Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Western Summer Series 19 - Valley Lakes - CHAMPS FINAL

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Western Summer Series 19 - Valley Lakes - CHAMPS FINAL
Organiser: Tuckonie Orienteering Club
Date: Tuesday 27 February 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NOEL MCVEYcompleted

A (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SHANE MALLIA1:00:00
2BRUCE ARTHUR1:00:00
3ANDREW HESTER1:00:00
4TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
5STEVEN OCONNELL1:00:00
6TIM WARDROP1:00:00
7MATT VAN DER PEET1:00:00
8MICHAEL DARDIS1:00:00
9PETER COLLINS1:00:00
10RACHEL JOHNSON1:00:00
11PAUL MONKS1:00:00
12JACKIE WRIGHT1:00:00
13ANDREW TURNER1:00:00
14MARTIN KOZMA1:00:00
15HEATH MCLACHAN1:00:00
16STEPHEN COLLINS1:00:00
17LEISHA MAGGS1:00:00
18HELEN WALPOLE1:00:00

B (Scatter)

17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2MARK BAXTER1:00:00
3JEREMY HIRST1:00:00
4WARWICK DAVIS1:00:00
5GRANT JEFFREY1:00:00
6IAN GREENWOOD1:00:00
7GLENN MARTINI1:00:00
8RODNEY PHILLIPS1:00:00
9ALAN COOKE1:00:00
10KURT GLEICH1:00:00
11GEOFF CADDICK1:00:00
12MADELEINE ANDERSON1:00:00
13MEL SHACKEL1:00:00
14KATE FRANCIS1:00:00
15STUART MCWILLIAM1:00:00
16MARCUS CHAU1:00:00
17EDWARD BUCKNALL1:00:00

C (Scatter)

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1CAROLYN JACKSON1:00:00
2PETER DALWOOD1:00:00
3KATE GAVENS1:00:00
4VICTOR SEDUNARY1:00:00
5ROB ALLEN1:00:00
6DAVID KNIGHT1:00:00
7JANET CARLON1:00:00
8DENISE PIKE1:00:00
9BILL VANDENDOOL1:00:00
10MARK HENNESEY1:00:00
11ROGER SLADE1:00:00
12SOPHIE VAN GUNSTEREN1:00:00
13DENNIS MEWS1:00:00
14JOHN GAVENS1:00:00
15JENNY CHAPMAN1:00:00
16DON FELL1:00:00
17PHILIPPA LOHMEYER-COLLINS1:00:00
18ANDREW GREEN1:00:00
19FIONA FELL1:00:00
20SUE KEY1:00:00
21JOSH PRENTICE1:00:00
22AMY ROULSTON1:00:00
23MATTHEW SPAIN1:00:00
24JAI BRYANT1:00:00
25TONY BIRD1:00:00
26DALE HOWE1:00:00

D (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER YEATES1:00:00
2PETER GROVER1:00:00
3SYLVIA MURPHY1:00:00
4HEATHER LESLIE1:00:00
5GEOFF ADAMS1:00:00
6LINDSAY THOMAS1:00:00
7PETER BEGGS1:00:00
8RODDY WRIGHT1:00:00
9JAN THOMAS1:00:00
10BARBARA KILFOYLE1:00:00

Power Walkers

65 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2IAN DODD1:05:00
3PHIL TORODE1:05:00
4RON FREDERICK1:05:00
5DAMIAN SPENCER1:05:00
6GEOFF ROBINSON1:05:00
7MARIA MAIN1:05:00
8MARK HAMMOND1:05:00
9JO TORR1:05:00
10TIM KARLA1:05:00
11LYN GREEN1:05:00
12LEN BUDGE1:05:00
13SYLVIA MCLEAN1:05:00
14ROSALIND KING1:05:00
15ROSIE SALVARIS1:05:00
16XUMING MA1:05:00
17ANDY PENG1:05:00
18MURIEL NEILSON1:05:00
19MICHAEL STILLWELL1:05:00
20IAN MCLEAN1:05:00
21SCOTT GAVENS1:05:00
22REBECCA SHAW1:05:00
23PAM TRIPP1:05:00
24DEANNA KRILIS1:05:00
25STEVEN RAKAR1:05:00
26DES GREGORY1:05:00
27PAM KING1:05:00
28BARRY GILES1:05:00
29TIMON VAN ASTEN1:05:00
30ANNETTE WOODWARD1:05:00
31LEANNE WOODWARD1:05:00
32ANDREW WORSLEY1:05:00
33DEBBIE DODD1:05:00
34JEROME CAI1:05:00
35CICI SONG1:05:00
36LYNDA MCMAHON1:05:00
37ILZE YEATES1:05:00
38NICOLE BATES1:05:00
39MICHAEL HUBBERT1:05:00
40VANESSA SMITH1:05:00
41HEATHER MUNRO1:05:00
42KRIT BHODMLA1:05:00
43EBONY EDEN1:05:00
44ARIANNA O'DONNELL1:05:00
45SHUO PANG1:05:00
46YIZHOU CHEN1:05:00
47YONG NG1:05:00
48YUHUI CHEN1:05:00
49KEVIN QI1:05:00
50SUE HEALY1:05:00
51LIN ZHU1:05:00
52ANGELA WHIFFIN1:05:00
53THIEU HUYNH1:05:00
54TRANG HO1:05:00
55PHUONG PHAM1:05:00
56ANNE ROBINSON1:05:00
57HUITONG MO1:05:00
58JINJUN RUAN1:05:00
59SIYUAN KANG1:05:00
60PETER XU1:05:00
61JOHN SHEAHAN1:05:00
62JENNY SHEAHAN1:05:00
63SCARLETT YU1:05:00
64MILLY ZIDIE1:05:00
65LEE KAKIU1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.