Orienteering Australia

Official results for Easter Tas - Australian 3 Days - Prologue - Non Elites

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Easter Tas - Australian 3 Days - Prologue - Non Elites
Organiser: Orienteering Tasmania
Date: Friday 30 March 2018

M-Hard1

3 400 m, 75 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alvin CraigNewcastle Orienteering Club17:385:11
2Jensen KeyMelbourne Forest Racers19:18+1:405:40
3Matthew PattenEsk Valley19:50+2:125:50
3Warren KeyMelbourne Forest Racers19:50+2:125:50
5Ethan PenckYalanga Orienteers20:13+2:355:56
6Johannes ItenOLC Winterthur20:44+3:066:05
7Matthew CohenAustralopers21:29+3:516:19
8Anthony StonerAustralopers21:40+4:026:22
9Shane DoyleUringa Orienteers22:08+4:306:30
10Toby CazzolatoTjuringa Orienteers22:25+4:476:35
11Louis Elson22:39+5:016:39
12Kenneth McLeanEsk Valley22:59+5:216:45
13Mark ShinglerBig Foot Orienteers23:13+5:356:49
14Paul EnkelaarAustralopers23:37+5:596:56
15Ian ProsserAbominable O-Men23:39+6:016:57
16Simon LouisIllawarra Kareelah Orienteers23:44+6:066:58
17Toby LangBushflyers23:45+6:076:59 Download route in GPX format
18Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club24:09+6:317:06
19Andy SimpsonBig Foot Orienteers24:10+6:327:06
19Max GrivellTintookies Orienteers24:10+6:327:06
21Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club24:11+6:337:06
22Ben PoortenaarAustralopers24:14+6:367:07
23John WhittingtonWellington Ranges24:19+6:417:09
24Tim WardropYarra Valley Orienteering Club24:30+6:527:12
25Steve CooperYalanga Orienteers24:44+7:067:16
26Tyson HillyardWallaringa Orienteering Club24:55+7:177:19
27Nick MelhuishParawanga Orienteers25:10+7:327:24
28Sebastian BurgessAustralopers25:19+7:417:26
29Simon GeorgeBig Foot Orienteers26:02+8:247:39
30Gary CarrollAustralopers26:23+8:457:45
31Stephen StillAbominable O-Men26:26+8:487:46
32Hugh FitzgeraldWellington Ranges26:27+8:497:46
32Michael WarltersUringa Orienteers26:27+8:497:46
34Carl DalheimMelbourne Forest Racers26:38+9:007:50
35Kwok Kuen Law26:52+9:147:54
36Bernard WalkerWellington Ranges26:57+9:197:55
37Gareth Prosser27:17+9:398:01
38Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club27:21+9:438:02
39Geoff LawfordEureka Orienteers27:26+9:488:04
40Jack WickhamEsk Valley27:47+10:098:10
41Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers27:50+10:128:11
42Angus LeungGaringal Orienteers28:13+10:358:17
43Andrew BrennanRange Runners Orienteering Club28:19+10:418:19
44Joseph GarbelliniEnoggeroos28:33+10:558:23
45Tumi Thorsteinsson28:40+11:028:25
46Bruce BarnettBushflyers29:09+11:318:34
47Simon AllenAustralopers29:22+11:448:38
48Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club29:33+11:558:41
49Hein PoortenaarAustralopers30:11+12:338:52
50Brendan HenrySunshine Orienteers Club30:19+12:418:55
51David JaffeMelbourne Forest Racers30:46+13:089:02
52John ScownAbominable O-Men30:47+13:099:03
53Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteers30:59+13:219:06
54Arne Heikoop31:14+13:369:11
55Mark PetrieSunshine Orienteers Club33:07+15:299:44
56Colin CurrieGaringal Orienteers33:24+15:469:49
57Cliff HowardEnoggeroos33:27+15:499:50
58David KnightBayside Kangaroos Orienteers33:29+15:519:50
59Edward PlummerLOST33:32+15:549:51
60David BeldjilaliATLAS34:46+17:0810:13
61Eric WainwrightRed Roos36:40+19:0210:47
62Robert GraiegLOST36:57+19:1910:52
63Russell CandyKulgun 225 Orienteers38:05+20:2711:12
64Digby MercerWullundigong Orienteers of the West39:13+21:3511:32
65Neil HawthorneAustralopers39:32+21:5411:37
66Ian McKenzieUringa Orienteers41:26+23:4812:11
67Keith FifieldRed Roos43:33+25:5512:48
68Robert CrosatoRange Runners Orienteering Club44:37+26:5913:07
69Barry WheelerTintookies Orienteers49:37+31:5914:35
70Frank IngwersenParawanga Orienteers1:14:51+57:1322:00
71Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders2:09:35+1:51:5738:06
Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Clubmispunched
Warwick DavisTuckonie Orienteering Clubmispunched
Scott SimsonNewcastle Orienteering Clubmispunched
Alex TarrYarra Valley Orienteering Clubmispunched

