Orienteering Australia

Official results for Easter Tas - Australian 3 Days - Elites, day 1 - NOL 6 - Lovelybanks East

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Easter Tas - Australian 3 Days - Elites
Organiser: Orienteering Tasmania
Date: Friday 30 March 2018 - Monday 2 April 2018

Prologue - NOL 5 - UTas Sandy BayDay 1 - NOL 6 - Lovelybanks EastDay 1 - NOL 6 - Lovelybanks East (overall)Day 2 - NOL 7 - Lovelybanks WestDay 2 - NOL 7 - Lovelybanks West (overall)Day 3 - NOL 8 - Curryjong RivuletDay 3 - NOL 8 - Curryjong Rivulet (overall)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hau Wah Brenda ChanW21E (75)55:46+19:3017:33

Australopers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ainsley ScottW21E (75)48:34+12:1815:17

CBR Cockatoos

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tara MelhuishW20E (102)24:4112:02
1Charlotte WatsonW21E (75)36:1611:25
2Matthew CraneM21E (125)34:07+1:528:51
4Noah PolandM20E (97)31:11+2:2710:23
4Belinda LawfordW21E (75)39:06+2:5012:18
4Matt DoyleM21E (125)35:34+3:199:14
5Robin MennetM20E (97)31:26+2:4210:28
6Patrick MillerM20E (97)31:35+2:5110:31
6Ella CuthbertW20E (102)27:44+3:0313:31
7Zoe MelhuishW20E (102)28:41+4:0013:59
8Martin DentM21E (125)38:46+6:3110:04
9Caitlin YoungW20E (102)29:19+4:3814:18
9Andrew BarnettM21E (125)39:06+6:5110:09
11Tristan MillerM20E (97)35:49+7:0511:56
13Ian LawfordM21E (125)42:28+10:1311:01
14Tamsin MoranW21E (75)50:34+14:1815:55
26Stephen MelhuishM21E (125)52:52+20:3713:43
28Hamish ProsserM21E (125)52:54+20:3913:44

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Daniel Antonio PereiraM21E (125)1:13:01+40:4618:57

HKOXCC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Siu Tung HuiM21E (125)54:13+21:5814:04
30Sam Choi LamM21E (125)1:00:57+28:4215:49

MTV Seesen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Bjarne FriedrichsM21E (125)35:01+2:469:05

NSW Stingers

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alastair GeorgeM20E (97)29:39+0:559:53
6Rob PrestonM21E (125)38:33+6:1810:00
7Toby WilsonM21E (125)38:39+6:2410:02
9Tuve MoellerM20E (97)34:36+5:5211:32
11Robert BennettM21E (125)40:50+8:3510:36
12Anna FitzgeraldW21E (75)49:02+12:4615:26
13Nicola BlatchfordW21E (75)49:59+13:4315:44
16Rebecca GeorgeW20E (102)35:54+11:1317:30
18Duncan CurrieM20E (97)41:53+13:0913:57
25Aidan DawsonM21E (125)49:59+17:4412:58
26Ellen CurrieW20E (102)1:05:32+40:5131:58
Michele DawsonW21E (75)mispunched

Orienteering Association of Hong Kong

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Gerald YipM21E (125)44:06+11:5111:27
19Wai Lan Iris LuiW21E (75)1:23:09+46:5326:11

QLD Cyclones

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Krystal NeumannW21E (75)37:19+1:0311:45
5Caroline PigerreW20E (102)27:34+2:5313:26
8Anna SheldonW21E (75)45:04+8:4814:11
10Winnie OakhillW20E (102)31:15+6:3415:14
10Simeon BurrillM20E (97)35:30+6:4611:50
12Anatoly KulikovM21E (125)41:01+8:4610:39
12Thomas GarbelliniM20E (97)36:04+7:2012:01
13Riley de JongM20E (97)37:28+8:4412:29
13Zazi BrennanW20E (102)33:37+8:5616:23
15Jaiden FidgeM20E (97)38:28+9:4412:49
16Daniel GrayM20E (97)38:29+9:4512:49
18Ellie de JongW20E (102)37:28+12:4718:16
24Jess RogersW20E (102)47:39+22:5823:14
25Anastasia HeikkilaW20E (102)1:01:41+37:0030:05

