Orienteering Australia

Official results for ACT Twilight #4 & Map Mates #3, Mt Taylor

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Twilight #4 & Map Mates #3, Mt Taylor
Organiser: Weston Emus
Date: Wednesday 8 November 2017

Classes: Show all | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

BS A

41 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tristan MillerOrange 1: M: Junior (11)26:305:48
1Pia CunninghamOrange 2: W: Junior (3)43:1911:55
1Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (3)45:2812:31
1Tamsin MoranOrange 1: W: Open (1)31:236:52
2Natalie MillerOrange 2: W: Junior (3)45:48+2:2912:37
2Noah PolandOrange 1: M: Junior (11)28:26+1:566:14
3Zoe TerrillOrange 2: W: Junior (3)50:04+6:4513:47
3Jude DesaubinOrange 2: M: Junior (3)59:45+14:1716:27
3Ella CuthbertOrange 1: W: Junior (3)35:58+4:377:53
4Bodie TerrillGreen: Men: Junior (29)21:54+4:2010:05
4David StocksOrange 1: M: Junior (11)29:24+2:546:26
4Toni BrownOrange 1: W: Masters (12)39:55+8:578:45
5Talia WilsonGreen: Women: Junior (9)37:07+13:3917:06
6Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (35)37:28+13:278:12
6Alison InglisOrange 1: W: Masters (12)41:08+10:109:01
6Geoffrey DabbOrange 2: M: Masters (15)45:51+11:1412:37
6Jesse PiiroinenOrange 1: M: Junior (11)36:52+10:228:05
7Tara SutherlandOrange 1: W: Masters (12)45:15+14:179:55
7Sara HarryssonGreen: Women: Junior (9)38:04+14:3617:32
7Toby LangOrange 1: M: Junior (11)38:08+11:388:21
8Joseph WilsonOrange 1: M: Junior (11)49:02+22:3210:45
9Peter MillerOrange 1: M: Masters (35)38:09+14:088:21
9Susanne HarryssonOrange 1: W: Masters (12)47:50+16:5210:29
9Brendan WilsonOrange 1: M: Junior (11)50:39+24:0911:06
9Silke SpeierOrange 2: W: Masters (16)59:31+33:2416:23
10Peter DaffernOrange 1: M: Masters (35)38:32+14:318:27
11Pauli PiiroinenOrange 2: M: Masters (15)50:21+15:4413:52
12Hannu ManneringOrange 2: M: Masters (15)51:02+16:2514:03
14Jayden WilsonGreen: Men: Junior (29)37:07+19:3317:06
14Susan HallissyOrange 2: W: Masters (16)1:21:21+55:1422:24
15Eino MeuronenOrange 2: M: Masters (15)1:13:44+39:0720:18
15David PolandOrange 1: M: Masters (35)41:46+17:459:09
16Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (35)44:37+20:369:47
19Greg WilsonOrange 1: M: Masters (35)47:28+23:2710:24
20Mark ParsonsOrange 1: M: Masters (35)48:07+24:0610:33
22Andrew WardenOrange 1: M: Masters (35)52:46+28:4511:34
24Zac ZahariasOrange 1: M: Masters (35)53:35+29:3411:45
25Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (35)53:46+29:4511:47
32Jan GoetessonOrange 1: M: Masters (35)1:05:19+41:1814:19
Ryan WilsonGreen: Men: Junior (29)mispunched
Elliott BurrellGreen: Men: Junior (29)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.