W-Hard1

3 400 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Melissa GangemiYarra Valley Orienteering Club23:196:51
2Paula ShinglerBig Foot Orienteers24:52+1:337:18
3Leida WilliamsAustralopers25:20+2:017:27
4Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club25:56+2:377:37
5Kim CarrollAustralopers27:10+3:517:59
6Rosie DalheimMelbourne Forest Racers27:54+4:358:12
7Helen WalpoleDandenong Ranges Orienteering Club28:16+4:578:18
8Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club28:26+5:078:21
9Anita ScherrerBushflyers28:35+5:168:24
10Lucy McGarvaWagga and Riverina Occasional Orienteers28:47+5:288:27
11Karen Wild-AllenAustralopers28:52+5:338:29
12Zara SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club28:56+5:378:30
13Nicola DalheimMelbourne Forest Racers29:13+5:548:35
14Cathy HoggParawanga Orienteers29:32+6:138:41
15Sonia AliYarra Valley Orienteering Club30:05+6:468:50
16Tara SutherlandBushflyers30:27+7:088:57
17Monika BinderParawanga Orienteers31:28+8:099:15
18Sue KeyMelbourne Forest Racers32:11+8:529:27
19Hilary WoodCentral Coast Orienteers33:22+10:039:48
20Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers37:28+14:0911:01
21Natasha SpargWullundigong Orienteers of the West39:25+16:0611:35
22Pik Kwan Tang41:03+17:4412:04
23Carolyn LaytonNillumbik Emus Orienteering Club43:56+20:3712:55
24Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers49:59+26:4014:42
25Ann IngwersenParawanga Orienteers51:10+27:5115:02

M-Hard2

2 900 m, 70 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torren ArthurMelbourne Forest Racers16:545:49
2Mason ArthurMelbourne Forest Racers17:27+0:336:01
3Tim HatleyBayside Kangaroos Orienteers18:40+1:466:26
4Samuel GarbelliniEnoggeroos19:04+2:106:34
5Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club19:11+2:176:36
6Leith SodenOnkaparinga Hills Orienteering Club19:33+2:396:44
6Luke Topfer19:33+2:396:44
8Roy ProsserBushflyers19:35+2:416:45
9Will WhittingtonWellington Ranges19:46+2:526:48
10Ruhi AfnanYalanga Orienteers20:00+3:066:53
11Niko StonerAustralopers21:13+4:197:18
12Jamie KennedyGaringal Orienteers22:04+5:107:36
13Mick CooperAustralopers22:12+5:187:39
14Mark FreemanBig Foot Orienteers22:15+5:217:40
15Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club22:34+5:407:46
16Bruce PatersonVictorian ARDF Group22:44+5:507:50
16Conrad Elson22:44+5:507:50
18Graeme DawsonGaringal Orienteers23:35+6:418:07
19Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers23:36+6:428:08
20Yeung Chi Lee23:50+6:568:13
21Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering Club24:04+7:108:17
22Ross BarrGaringal Orienteers24:18+7:248:22
23Bill ButlerAustralopers24:46+7:528:32
24Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers24:53+7:598:34
25Paul PacqueEsk Valley24:55+8:018:35
26Bruce BowenParawanga Orienteers25:29+8:358:47
27Roch PrendergastEureka Orienteers26:46+9:529:13
28Tony GarrParawanga Orienteers26:54+10:009:16
29Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers27:22+10:289:26
30Geoff HudsonNillumbik Emus Orienteering Club27:32+10:389:29
31Darren EenjesBendigo Orienteers27:42+10:489:33
32Trevor DimentTintookies Orienteers27:54+11:009:37
33Nick DentCentral Coast Orienteers28:00+11:069:39
34Antonio Garcia CouceTintookies Orienteers28:13+11:199:43
35Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club28:16+11:229:44
36Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club28:51+11:579:56
37Mike CalderAustralopers29:01+12:0710:00
38Mike HoweLOST29:09+12:1510:03
39Dirk NankervisEsk Valley29:10+12:1610:03
40Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West30:10+13:1610:24
41Ron FrederickNillumbik Emus Orienteering Club30:17+13:2310:26
42Richard MatthewsLOST30:22+13:2810:28
43Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers30:55+14:0110:39
44Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers31:32+14:3810:52
45Aylwin LimTjuringa Orienteers33:00+16:0611:22
46Ron JunghansGaringal Orienteers33:32+16:3811:33
47Jon WheatcroftTVOC (Thames Valley Orienteering Club)33:50+16:5611:40
48Geoff PeelNewcastle Orienteering Club34:05+17:1111:45
49Peter YeatesDandenong Ranges Orienteering Club34:41+17:4711:57
50Robert AllisonRed Roos35:32+18:3812:15
51John HardingParawanga Orienteers35:36+18:4212:16
52David HoggParawanga Orienteers36:06+19:1212:26
53Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club36:42+19:4812:39
54Peter SearleBendigo Orienteers36:47+19:5312:41
55Dennis TrewinYarra Valley Orienteering Club37:08+20:1412:48
56Wayne GriggsAustralopers37:25+20:3112:54
57James LaverAustralopers37:56+21:0213:04
58Brian ClelandUringa Orienteers38:09+21:1513:09
59John MeekingYarra Valley Orienteering Club38:51+21:5713:23
60Rod BissettPathfinders39:47+22:5313:43
61Jim BowlingEnoggeroos43:34+26:4015:01
62Dave LottyUringa Orienteers43:43+26:4915:04
63Ben CazzolatoTjuringa Orienteers46:44+29:5016:06
64Bill JonesRed Roos1:05:37+48:4322:37
65Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers1:05:46+48:5222:40
Steve WatsonWellington Rangesmispunched
Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Ellis LeungGaringal Orienteersmispunched
Aidan MayallBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Peter MeyerSouthern Highlands Orienteersmispunched

