Official results for Interschool Sprint Challenge

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Interschool Sprint Challenge
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 8 October 2017

Girls 11 yrs

900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Abbie LaneRR Q8:119:05
2Cassy ReinbottRR Q9:25+1:1410:27
3Sara Loader-- -13:51+5:4015:23
4Alara WilliamsRR Q15:20+7:0917:02
5Xanthe SchubertRR Q18:21+10:1020:23
Matilda RogersRR Qmispunched

Boys 11 yrs

900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus Bennetts-- -6:427:26
2Jack Renbo-- -7:26+0:448:15
3Flynn Eldridge HayesRR Q8:22+1:409:17
4Charles Renbo-- -8:27+1:459:23
5Caelan WilliamsRR Q10:26+3:4411:35
6Jed LaneRR Q15:37+8:5517:21
7Harry Renbo`RR Q15:52+9:1017:37

Girls 13 yrs

1 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ella RogersRR Q8:168:16
2Holly MillsRR Q11:13+2:5711:13

Boys 13 yrs

1 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sean Lindsay-HolleyRR Q7:237:23
2Grant Eldridge HayesRR Q8:25+1:028:25
3Gabriel SchubertRR Q8:31+1:088:31
4Rhys Loader-- -11:16+3:5311:16
5Isaac BurkeRR Q11:33+4:1011:33
6Jack ReinbottRR Q13:28+6:0513:28
7Nicholas Brown-- -21:56+14:3321:56
8Harrison Brown-- -27:20+19:5727:20

Junior Girls

1 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Julia GannonRR Q9:306:20
2Kasey LaneRR Q9:55+0:256:36
3Laura de JongRR Q10:41+1:117:07
4Breanna SimmonsRR Q13:48+4:189:12
5Valhsala Naidu-- -13:52+4:229:14
6Emily Byrne-- -18:29+8:5912:19

Junior Boys

1 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blake ReinbottRR Q8:095:26
2Lachlan Brown-- -17:33+9:2411:42
Oliver SchubertRR Qmispunched

Senior Girls

2 100 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ellie de JongRR Q12:366:00
2Lucy HillRR Q16:03+3:277:38
3Nina GannonRR Q16:24+3:487:48
4Chloe MillsRR Q17:24+4:488:17
5Ashlee Barons-- -17:26+4:508:18
Laurel GannonRR Qmispunched

Senior Boys

2 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q10:094:50
2Jaiden FidgeBB Q10:37+0:285:03
3Cayleb FidgeBB Q18:20+8:118:43

Very Easy

900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Annabelle BurkeRR Q9:5110:56
2Tess Eldridge HayesRR Q12:08+2:1713:28
3Caitlin Loader-- -14:25+4:3416:01
3Deborah Loader-- -14:25+4:3416:01
5Emrys RogersRR Q16:05+6:1417:52

Easy

1 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack Renbo-- -8:058:05
2Charles Renbo-- -8:23+0:188:23
3Rhys Loader-- -8:30+0:258:30
4Brenda Lindsay-HolleyRR Q9:26+1:219:26
5Flynn Eldridge HayesRR Q11:33+3:2811:33
6Jack Renbo-- -11:53+3:4811:53
7Scott Loader-- -13:51+5:4613:51
Harry Renbo-- -mispunched
Rodney Lindsay-HolleyRR Qmispunched

Moderate

1 500 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q7:194:52
2Nicole WilliamsRR Q11:02+3:437:21
3Gabriel SchubertRR Q11:39+4:207:46
4Sean Lindsay-HolleyRR Q11:44+4:257:49
5Isaac Burke-- -11:55+4:367:56
6Brenda Lindsay-HolleyRR Q13:48+6:299:12
7Rodney Lindsay-HolleyRR Q13:50+6:319:13
8Annette RogersRR Q13:51+6:329:14
9Grant Eldridge HayesRR Q14:04+6:459:22
10Deb ReinbottRR Q14:42+7:239:48
11Glyn ReinbottRR Q15:44+8:2510:29
12Yolande CaveBB Q18:30+11:1112:20
Ella RogersRR Qmispunched

Hard

2 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Blake ReinbottRR Q11:195:23
2Richard LaneRR Q14:42+3:237:00
3Andrew Brown-- -16:06+4:477:40
4Cam SchubertRR Q16:25+5:067:49
5Jess RogersRR Q16:26+5:077:49
6Breanna SimmonsRR Q19:29+8:109:16
Cameron WilliamsRR Qmispunched
Lachlan Brown-- -mispunched
Oliver SchubertRR Qdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.