Official results for 2017 Metro League #6 - Boggabilla (Final)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 Metro League #6 - Boggabilla (Final)
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 10 September 2017

Div 1

6 040 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew HillWH N34:035:38
2Aidan DawsonGO N34:35+0:325:43
3Alastair GeorgeBF N35:00+0:575:47
4Andrew BrownBF N35:04+1:015:48
5Toby WilsonGO N36:21+2:186:01
6Karl BicevskisNSW36:26+2:236:01
7Richard MorrisBN N38:56+4:536:26
8Ewan ShinglerBF N39:55+5:526:36
9Simon LouisIK N40:57+6:546:46
10Mark ShinglerBF N41:18+7:156:50
11Fergus MackieBF N42:03+8:006:57
12James DunlopWH N42:12+8:096:59
13Alexander KaravaevIK N42:24+8:217:01
14Andy SimpsonBF N42:32+8:297:02
15Angus SheddenSH N44:37+10:347:23
16James McQuillanWH N45:10+11:077:28
17Peter AnnettsGO N45:25+11:227:31
18Dean WilliamsonSH N45:43+11:407:34 Download route in GPX format
19Aniko Fozo-KerteszGO N46:17+12:147:39
20Douglas JaySH N46:25+12:227:41
21Istvan KerteszGO N47:16+13:137:49
22Dan SmithWH N47:47+13:447:54
23John MorrisIK N47:53+13:507:55
24Ian McKenzieUR N56:21+22:189:19
25Michael FreeGO N57:48+23:459:34
26Nicole MealingBF N1:04:06+30:0310:36
27Serje RobidouxUR N1:09:44+35:4111:32
Ross BarkerIK Ndid not start

Div 2

4 490 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ant NolanUR N32:097:09
2Miles EllisBF N33:47+1:387:31
3Shane DoyleUR N34:02+1:537:34
4Simon GeorgeBF N35:08+2:597:49
5Hamish MackieBF N35:25+3:167:53
6Laurent BillotUR N35:39+3:307:56
7Vivien de Remy de CourcellesWH N36:03+3:548:01
8Benny HolmgrenWH N36:13+4:048:03
9Wayne PepperBN N36:39+4:308:09
10Paula ShinglerBF N37:01+4:528:14
11Ross MorrisonGO N37:17+5:088:18
12Brett SewellBN N38:14+6:058:30
13Barbara HillGO N38:17+6:088:31
14Gary FarebrotherWH N38:50+6:418:38
15Michael Ridley-SmithGO N39:12+7:038:43
16Stuart ButlerBN N39:47+7:388:51
17Darren SlatteryBN N40:06+7:578:55
18Nikolett HalmaiGO N40:13+8:048:57
19Rebecca GeorgeBF N41:09+9:009:09
20Andrew WisniewskiBF N41:37+9:289:16
21Finn MackayUR N43:33+11:249:41
22John Le CarpentierSH N44:05+11:569:49
23Linda SestaUR N44:09+12:009:49
24Ross BarrGO N44:29+12:209:54
25Alitia DougallBN N44:49+12:409:58
26Tom KennedyGO N47:03+14:5410:28
27Jim MackayUR N47:29+15:2010:34
28Rochelle CoxGO N50:10+18:0111:10
29Samuel TsangCC N54:09+22:0012:03
30Joanna ParrBF N59:06+26:5713:09
31John AndersonGO N1:03:23+31:1414:06
32Jamie KennedyGO N1:04:36+32:2714:23
Alex KennedyGO Ndid not start
Rodney ParkinBN Ndid not start

Div 3

4 060 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas GordonKN N26:396:33
2Belinda KinneallyWH N35:25+8:468:43
3David GreenIK N35:30+8:518:44
4Natalya FilippovaIK N36:06+9:278:53
5Clyde McGheeBN N36:55+10:169:05
6Michael HalmyBN N37:07+10:289:08
7Robert HerkesGO N38:41+12:029:31
8Joshua BraidwoodWH N40:29+13:509:58
9Peter HopperBN N40:43+14:0410:01
10Jay SeehoWH N41:05+14:2610:07
11Ruth SheddenSH N42:01+15:2210:20
12Jim MerchantGO N42:04+15:2510:21
13John BulmanGO N43:03+16:2410:36
14Jackson BoothKN N43:31+16:5210:43
15Peter ThomasonBN N44:28+17:4910:57
16Marie RingerWH N44:56+18:1711:04
17Stephan WagnerSH N45:37+18:5811:14
18Jake EvansKN N46:08+19:2911:21
19Rod EckelsGO N46:22+19:4311:25
20Ian JessupGO N46:33+19:5411:27
21Oliver PitmanKN N47:22+20:4311:40
22Colin BurnettGO N47:50+21:1111:46
23Airdrie LongGO N48:40+22:0111:59
24Tania KennedyGO N51:19+24:4012:38
25Keith JayIK N52:00+25:2112:48
26Isaac RobertsKN N53:00+26:2113:03
27Kerry HooppellBN N53:16+26:3713:07
28Clare JessupGO N53:17+26:3813:07
29Stefan JonesSH N55:44+29:0513:43
30Emmanuelle ConvertWH N1:07:55+41:1616:43
31Anna MarcuzziNSW1:12:09+45:3017:46
32James JonesSH N1:18:53+52:1419:25
Angus LeungGO Nmispunched