W-Hard2

2 900 m, 71 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kathie DentRed Roos21:117:18
2Jenny SheridanWellington Ranges22:14+1:037:40
3Eleanor McLeanEsk Valley22:55+1:447:54
4Martina CraigNewcastle Orienteering Club23:13+2:028:00
4Serryn EenjesBendigo Orienteers23:13+2:028:00
6Ana HercegParawanga Orienteers23:19+2:088:02
7Sue HancockWellington Ranges23:28+2:178:05
8Niamh CassarWestern and Hills Orienteers23:40+2:298:09
9Rani BrennanRange Runners Orienteering Club23:41+2:308:10
10Jenny BourneEureka Orienteers24:00+2:498:16
10Serena DoyleUringa Orienteers24:00+2:498:16
12Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club24:38+3:278:29
13Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers25:01+3:508:37
14Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club25:10+3:598:40
15Tania KennedyGaringal Orienteers26:12+5:019:02
16Joanna ParrBig Foot Orienteers26:14+5:039:02
17Liz AbbottParawanga Orienteers26:25+5:149:06
18Airdrie LongGaringal Orienteers26:35+5:249:10
19Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club28:29+7:189:49
20Sally WayteAustralopers28:49+7:389:56
21Juliana de NooyUgly Gully Orienteers29:04+7:5310:01
22Andrea SchiwyAustralopers29:05+7:5410:01
23Stephanie BeldjilaliATLAS29:12+8:0110:04
24Margaret PeelNewcastle Orienteering Club29:17+8:0610:05
25Kim EnkelaarAustralopers29:37+8:2610:12
26Kate LucasAustralopers30:10+8:5910:24
27Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club30:19+9:0810:27
28Quinn BissettPathfinders30:25+9:1410:29
29Sara GarbelliniEnoggeroos30:35+9:2410:32
30Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers31:09+9:5810:44
31Prue DobbinBayside Kangaroos Orienteers31:13+10:0210:45
32Kathy PetrieSunshine Orienteers Club32:56+11:4511:21
33Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West33:01+11:5011:23
34Erica DimentTintookies Orienteers33:07+11:5611:25
35Judy AllisonRed Roos33:23+12:1211:30
36Valerie BarkerBushflyers33:49+12:3811:39
37Vanessa FreemanBig Foot Orienteers34:15+13:0411:48
38Jan CandyKulgun 225 Orienteers35:04+13:5312:05
39Jan HardyAustralopers35:33+14:2212:15
40Sandra TarrOrienteering Victoria36:08+14:5712:27
41Barbara TassellAustralopers36:38+15:2712:37
42Josephine GarbelliniEnoggeroos37:23+16:1212:53
43Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club37:35+16:2412:57
44Jenny HawkinsBushflyers39:04+17:5313:28
45Liz BourneBullecourt Boulder Bounders39:06+17:5513:28
46Kerryne JonesRed Roos39:15+18:0413:32
47Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club39:23+18:1213:34
48Pamela KingDandenong Ranges Orienteering Club40:37+19:2614:00
49Valerie BrammallEsk Valley40:58+19:4714:07
50Sandra AfnanYalanga Orienteers41:01+19:5014:08
51Kathryn KnightBayside Kangaroos Orienteers41:04+19:5314:09
52Mary Jane MahonyUringa Orienteers41:17+20:0614:14
53Jenelle TempletonNillumbik Emus Orienteering Club41:32+20:2114:19
54Elaine MurdochGaringal Orienteers41:43+20:3214:23
55Pauline MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers42:46+21:3514:44
56Nicole DavisLOST42:52+21:4114:46
57Shey BissettPathfinders43:22+22:1114:57
58Helena GriggsAustralopers43:48+22:3715:06
59Sue GarrParawanga Orienteers45:24+24:1315:39
60Rosemary KullmannLOST45:35+24:2415:43
61Sandra HoggParawanga Orienteers48:40+27:2916:46
62Suzanne O'CallaghanBayside Kangaroos Orienteers49:24+28:1317:02
63Judy PrendergastEureka Orienteers49:46+28:3517:09
64Jane CalderAustralopers51:10+29:5917:38
65Jo-Anne BissettPathfinders52:30+31:1918:06
65Sheila CollsYarra Valley Orienteering Club52:30+31:1918:06
67Barbara JunghansGaringal Orienteers58:26+37:1520:08
68Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders1:56:32+1:35:2140:11
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering Clubmispunched
Diana Cossar-BurgessAustralopersmispunched
Ann ScownAbominable O-Menmispunched

