Official results for OY 4 Quinzeh Rocks

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY 4 Quinzeh Rocks
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 28 May 2017

Hard 1

7 300 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simeon BurrillBB.Q1:03:458:43
2Kurt NeumannEN.Q1:07:18+3:339:13
3Jack NeumannEN.Q1:17:47+14:0210:39
4Mark NemethTF.Q1:17:51+14:0610:39
5Winnie OakhillUG.Q1:21:21+17:3611:08
6Thomas GarbelliniEN.Q1:23:33+19:4811:26
7Caroline PigerreUG.Q1:23:47+20:0211:28
8Daniel GrayUG.Q1:26:35+22:5011:51
9Lance ReadUG.Q1:32:33+28:4812:40
10Lachlan HowardEN.Q1:39:04+35:1913:34
11Francis BreslinTaringa2:12:55+1:09:1018:12
Anatoly KulikovUG.Qdid not finish

Hard 2

5 900 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anna SheldonUG.Q1:05:2611:05 Download route in GPX format
2Ryan GrayUG.Q1:09:36+4:1011:47
3Brenton GrayUG.Q1:13:36+8:1012:28
4Samuel GarbelliniEN.Q1:20:16+14:5013:36
5Nicholas BurridgeUG.Q1:24:39+19:1314:20
6Meredith GrayUG.Q1:25:04+19:3814:25
7Neil SimsonTF.Q1:26:48+21:2214:42
8Helen BreslinUG.Q1:48:51+43:2518:26
9Cliff HowardEN.Q1:49:40+44:1418:35
10Rod DominishEN.Q2:19:22+1:13:5623:37
Ross McGinnisSO.Qmispunched

Hard 3

4 400 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert RapkinsEN.Q1:05:3514:54
2Mikaela GrayUG.Q1:09:11+3:3615:43
3Wendy ReadUG.Q1:14:48+9:1317:00
4Peter EffeneyUG.Q1:17:23+11:4817:35
5Tony BryantEN.Q1:22:15+16:4018:41
6James ShulmeisterUG.Q1:24:48+19:1319:16
7Stewart MeelenRR.Q1:38:40+33:0522:25
8Murray PowellUG.Q1:39:05+33:3022:31
9Guy PigerreUG.Q1:52:51+47:1625:38
Robin SimsonTF.Qmispunched
Chris DevineNo clubdid not finish
Bronte GannonRR.Qdid not start

Hard 4

3 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter RussellSO.Q58:3417:13
2Trevor SauerSO.Q59:24+0:5017:28
3Jacquie RandUG.Q1:01:42+3:0818:08
4Mark RobertsPL.Q1:06:18+7:4419:30
5Russell CreedTF.Q1:12:04+13:3021:11
6Juliana de NooyUG.Q1:17:04+18:3022:40
7Frances PowellUG.Q1:25:49+27:1525:14
8Joseph GarbelliniEN.Q1:31:42+33:0826:58
9James MitchellUG.Q1:37:55+39:2128:47
10James BowlingEN.Q1:46:19+47:4531:16
11Joan SheldonUG.Q1:47:48+49:1431:42
Leanne OSheaEN.Qmispunched
Tom SchultsUG.Qmispunched

Hard 5

2 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tony Tavner-CornerTF.Q55:2923:07
2Judith HayTF.Q58:21+2:5224:18
3Johanna Tavner-CornerTF.Q1:04:11+8:4226:44
4Grace BurrillBB.Q1:10:21+14:5229:18
5Alan W CoxTF.Q1:23:23+27:5434:44
6Neville CobboldUG.Q1:27:45+32:1636:33
7Fiona McIntyreUG.Q1:32:22+36:5338:29
8Christine CordwellTF.Q1:37:39+42:1040:41
9Rhonda BowlingEN.Q1:40:12+44:4341:45
10Jennifer BrettTF.Q1:42:19+46:5042:37
11Pam CoxTF.Q2:04:31+1:09:0251:52
Lynda RapkinsEN.Qmispunched
David FloodBB.Qmispunched

Moderate 1

3 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dylan BryantEN.Q52:0017:20
2Alison BryantEN.Q54:11+2:1118:03

Moderate 2

2 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara GarbelliniEN.Q50:3923:01
2Jen RamamurthyEN.Q1:06:32+15:5330:14
3Paul GarbelliniEN.Q1:13:49+23:1033:33
4Roy KalecinskiTF.Q1:22:48+32:0937:38
Scott FergusonUG.Qdid not finish

Easy

1 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sundar RamamurthyEN.Q17:5412:47
2Linda BurridgeUG.Q18:11+0:1712:59
3Chris NemethTF.Q25:54+8:0018:30
4James FergusonUG.Q26:20+8:2618:48
Jen WoodsTF.Qmispunched
Josephine GarbelliniEN.Qdid not start

Very Easy

1 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEN.Q10:178:34
2Adrian GarbelliniEN.Q12:14+1:5710:11
3Lachlan FergusonUG.Q15:07+4:5012:35
4Cate NemethTF.Q15:36+5:1913:00
5Callum BryantEN.Q18:11+7:5415:09

Please report errors in the result list to the organiser.