SA Arrows

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simon UppillM21E (125)32:158:22
2Bridget AndersonW21E (75)36:59+0:4311:38
7Olivia SprodW21E (75)43:40+7:2413:45
8Dante AfnanM20E (97)33:53+5:0911:17
11Emily SorensenW20E (102)31:38+6:5715:25
17Sarah LimW20E (102)35:56+11:1517:31
18Brian Wing Young PoonM21E (125)44:41+12:2611:36
19Abigail GeorgeW20E (102)39:16+14:3519:09
20Alyce HeapW20E (102)39:29+14:4819:15
22Rohan JacksonM20E (97)46:35+17:5115:31
23Meredith NormanW20E (102)45:13+20:3222:03
25Angus HainesM20E (97)1:17:16+48:3225:45
27Joanna GeorgeW20E (102)1:06:35+41:5432:28

TAS Foresters

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Zoe DowlingW20E (102)25:20+0:3912:21
3Mikayla CooperW20E (102)26:34+1:5312:57
4Rachel AllenW20E (102)27:08+2:2713:14
5Brodie NankervisM21E (125)36:24+4:099:27
7Joseph DickinsonM20E (97)33:00+4:1611:00
9Anna DowlingW21E (75)46:00+9:4414:29
10Mark PurkisM21E (125)40:24+8:0910:29
13Amy EnkelaarW20E (102)33:37+8:5616:23
14Joshua AllenM20E (97)38:08+9:2412:42
15Antonia HagaW21E (75)53:32+17:1616:51
15Arabella PhillipsW20E (102)34:43+10:0216:56
16Jarrah DayM21E (125)43:46+11:3111:22
17Jed FlemingM20E (97)38:54+10:1012:58
17Bec ButlerW21E (75)57:23+21:0718:04
19Alex BattagliaM20E (97)42:07+13:2314:02
20Tom PoortenaarM20E (97)43:20+14:3614:26
22Ashley WatsonW20E (102)44:53+20:1221:53
24Jake WestM20E (97)53:19+24:3517:46
26Karl BicevskisM21E (125)52:52+20:3713:43
Ella JohnsonW21E (75)mispunched

VIC Victoria

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Aston KeyM20E (97)28:449:34
2Patrick JaffeM20E (97)28:57+0:139:39
5Lanita SteerW21E (75)39:58+3:4212:35
6Natasha KeyW21E (75)43:39+7:2313:44
8Asha SteerW20E (102)28:44+4:0314:00
10Clare BrownridgeW21E (75)47:43+11:2715:01
14Teemu KarjalainenM21E (125)42:36+10:2111:03
15James RobertsonM21E (125)43:03+10:4811:10
18Kathryn PrestonW21E (75)58:26+22:1018:24
19Simon RouseM21E (125)44:48+12:3311:38
20Matthew SchepisiM21E (125)44:54+12:3911:39
21Max DalheimM20E (97)46:24+17:4015:28
21Peter HobbsM21E (125)45:05+12:5011:42
21Sarah DaviesW20E (102)40:20+15:3919:40
22David BrownridgeM21E (125)45:10+12:5511:43
23Peter CollinsM21E (125)46:50+14:3512:09
23Brody McCarthyM20E (97)46:47+18:0315:35
24Nicholas CollinsM21E (125)49:40+17:2512:54

WA Nomads

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jo Anna MaynardW20E (102)32:59+8:1816:05
31Ricky ThackrayM21E (125)1:08:20+36:0517:44

Please report errors in the result list to the organiser.