Orienteering Australia

Official results for Saturday Orienteering Series - Killara High School

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Saturday Orienteering Series - Killara High School
Organiser: Bold Horizons
Date: Saturday 21 October 2017

Long Line Open

48 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Andrew HillWHN15:56
2Shane DoyleURN16:29
3Toby WilsonGON16:30
4Greg BarbourBFN16:31
5Steve RyanGON17:09
6Keelan BirchGON17:20 Download route in GPX format
7Istvan KerteszGON17:46
8Peter AnnettsGON19:08
9Tony HillGON19:26
10Brett SewellBNN19:33
11Jamie KennedyGON19:56
12Colin CurrieGON21:06
13Nick EalesGON21:48
14Nikolett HalmaiGON21:52
15Stefan KuehnBNN22:18
15Peter McConaghyGON22:18
17Kim EalesGON22:28
18Ant NolanURN22:55
19Airdrie LongGON23:17
20Ian JessupGON23:23
21John BulmanGON23:33
22Terry BluettBNN23:39
23Tania KennedyGON23:46
24Colin BurnettGON23:58
25Ross BarrGON24:01
26David McGheeBNN25:01
27Keith PovahBNN25:09
28Jim MerchantGON26:29
29Megan and Gary FarebrotherWHN29:11
30Jim ForbesGON29:40
31Ian MillerWHN30:39
32Ellis LeungGON30:53
33Zoe MellingURN31:04
34Dianne BergenGON32:05
35Ron JunghansGON33:40
36Dave LottyURN33:46
37Y C LeeGON34:49
38Bryony CoxGON35:42
39Terry MurphyURN36:21
40Tim CoxGON37:10
41Elizabeth BulmanGON37:42
42Helen MurphyURN38:58
43Lyn MalmgronSHN47:51
44Ross DukerGON1:00:44
Natalia BeliakovaBFNmispunched
Andrew LumsdenBFNmispunched
JP Nicou- -mispunched
Paula ShinglerBFNmispunched

Long Line High School

16 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Duncan CurrieGON14:21
2Angus LeungGON17:38
3Riley GraingerGON18:38
4Michael ClaydenGON21:33
5Ethan LeeGON22:21
5Jamie LeeGON22:21
7Ellen CurrieGON23:06
8Joanna HillGON23:14
9Kermit Nicou- -24:35
10Serena DoyleURN25:08
11Andra LeungGON27:45
12Alexis Winardi and Brigette Leung- -28:37
13Em and AmyWHN32:56
14Jacob PovahBNN40:18
15Scarlett and Lola- -49:07
Nea ShinglerBFNmispunched

Long Line Primary

9 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Julia BarbourBFN27:21
2Jake CutbushBFN31:53
3Jamie and DanielBFN33:24
4Louise BarbourBFN35:00
5Joel SpringerWHN47:31
6Daniel PovahBNN48:21
7Abigail McgheeBNN52:04
Lucy Fairlie-Cuninghame- -mispunched
Timothy McConaghyGONmispunched

Short Line Open

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Brett SewellBNN10:11
2Stefan KuehnBNN10:27
3Jane BolandURN14:55
4Sue ThomsonGON19:10
5Cheryl BluettBNN27:02
Ellis LeungGONmispunched

Short Line High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Matthew and Joanne- -13:53

Short Line Primary

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Matthew FisherKnox14:12
2Alex KidstonKnox14:13
3Mia and Phil Beninati- -16:41
4Judah LimantonoKnox21:21
5Will Nash-SmithKnox21:23
6Toby CutbushBFN22:07
7Bianca CutbushBFN23:02
8Kari Marsh and Hugh FCBFN25:58
9Nicola McConaghyGON43:29
Matthew NewhamKnoxmispunched
Tomas StevensKnoxmispunched

Score Open

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Alistair McLean- -35014:51
2Barbara JunghansGON25018:31

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Leo Hyland- -35029:06

Score Primary

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime R
1Emily McLean- -35014:52
2Stephen and Angela Darby- -35018:02
3Ben McConaghyGON34013:55
4Daniel Wallwork- -34018:25
5Pearl and Anne Beninati- -31020:26
6Jodie and StellaWHN26032:02

Please report errors in the result list to the organiser.