN1:02:52+0:02
3Samuel Crisp- -1:05:08+2:18
4Louise BarbourBFN1:06:06+3:16
5Shay SweeneyWHN1:28:36+25:46
6Lauren Twycross- -1:45:47+42:57
7Lenie, Alex, & Steve Wang, & Nicola Teffer- -1:49:58+47:08
8Ruslan Ivanov- -2:06:46+1:03:56
Jonathan NolanURNmispunched

Score Open

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lyn Malmgron23038:38
2Janet Morris22044:08+5:30
3Graham & David McMahon18036:47
4Neville Fathers8041:59+3:21

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Leo Hyland01:42:46

Score Primary

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Maggie Mackay1901:00:42
2Mia & Phil Beninati16056:02
3Pearl Beninati & Anne Layton901:06:45+6:03

Please report errors in the result list to the organiser.