M-Moderate

2 400 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael HalmyBennelong Northside Orienteers13:475:44 Download route in GPX format
2Riley KerrEsk Valley14:28+0:416:01
3Laurent MaillotCO214:46+0:596:09
4Jett McCombAustralopers14:47+1:006:09
5Thomas Powell-DaviesAustralopers15:04+1:176:16
6Steve FlickBennelong Northside Orienteers15:11+1:246:19
6Shin Ho YU15:11+1:246:19
8Nicholas WilmottUringa Orienteers15:18+1:316:22
9Isaac WongHKAYP15:24+1:376:25
10Oliver FreemanBig Foot Orienteers16:03+2:166:41
11Charlie CooperAustralopers16:56+3:097:03
12Bayley FisherEsk Valley17:50+4:037:25
13Ian RathboneWellington Ranges20:27+6:408:31
14James LloydTintookies Orienteers20:33+6:468:33
15Robert SprySouthern Highlands Orienteers21:55+8:089:07
16Andrew KoerbinWellington Ranges23:27+9:409:46
17Tim CoxGaringal Orienteers25:29+11:4210:37
18Peter CuttenWallaringa Orienteering Club30:08+16:2112:33
19Ian DiasDandenong Ranges Orienteering Club31:25+17:3813:05
20Robert MooreWagga and Riverina Occasional Orienteers36:41+22:5415:17
21Colin MorgansYarra Valley Orienteering Club40:29+26:4216:52
Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Clubmispunched

W-Moderate

2 400 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nea ShinglerBig Foot Orienteers14:436:07
2Zali McCombAustralopers15:36+0:536:30
3Julia Powell-DaviesAustralopers16:12+1:296:45
4Mena McLeodAustralopers16:23+1:406:49
5Andra LeungGaringal Orienteers16:26+1:436:50
6Janine SteerDandenong Ranges Orienteering Club16:40+1:576:56
7Wendy TavernaCentral Highlands Orienteering Club17:09+2:267:08
8Ana PenckYalanga Orienteers17:11+2:287:09
9Ella RogersRange Runners Orienteering Club18:07+3:247:32
10Jemima LloydTintookies Orienteers18:47+4:047:49
11Annette RogersRange Runners Orienteering Club18:54+4:117:52
12Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers18:59+4:167:54
13Sophie TavernaCentral Highlands Orienteering Club19:25+4:428:05
14Phoebe DavisAustralopers20:01+5:188:20 Download route in GPX format
15Donelda NilesEsk Valley20:57+6:148:43
16Hermione Powell-DaviesAustralopers21:35+6:528:59 Download route in GPX format
17Anne ArthurMelbourne Forest Racers23:21+8:389:43
18Judith HayToohey Forest Orienteers23:25+8:429:45
19Liz ButlerAustralopers23:48+9:059:55
20Bryony CoxGaringal Orienteers23:55+9:129:57
21Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club24:11+9:2810:04
22Margaret WilmottUringa Orienteers26:02+11:1910:50
23Lai Kuen Candy Chui27:16+12:3311:21
24Christine PalmerDandenong Ranges Orienteering Club27:19+12:3611:22
25Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers27:40+12:5711:31
26Elizabeth HatleyBayside Kangaroos Orienteers28:00+13:1711:40
27Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club28:35+13:5211:54
28Meisha AustinAustralopers29:36+14:5312:20
29Barbara DawsonGaringal Orienteers30:30+15:4712:42
30Belinda DaleYarra Valley Orienteering Club33:42+18:5914:02
31Dianne SearleBendigo Orienteers36:37+21:5415:15
32Simone Krauss42:02+27:1917:30
33Schon HudsonNillumbik Emus Orienteering Club43:49+29:0618:15
Esta BirdahicAustralopersmispunched

