Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Southern Summer Series 20 - Waverley Woods

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Southern Summer Series 20 - Waverley Woods
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Monday 5 March 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RICK BAILEScompleted

A (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DAVIES1:00:00
2STEVEN OCONNELL1:00:00
3ANDREW BAKER1:00:00
4RON SCHOLES1:00:00
5WARWICK DAVIS1:00:00
6HELEN WALPOLE1:00:00
7TONY BIRD1:00:00
8ARTHUR SORENSON1:00:00
9MARK JARVIS1:00:00
10JIM GLASPOLE1:00:00
11JOSIE YEATMAN1:00:00
12GEOFF HUDSON1:00:00
13IAN GREENWOOD1:00:00
14TED VAN GELDERMALSEN1:00:00

B (Scatter)

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK BAXTER1:00:00
2JAY KERLEY1:00:00
3BRUCE PATERSON1:00:00
4LILIIA GLUSHCHENKO1:00:00
5BEN FULLARD1:00:00
6GLENN MUMMERY1:00:00
7ROGER SLADE1:00:00
8RAY HOWE1:00:00
9MERV TREASE1:00:00
10LAURIS STIRLING1:00:00
11KATHERINE DENT1:00:00
12NEALE BANKS1:00:00
13DALE HOWE1:00:00
14STUART MCWILLIAM1:00:00
15TONY BOLDUAN1:00:00
16STEVEN HUGHES1:00:00

C (Scatter)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODE1:00:00
2DEB SUTHERLAND1:00:00
3REG SAUNDERS1:00:00
4HAMISH MCDONALD1:00:00
5GREG TAMBLYN1:00:00
6MURRAY HANNA1:00:00
7GRAHAM LEARY1:00:00
8ERIC DAVIDSON1:00:00
9JACINTA WUBBEN1:00:00
10PETER BODEIT1:00:00
11AMANDA KWONG1:00:00
12BARRY MOORE1:00:00
13DARREN HUGHES1:00:00
14MARGI FREEMANTLE1:00:00
15HENK DE JONG1:00:00

D (Scatter)

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MELANIE BAHLO1:00:00
2LUKE ENDALL1:00:00
3HOLLY CLAYTON1:00:00
4KERRYN WARBURTON1:00:00
5PETER YEATES1:00:00
6ROBERT HUDSON1:00:00
7NOEL MCVEY1:00:00
8PAM KING1:00:00
9PAT MILLER1:00:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1IAN DODD1:05:00
2DAVID STILLWELL1:05:00
3ANDREW HUNTER1:05:00
4HELEN KERLEY1:05:00
5ROSALIND KING1:05:00
6MURIEL NEILSON1:05:00
7BARRY GILES1:05:00
8MARK BESLEY1:05:00
9ELIZABETH HATLEY1:05:00
10RHONDA LEARY1:05:00
11BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
12PETER BROOKS1:05:00
13HANS DAMEN1:05:00
14IAN STIRLING1:05:00
15ILZE YEATES1:05:00
16MICHAEL HUBBERT1:05:00
17ALISON DALY1:05:00
18ANDREW HARDY1:05:00
19SCHON HUDSON1:05:00
20KEITH ANKER1:05:00
21DIANNE SHALDERS1:05:00
22ANDREA JACKSON1:05:00
23LAUREN JACKSON1:05:00
24DI YOUNG1:05:00
25GWENNYTH BAKER1:05:00
26KELLY LANE1:05:00
27ALLAN MILLER1:05:00
28NEWBURY NAVIGATORS1:05:00
29DEBBIE DODD1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.