Div 4

2 910 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bob MorganBN N25:238:43
2Riley GraingerGO N25:37+0:148:48
3Garry StewartSH N28:35+3:129:49
4Terry BluettBN N28:48+3:259:53
5James StuartIK N29:43+4:2010:12
6Salme FullerIK N29:49+4:2610:14
7Peter ShepherdIK N29:55+4:3210:16
8Sharon LambertBN N30:48+5:2510:35
9Simon NashBN N31:02+5:3910:39
10Niamh CassarWH N31:18+5:5510:45
11Dan RedfernGO N31:53+6:3010:57
12Mark BrindleyGO N31:56+6:3310:58
13Joanna HillGO N32:00+6:3710:59
14Andrew LumsdenBF N32:02+6:3911:00
15Ian MillerWH N32:18+6:5511:05
16Jim ForbesGO N32:20+6:5711:06
17Ron JunghansGO N33:02+7:3911:21
18Carol JacobsonGO N33:08+7:4511:23
19Ken JacobsonGO N33:54+8:3111:38
20Tshinta HopperBN N34:01+8:3811:41
21Anette LarssonWH N34:06+8:4311:43
22Nea ShinglerBF N34:53+9:3011:59
23Steve DunlopWH N35:44+10:2112:16
24Andra LeungGO N36:51+11:2812:39
25Keith GoodeBF N39:51+14:2813:41
26Sandra StewartSH N40:20+14:5713:51
27Ted MulherinWH N42:13+16:5014:30
28John GilesGO N42:17+16:5414:31
29Amanda MackieBF N48:13+22:5016:34
30Barry PearceWH N52:17+26:5417:58
Michael RoylanceBF Nmispunched
Emily FarebrotherWH Ndid not finish

Div 5

2 480 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jakob DoyleUR N25:5710:27
2Serena DoyleUR N26:22+0:2510:37
3Kevin CurbyIK N29:12+3:1511:46
4Karen LanganWH N29:20+3:2311:49
5Maria StankovaWH N30:36+4:3912:20
6Gayle ShepherdUR N30:41+4:4412:22
7Dave LottyUR N31:53+5:5612:51
8YC LeeGO N32:01+6:0412:54
9Peter MeyerSH N32:11+6:1412:58
10Melanie ChristieUR N32:16+6:1913:00
11Barbara DawsonGO N32:52+6:5513:15
12Ellis LeungGO N34:12+8:1513:47
13Vicki WilmottIK N35:08+9:1114:10
14Margaret DuguidIK N35:09+9:1214:10
15Nerise McQuillanWH N35:54+9:5714:28
16Ross DukerGO N36:27+10:3014:41
17Robyn DunlopWH N37:52+11:5515:16
18Lyn MalmgronSH N38:01+12:0415:19
19James WellsGO N39:19+13:2215:51
20Andrew Vesey-WellsWH N41:29+15:3216:43
21Stephen HollowayWH N43:33+17:3617:33
22Janet MorrisWH N45:41+19:4418:25
23Christa SchaferGO N47:12+21:1519:01
24Lisa-Jane TaylorGO N48:16+22:1919:27
25Sue ThomsonGO N49:59+24:0220:09
26Margaret WaughGO N55:54+29:5722:32

Easy

1 780 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Quentin PilardUR N15:148:33
2Linda ChanWH N19:51+4:3711:09
3Eve JonesSH N23:32+8:1813:13
4Rory SheddenSH N23:49+8:3513:22
5Brady KoprivaUR N25:00+9:4614:02
6Euan SheddenSH N25:08+9:5414:07
7Martin BillotUR N29:24+14:1016:31
8Lachlan GraingerGO N42:38+27:2423:57
Siggi LangNSWmispunched
Gwen SewellBN Ndid not finish

Very Easy

1 610 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Taine CassarWH N11:217:02
2Lyra SimpsonBF N11:23+0:027:04
3Paul &  Max CassarWH N13:51+2:308:36
4Jodie FarebrotherWH N32:37+21:1620:15

Please report errors in the result list to the organiser.