M-Easy

1 200 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Remi AfnanYalanga Orienteers6:095:07
1Ryan CatesYarra Valley Orienteering Club6:095:07
3Nicholas CarmichaelWellington Ranges7:40+1:316:23
4Osama AliYarra Valley Orienteering Club7:58+1:496:38
5Makhaya HoggParawanga Orienteers8:07+1:586:45
6Eddie StonerAustralopers8:17+2:086:54
7Paul GarbelliniEnoggeroos8:39+2:307:12
8Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club8:40+2:317:13
9Adrian GarbelliniEnoggeroos10:01+3:528:20
10Terry CavanaghAustralopers10:37+4:288:50
11Hayden DentRed Roos11:24+5:159:30
12Alton FreemanBig Foot Orienteers13:19+7:1011:05
13Matthew LaytonNillumbik Emus Orienteering Club15:35+9:2612:59
14Marcus CazzolatoTjuringa Orienteers15:36+9:2713:00
15Benjamin HY WongHKAYP22:12+16:0318:30
16Emrys RogersRange Runners Orienteering Club28:21+22:1223:37
Connor DentRed Roosmispunched
Will EnkelaarAustralopersmispunched
Neo KozmaBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Elye DentRed Roosmispunched

W-Easy

1 200 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club6:535:44
2Melissa MaillotCO26:57+0:045:47
3Milla KeyMelbourne Forest Racers7:02+0:095:51
4Sophie ArthurMelbourne Forest Racers7:42+0:496:25
5Miriam WhittingtonWellington Ranges8:51+1:587:22
6Mali BrennanRange Runners Orienteering Club8:53+2:007:24
7Luca HoggParawanga Orienteers9:10+2:177:38
8Kari BrennanRange Runners Orienteering Club10:51+3:589:02
9Lyra SimpsonBig Foot Orienteers13:39+6:4611:22
10Adalyn ScottAustralopers17:17+10:2414:24
11Robyn CuttenWallaringa Orienteering Club22:08+15:1518:26
12Angelina KozmaBayside Kangaroos Orienteers24:51+17:5820:42
13Julia LloydTintookies Orienteers24:53+18:0020:44
14Carol MorgansYarra Valley Orienteering Club26:40+19:4722:13
15Matilda RogersRange Runners Orienteering Club50:20+43:2741:56
Ivy ProsserBushflyersmispunched
Wai Ching Vickie Wongmispunched
Annabel LloydTintookies Orienteersmispunched

EOD-E

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ariadna IskhakovaRed Roos12:5010:41
2Jamie Fleming18:16+5:2615:13

EOD-M

2 400 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fedor IskhakovRed Roos12:315:12
2Rick Ingis12:39+0:085:16
3Pan Wongio13:58+1:275:49
4Kirrily Moore14:45+2:146:08
5Russell Blatchford14:55+2:246:12
6WN ChungHKOC16:17+3:466:47
7Emma Forsberg16:25+3:546:50
8Lachlan Young16:59+4:287:04
9Sarah Brain17:33+5:027:18
10Ken Young17:39+5:087:21
11Kelly Young18:34+6:037:44
12Nyah Inglis18:38+6:077:45
13Lucy HawthorneAustralopers19:16+6:458:01
14Matt Flanagan19:30+6:598:07
15Dorothy McCartney and Greg Dutkowski22:35+10:049:24
16Andrew and Tobias Barber22:44+10:139:28
17Chanchal Foxen25:24+12:5310:35
18Euan BestEsk Valley25:32+13:0110:38
19Didier Coudert31:58+19:2713:19
20John LyonTintookies Orienteers40:54+28:2317:02

Please report errors in the result list to the organiser.