Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Southern Summer Series 8 - Valley Reserve

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Southern Summer Series 8 - Valley Reserve
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Monday 4 December 2017

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1KEITH ANKERCourse Setter (1)completed
2IAN DAVIESA (Scatter) (11)1:00:00
2MURRAY HANNAD (Scatter) (7)1:00:00
3STEVEN OCONNELLA (Scatter) (11)1:00:00
3ANDREW HUNTERB (Scatter) (10)1:00:00
4ANDREW BAKERA (Scatter) (11)1:00:00
7ERIC DAVIDSONC (Scatter) (14)1:00:00
8GREG TAMBLYNC (Scatter) (14)1:00:00
9HANS DAMENPower Walkers (18)1:05:00
14MICHAEL HUBBERTPower Walkers (18)1:05:00
15KELLY LANEPower Walkers (18)1:05:00
16GWENNYTH BAKERPower Walkers (18)1:05:00

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (Scatter) (11)1:00:00
1TONY BIRDC (Scatter) (14)1:00:00
1DEBBIE DODDD (Scatter) (7)1:00:00
2PHIL TORODEC (Scatter) (14)1:00:00
3RAY HOWEC (Scatter) (14)1:00:00
4DAMIAN SPENCERC (Scatter) (14)1:00:00
4MURIEL NEILSONPower Walkers (18)1:05:00
5STUART MCWILLIAMB (Scatter) (10)1:00:00
5HELEN KERLEYPower Walkers (18)1:05:00
6ANDREA JACKSOND (Scatter) (7)1:00:00
7HELEN WALPOLEA (Scatter) (11)1:00:00
7LAUREN JACKSOND (Scatter) (7)1:00:00
8DALE HOWEB (Scatter) (10)1:00:00
10ROSALIND KINGPower Walkers (18)1:05:00

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5RON SCHOLESA (Scatter) (11)1:00:00

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3BARRY GILESPower Walkers (18)1:05:00
4LAURIS STIRLINGB (Scatter) (10)1:00:00
6RICK BAILESA (Scatter) (11)1:00:00
7MICHAEL STILLWELLPower Walkers (18)1:05:00
9DAVID PRENTICEA (Scatter) (11)1:00:00
9IAN PARRYB (Scatter) (10)1:00:00
10JIM GLASPOLEA (Scatter) (11)1:00:00
11GEOFF HUDSONA (Scatter) (11)1:00:00
11BERNIE SHUTTLEWORTHPower Walkers (18)1:05:00
12IAN STIRLINGPower Walkers (18)1:05:00
17SCHON HUDSONPower Walkers (18)1:05:00

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1DAVID STILLWELLPower Walkers (18)1:05:00
2ELEANOR JOHNSTONEB (Scatter) (10)1:00:00
2GARRY BRODIEPower Walkers (18)1:05:00
3KERRYN WARBURTOND (Scatter) (7)1:00:00
4BEVERLY ROSSD (Scatter) (7)1:00:00
5PAM KINGD (Scatter) (7)1:00:00
6NEALE BANKSB (Scatter) (10)1:00:00
6JACK SCHMIDTC (Scatter) (14)1:00:00
6CHRIS WRIGHTPower Walkers (18)1:05:00
8MARK JARVISA (Scatter) (11)1:00:00
8ANDREA HECKENBERGPower Walkers (18)1:05:00
10STEVEN HUGHESB (Scatter) (10)1:00:00
10BEN FULLARDC (Scatter) (14)1:00:00
11GUY/LISA EVANS/KARRASC (Scatter) (14)1:00:00
12GRAHAM LEARYC (Scatter) (14)1:00:00
14DARREN HUGHESC (Scatter) (14)1:00:00
18NEWBURY NAVIGATORSPower Walkers (18)1:05:00

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BRUCE PATERSONB (Scatter) (10)1:00:00
5HAMISH MCDONALDC (Scatter) (14)1:00:00
7MARK BESLEYB (Scatter) (10)1:00:00
9PETER MALONEYC (Scatter) (14)1:00:00
13HENK DE JONGC (Scatter) (14)1:00:00
13IAN DODDPower Walkers (18)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.