Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Bobbin Head

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Bobbin Head
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 12 August 2017

Long Line Open

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Andrew HillWHN29:18
2Peter Annetts 2GON34:43+5:25
3Paula ShinglerBFN36:46+7:28
4Peter AnnettsGON37:23+8:05
5Greg BarbourBFN39:29+10:11
6Aniko Fozo-KerteszGON40:17+10:59
7Stefan KuehnGON41:32+12:14
8Brett SewellBNN43:06+13:48
9Jo ParrBFN45:31+16:13
10Nicole MealingBFN46:53+17:35
11Jim MackayURN47:52+18:34
12Colin BurnettGON48:57+19:39
13Peter ThomasonBNN49:33+20:15
14Rochelle CoxGON50:09+20:51
15Chris Yuan- -50:30+21:12
16Ellis LeungGON51:58+22:40
17Ian McKenzieURN56:01+26:43
18Amanda MackieBFN56:04+26:46
19Jim ForbesGON57:55+28:37
20Carol JacobsonGON1:00:07+30:49
21Terry BluettBNN1:00:29+31:11
22Ken JacobsonGON1:01:06+31:48
23Dianne BergenGON1:04:35+35:17
24Dan RedfernGON1:08:23+39:05
25Johnny PetersenGON1:09:46+40:28
26Y C LeeGON1:34:25+1:05:07
Andrew BrownBFNmispunched
Ant NolanURNmispunched
Michael RoylanceBFNmispunched
Paul SweeneyWHNmispunched

Long Line High School

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Selwyn SweeneyWHN44:36
2Michael ClaydenGON46:19+1:43
3Seth SweeneyWHN50:21+5:45

Long Line Primary

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Florian (& Matthias) Hess- -48:10

Short Line Open

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1John BulmanGON27:38
2Airdrie LongGON28:30+0:52
3Rachael PovahBNN37:15+9:37
4Elizabeth BulmanGON41:17+13:39
5Gary GloverGON42:42+15:04
6Dave LottyURN42:55+15:17
7Rodney and LeanneGON55:30+27:52
8Saffron SweeneyWHN58:31+30:53
9Cheryl BluettBNN1:01:49+34:11

Short Line High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Joanna HillGON27:15
2Niamh CassarWHN30:34+3:19
3Noah Mikov- -37:27+10:12
4Will NolanURN48:37+21:22

Short Line Primary

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Oscar Cummins- -46:51
1Jonathan NolanURN46:51
3Taine CassarWHN48:56+2:05
4Savanna SweeneyWHN58:16+11:25
5Shay SweeneyWHN58:31+11:40
6Jamie and Matthew- -1:01:59+15:08

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alex Mikov27041:51
2Claire and Jean-Christophe Rocuet501:14:19+32:28

Score High School

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Noah Mikov35032:30
2Nash Gibbling19057:07+24:37
3Orion Taylor19057:10+24:40
4Jo and Izzie18038:45+6:15

Score Primary

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Gabrielle and Josephine Milkins35040:49
2Raymond Family35042:31+1:42
3Jess & Mathilda Robinson27046:59+6:10
4Evie French26047:21+6:32
5Vicky Qian26047:34+6:45
6Maia Evans22040:07
7Holly Johnson22040:10
8Sophia and Tara Winters22040:20
9David Stitt21033:50
10Alice van der Stel11058:17+17:28
11Linda Frkal11058:20+17:31
12Jorja Alexandrov11058:23+17:34
13Kyla Alexandrov801:11:17+30:28
14Nicky Mogilin801:11:20+30:31
15Stephanie Deall801:11:41+30:52
16Nada Zanello, Gianna & Jade McMullan501:14:10+33:21
17Hayley Mogilin201:08:26+27:37
18Claire van der Stel01:10:47+29:58
19Takara Haylock01:15:49+35:00

Please report errors in the result list to the organiser.