Orienteering Australia

Official results for ACT Mid Week # 10 The Pinnacle

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: ACT Mid Week # 10 The Pinnacle
Organiser: Bushflyers
Date: Wednesday 5 July 2017

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michael McAuliffeOrange 2: M: Masters (7)did not finish

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Cameron NultyOrange 2: Teams (4)1:18:12+6:1222:20

AO A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Shannon JonesOrange 1: W: Masters (2)42:567:40
1Conor BendleOrange 2: Men: Open (1)1:01:3517:35
1Jane SayeOrange 2: W: Masters (3)49:1214:03
John ScownOrange 1: M: Masters (9)did not finish

BG V

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Neil BarrOrange 1: M: Masters (9)1:11:35+30:3812:46

BS A

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Justin WilsonGreen: Teams (4)32:0013:54
1Ryan WilsonGreen: Teams (4)32:0013:54
3Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (9)57:56+16:5910:20
3Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (7)48:48+5:5013:56
3Jayden WilsonGreen: Teams (4)41:00+9:0017:49
3Talia WilsonGreen: Teams (4)41:00+9:0017:49
Eino MeuronenOrange 2: M: Masters (7)mispunched
David JenkinsOrange 1: M: Masters (9)did not finish

Canberra

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Craig GeorgeOrange 2: M: Masters (7)over max time

DR V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Merv BendleOrange 2: M: Masters (7)42:5812:16
Chris BendleOrange 2: W: Masters (3)mispunched

GS A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alex RicksGreen: Men: Junior (2)33:3314:35

PO A

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Boyd WymerOrange 2: Teams (4)1:12:0020:34
1Fiona WymerOrange 2: Teams (4)1:12:0020:34
1Aurelie LeaneGreen: Women: Junior (1)46:3520:15
2Colleen MockOrange 1: W: Masters (2)1:15:28+32:3213:28
2Diana HallamOrange 2: W: Masters (3)59:34+10:2217:01
2Arlan LeaneGreen: Men: Junior (2)1:08:00+34:2729:33
5Bryant AllenOrange 1: M: Masters (9)1:06:23+25:2611:51
Tony SlatyerOrange 1: M: Masters (9)mispunched
Geoff WoodOrange 1: M: Masters (9)mispunched
Bill MonaghanOrange 2: M: Masters (7)mispunched

RR A

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zac NeedhamOrange 1: M: Junior (1)44:377:58
1Tate NeedhamOrange 1: M: Masters (9)40:577:18
2Jonathan RicksOrange 1: M: Masters (9)50:40+9:439:02
2Michael BurtOrange 2: M: Masters (7)46:44+3:4613:21
3Robert MouattOrange 2: Teams (4)1:18:12+6:1222:20
4Bill JonesOrange 1: M: Masters (9)1:01:06+20:0910:54
6Keith FifieldOrange 1: M: Masters (9)1:09:50+28:5312:28

WE A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4John SuominenOrange 2: M: Masters (7)1:11:00+28:0220:17

Please report errors in the result list to the organiser.