Orienteering Australia

Official results for 2017 South Sydney Summer Series - Centennial Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 South Sydney Summer Series - Centennial Park
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 10 December 2017

Junior Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jonathan NolanURN31034:07
2Finn MackayURN16032:03
3Kohaku Nakagawa-LagiszNo club membership12033:15

Open Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Chris TURNnbullNo club membership46050:41
2Myall QuintURN36043:53
3Gareth StearnNo club membership2201:06:39

Master Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michael WeinerURN54044:52
2Owen ShepherdURN52044:50
3Andrew WandsNo club membership47052:24
4Joel PutnamBNN44058:15
5Ori GudesURN30047:54
6Stefan KuehnNo club membership2701:17:34

Veteran Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Simon NashBNN43049:46
2Ian JessupGON40043:48
3Fergus DixonGON40050:53
4Michael FreeGON39049:48

Super Veteran Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John BulmanGON47045:35
2Matt PetersURN44046:33
3Bob MorganBNN42043:53
4Rodney ParkinBNN40044:59
5Jim MackayURN38044:06
6Peter ThomasonBNN38046:04
7Andrew LumsdenBFN22046:06

Legend Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1GONrdon WilsonBNN44044:11
2Dave LottyURN28046:42
3Ernest WindschuttelGON25048:35
4Kevin CURNbyIKN21046:10

Immortal Men

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ted MulherinWHN32045:30
2Brian ClelandURN31046:31

GROUP

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Thuy HoBFN18044:01
2Dirk GONesNo club membership17042:28
3Melvyn & Kathryn CoxBNN15040:54
4Martine ValaisWHN10037:45

Junior Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Serena DoyleURN39045:04
2AURNelie ValaisWHN12038:44

Open Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Isabella ThomsonNo club membership39055:03

Master Women

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sue DavisBFN45059:35
2Rochelle CoxGON40043:27
3Rachel GrindlayNo club membership38043:45
4Sorcha FlettNo club membership37043:44
5Katie RobinsonGON31042:20
6Hannah WattsURN24048:15
7Monica BrockmyreURN19043:14
8Zee TweedNo club membership16041:49

Veteran Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Zoe MellingURN33046:01
2Linda SestaURN32035:57
3Jane BolandURN31046:12
4Elizabeth BulmanGON29044:55

Super Veteran Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sue FroudeIKN33044:00
2Barbara DawsonGON23043:46

Legend Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Kathy StanleyNo club membership25046:59
2Mary Jane MahonyURN22044:58
3Helen MURNphyURN20046:53

Immortal Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sue ThomsonGON18043:38

Mini

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Amity WeinerURN9039:09
2Tabitha WattsURN9039:22

Please report errors in the result list to the organiser.