Orienteering Australia

Official results for Worlds End Saturday Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Worlds End Saturday Event
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Saturday 22 July 2017

1Male

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Simon UppillOH S29:27
2Angus HainesOH S34:12+4:45
3Nicholas CongediOH S38:31+9:04
4Dante AfnanYA S39:34+10:07
5Ruhi AfnanYA S40:58+11:31
6John NieuwenhovenTT S44:30+15:03
7Tyson HillyardWA S45:39+16:12
8Ben CazzolatoTJ S49:11+19:44
9Rohan JacksonCR S50:05+20:38
10Michael ClarkCR S55:08+25:41
11John SodenOH S57:02+27:35
12Phil HazellTT S1:02:34+33:07
13David GeorgeTT S1:05:24+35:57
14Gerhard VelaitisYA S1:12:23+42:56
Michael RoundTT Smispunched

1Female

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Bridget AndersonOH S42:15
2Joanna GeorgeTT S48:11+5:56
3Abigail GeorgeTT S48:52+6:37
4Nadia VelaitisCR S58:38+16:23
5Meredith NormanTJ S1:00:43+18:28
6Sarah LimTJ S1:04:04+21:49
7Zara SodenOH S1:18:30+36:15
8Susan GeorgeTT S1:50:46+1:08:31
Alyce HeapYA Smispunched

2Male

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew KennedyWA S27:43
2Toby CazzolatoTJ S27:56+0:13
3Steve CooperYA S28:26+0:43
4Adrian UppillOH S29:25+1:42
5Jack MarschallTT S31:20+3:37
6Remi AfnanYA S33:59+6:16
7Finlay TwiningYA S34:31+6:48
8Lewis CarterTJ S38:12+10:29
9Robert SmithTT S39:19+11:36
10Rhys FogartyOH S39:38+11:55
11Robert TuckerYA S42:25+14:42
12Jeffrey DinningOH S42:37+14:54
13Mark OvertonWA S43:18+15:35
14Trevor DimentTT S43:59+16:16
15Al SankauskasOH S46:47+19:04
16Max GrivellTT S49:14+21:31
17George ReevesTT S49:57+22:14
18Ian GrivellTT S51:27+23:44
19Peter KreminskiWA S54:14+26:31
20Aylwin LimTJ S54:52+27:09
21Robin EnglishWA S58:42+30:59
22Frank TomasWA S1:05:41+37:58
Ethan PenckYA Smispunched
James JansenCR Smispunched

2Female

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Fern HillyardWA S37:59
2Robin UppillOH S38:22+0:23
3Lexie AshforthWA S41:25+3:26
4Evelyn ColwellOH S42:18+4:19
5Kate MarschallTT S45:38+7:39
6Erica DimentTT S45:54+7:55
7Meredith RaschWA S55:16+17:17
8Jill CongediOH S1:08:56+30:57
9Zita SankauskasOH S1:10:17+32:18
10Jacqueline StephensYA S1:32:56+54:57

2Group

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Anna HazellCR S1:42:18
1Luke HazellCR S1:42:18
1Ellen RonnCR S1:42:18

3Male

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Leith SodenOH S33:13
2Oscar JohnstonTJ S36:09+2:56
3James LloydTT S50:14+17:01
4Mitchell StephensYA S54:05+20:52
5Finn FogartyOH S58:59+25:46
6Barrie OrmsbyCR S1:16:08+42:55
7Peter ThorpeWA S1:19:49+46:36
8David TilbrookOH S1:25:22+52:09
Stuart LaneOH Sdid not finish
Michael WestoverWA Sdid not finish

3Female

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Sandra AfnanYA S47:04
2Jemima LloydTT S48:30+1:26
3Zoe CarterTJ S48:52+1:48
4Eliza GrivellTT S55:13+8:09
5Ana PenckYA S57:12+10:08
6Sandra McKeanOH S1:08:11+21:07
7Helen SmithTT S1:16:34+29:30
8Sue BamentOH S1:20:30+33:26
9Carol SuchOH S1:24:52+37:48

3Group

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Finlay HoranTJ S28:14
2Fiona BamfordCR S1:12:02+43:48
2Alex HofmannCR S1:12:02+43:48
2Dirk HofmannOH S1:12:02+43:48

4Male

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marcus CazzolatoTJ S32:03

4Female

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Matilda FogartyOH S32:42
2Jessica JarvisWA S44:31+11:49
3Janet HillyardTJ S50:33+17:51
4Lucinda FogartyOH S51:42+19:00
Annabel LloydTT Smispunched
Scarlett AshforthWA Sdid not finish

4Group

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Bronson HoranTJ S44:39
1Eamonn HoranTJ S44:39
3Katherine ClarkCR S46:50+2:11
3Kayla ClarkCR S46:50+2:11
3Lucy ClarkCR S46:50+2:11
Ann NolanTJ Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.