Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Chatswood High School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Chatswood High School
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 14 October 2017

Long Line Open

44 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Andrew HillWHN17:42
2Toby WilsonGON18:00
3Greg BarbourBFN21:01
4Shane DoyleURN21:17
5Paula ShinglerBFN21:26
6Peter AnnettsGON21:47
7Keelan BirchGON22:31 Download route in GPX format
8Ant NolanURN22:37
9Lisa GrantGON22:49
10Andy SimpsonBFN23:50
11Robert HerkesGON24:35
12Colin BurnettGON24:53
13David BrayGON25:43
14Keith PovahBNN26:51
15Brett SewellBNN26:57
16Jamie KennedyGON26:58
17Tania KennedyGON27:03
18David McGheeBNN28:01
19Michael FreeGON28:07
20Terry BluettBNN29:01
21Melanie ChristieURN29:24
22Colin CurrieGON29:28
23Airdrie LongGON30:16
24Ian McKenzieURN30:30
25David MessengerNCN30:38
26Andrew WisniewskiBFN30:50
27Peter ThomasonBNN31:46
28John BulmanGON31:49
29Dan RedfernGON32:34
30Jim MackayURN32:47
31Johnny PetersenGON34:25
32Jessica & Anna- -34:57
33Zoe MellingURN35:29
34Ron JunghansGON36:11
35Dianne BergenGON38:42
36Ellis LeungGON39:35
37Bryony CoxGON42:15
38Elizabeth BulmanGON43:34
39Sally and Kylie- -44:58
40Linda ChanWHN46:56
40YC LeeGON46:56
42Ross DukerGON52:37
43Sue ThomsonGON54:14
Joel PutnamBNNdisqualified

Long Line High School

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Duncan CurrieGON17:52
2Alastair GeorgeBFN17:53
3Tom KennedyGON20:45
4Riley GraingerGON22:11
5Andra LeungGON24:53
6Michael ClaydenGON26:20
7Joanna HillGON29:32
8Serena DoyleURN30:47
9Ethan LeeGON31:34
9Jamie LeeGON31:34
11Ellen CurrieGON32:06
Stephanie ChanWHNmispunched

Long Line Primary

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Brian Thorpe- -25:23
2Tim McConaghyGON35:05

Short Line Open

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Brett SewellBNN17:43
2Nick EalesGON19:05
3David McGheeBNN19:11
4Andrew LumsdenBFN21:01
5Sophie & Rob Lees- -21:14
6Kim EalesGON21:29
7Mia & Phil Beninati- -27:00
8Jane BolandURN32:13
9Natalia BeliakovaBFN38:36
10Matthew and Joanna Lamberth- -39:25
11Cheryl BluettBNN54:31

Short Line High School

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Tiia MarshBFN17:57
2Jp & Lola & Kermit Nicou- -23:52
3Will NolanURN27:56
4Brigette and AlexisGON28:07
5Daniel PovahBNN32:23
6Jacob PovahBNN35:33

Short Line Primary

20 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Brian Thorpe- -21:57
2Jake CutbushBFN22:14
3Julia BarbourBFN24:44
4Sebastian & Alin Pop- -27:40
5Bianca CutbushBFN28:32
6Lucy Fairlie-Cuninghame- -29:58
7Louise BarbourBFN31:35
8Jonathan NolanURN32:09
9Oliver McFarlaneBFN33:45
10Ben McConaghyGON39:19
11Kari MarshBFN43:34
12Hugh - -43:35
13Toby - -43:44
14Sebastian Lai-SmithKnox54:00
15Lachie GraingerGON56:14
16Abigail McGheeBNN58:31
Judah LimantonoKnoxmispunched
William Nash-SmithKnoxmispunched
Matthew NewhamKnoxmispunched
Tomas StevensKnoxmispunched

Score Open

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Stephanie AllenBNN35033:08

Score Primary

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Anna Wallwork & Family- -35023:27
2Tessa Marrie- -35023:58
3Caitlin Janssen- -35024:01
4Laura Janssen- -35024:13
5Nicholas - -35032:09
6Namee Chowdnury- -35040:55
7Evan Marne- -34028:22
8Ryan Janssen- -34028:23
9Pearl & Anne- -33028:23

Please report errors in the result list to the organiser.