Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Western Summer Series 5 - Montgomery Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Western Summer Series 5 - Montgomery Park
Organiser: Melbourne Forest Racers
Date: Tuesday 14 November 2017

Classes: Show all | CS | A | B | C | D | PW

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1FREDRIK JOHANSSONMelbourne Forest Racerscompleted

A (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2SHANE MALLIABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4PETER COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6NICHOLAS COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
8STEPHEN CIMPOERUBayside Kangaroos Orienteers1:00:00

B (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club1:00:00
2RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers1:00:00
3JOHANN GARIMORTOrienteering Victoria1:00:00
4SEAN GARIMORTOrienteering Victoria1:00:00
5ALAN COOKEOrienteering Victoria1:00:00
6STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7MARK HENNESEYOrienteering Victoria1:00:00
8ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
9PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
10JODIE DUNSTANOrienteering Victoria1:00:00
11CALLUM KLEINOrienteering Victoria1:00:00
12MADELEINE ANDERSONOrienteering Victoria1:00:00
13KATE FRANCISMelbourne Forest Racers1:00:00
14LISA DALLEYOrienteering Victoria1:00:00
15LEEANNE PASANENOrienteering Victoria1:00:00
16ELIZABETH ASTRUCOrienteering Victoria1:00:00
17PETER HANCOXOrienteering Victoria1:00:00
18MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00

C (Scatter)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW GREENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2DAVID KNIGHTBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3MARTA BROZYNSKAOrienteering Victoria1:00:00
4NOUR EDDINE SAMIHOrienteering Victoria1:00:00
5EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6PETER BEGGSTuckonie Orienteering Club1:00:00
7JOHN DAVIESOrienteering Victoria1:00:00
8KEN MOORETuckonie Orienteering Club1:00:00

D (Scatter)

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LOUISE LAMBERTOrienteering Victoria1:00:00
2JOHN GAVENSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3CLIFF CURTISSOrienteering Victoria1:00:00
4JANET CARLONOrienteering Victoria1:00:00
5ELIZABETH AITKENOrienteering Victoria1:00:00
6JULIE FRANCKOrienteering Victoria1:00:00
7RACHEL MALLIAOrienteering Victoria1:00:00
8AMANDA GOODIEOrienteering Victoria1:00:00
9EMMA TAYLOROrienteering Victoria1:00:00
10SHEILA AYRESOrienteering Victoria1:00:00
11BROOKE AYRESOrienteering Victoria1:00:00
12HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
14LINDSAY THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
15MITCHELL DAVISOrienteering Victoria1:00:00
16KELLY DAVISOrienteering Victoria1:00:00
17ELLY DE LANGEOrienteering Victoria1:00:00
18JAN THOMASTuckonie Orienteering Club1:00:00
19KATHRYN ELLEMANOrienteering Victoria1:00:00
20RICHARD FOALEOrienteering Victoria1:00:00
21BARBARA KILFOYLETuckonie Orienteering Club1:00:00

Power Walkers

37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2TIM KARLAOrienteering Victoria1:05:00
3JO TORRBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4IAN MCLEANTuckonie Orienteering Club1:05:00
5DEBBIE CASSARBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6DAVID CASSAROrienteering Victoria1:05:00
7KEN DUNSTANOrienteering Victoria1:05:00
8LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9BERNICE DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
10OSKAR SLOTTEOrienteering Victoria1:05:00
11JAMES BORISOVOrienteering Victoria1:05:00
12LUCAS BORISOVOrienteering Victoria1:05:00
13KRIS BORISOVOrienteering Victoria1:05:00
14ANGELA BORISOVOrienteering Victoria1:05:00
15LACHIE ANDERSONOrienteering Victoria1:05:00
16JOE SANDYOrienteering Victoria1:05:00
17TOM GILLESPIEOrienteering Victoria1:05:00
18AUGUSTUS MAZZARELLAOrienteering Victoria1:05:00
19VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21MARK BORCHERTOrienteering Victoria1:05:00
22INGRID BORCHERTOrienteering Victoria1:05:00
23STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
24BEN GILLESPIEOrienteering Victoria1:05:00
25INEZ WHITEHOUSEOrienteering Victoria1:05:00
26BIANCA ANDERSONOrienteering Victoria1:05:00
27THEO GALLAGHEROrienteering Victoria1:05:00
28OSCAR EVANSOrienteering Victoria1:05:00
29JEM BAKEROrienteering Victoria1:05:00
30FLYNN HURLEYOrienteering Victoria1:05:00
31BAILEY COLLINSOrienteering Victoria1:05:00
32ABDULLA KHODEROrienteering Victoria1:05:00
33CORBEN BRAMICHOrienteering Victoria1:05:00
34DARRIN CAMBUSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
35KI NIELSENBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
36JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
37JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.