Orienteering Australia

Official results for ACT Mid Week # 10 The Pinnacle

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Mid Week # 10 The Pinnacle
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 5 July 2017

Orange 1: M: Junior

5 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zac NeedhamRR A44:377:58

Orange 1: M: Masters

5 600 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tate NeedhamRR A40:577:18
2Jonathan RicksRR A50:40+9:439:02
3Jonathan MillerBS A57:56+16:5910:20
4Bill JonesRR A1:01:06+20:0910:54
5Bryant AllenPO A1:06:23+25:2611:51
6Keith FifieldRR A1:09:50+28:5312:28
7Neil BarrBG V1:11:35+30:3812:46
Tony SlatyerPO Amispunched
Geoff WoodPO Amispunched
David JenkinsBS Adid not finish
John ScownAO Adid not finish

Orange 1: W: Masters

5 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shannon JonesAO A42:567:40
2Colleen MockPO A1:15:28+32:3213:28

Orange 2: Men: Open

3 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Conor BendleAO A1:01:3517:35

Orange 2: M: Masters

3 500 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Merv BendleDR V42:5812:16
2Michael BurtRR A46:44+3:4613:21
3Geoffrey DabbBS A48:48+5:5013:56
4John SuominenWE A1:11:00+28:0220:17
Craig GeorgeCanberraover max time
Eino MeuronenBS Amispunched
Bill MonaghanPO Amispunched
Michael McAuliffe- -did not finish

Orange 2: W: Masters

3 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jane SayeAO A49:1214:03
2Diana HallamPO A59:34+10:2217:01
Chris BendleDR Vmispunched

Orange 2: Teams

3 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Boyd WymerPO A1:12:0020:34
1Fiona WymerPO A1:12:0020:34
3Robert MouattRR A1:18:12+6:1222:20
3Cameron Nulty- -1:18:12+6:1222:20

Green: Men: Junior

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex RicksGS A33:3314:35
2Arlan LeanePO A1:08:00+34:2729:33

Green: Women: Junior

2 300 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aurelie LeanePO A46:3520:15

Green: Teams

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Justin WilsonBS A32:0013:54
1Ryan WilsonBS A32:0013:54
3Jayden WilsonBS A41:00+9:0017:49
3Talia WilsonBS A41:00+9:0017:49

Please report errors in the result list to the organiser.