Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 12 - Cathies Corner

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 12 - Cathies Corner
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 3 January 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ILZE YEATEScompleted

A (Scatter)

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTER1:00:00
2BRUCE ARTHUR1:00:00
3ANDREW BAKER1:00:00
4MICHAEL DARDIS1:00:00
5KRISTIAN HALBERT1:00:00
6IAN DAVIES1:00:00
7BRYAN ACKERLY1:00:00
8COLIN PEARCE1:00:00
9PAUL MONKS1:00:00
10RACHEL JOHNSON1:00:00
11GEOFFREY MCLEAN1:00:00
12ALICIA DYMOWSKI1:00:00
13HELEN WALPOLE1:00:00
14GLENN MEYER1:00:00
15VIC SEDUNARY1:00:00
16ARTHUR SORENSEN1:00:00
17RON SCHOLES1:00:00
18RUSSELL BULMAN1:00:00
19DAVID PRENTICE1:00:00
20HUGH WILSON1:00:00
21KEN JAMES1:00:00
22MERV TREASE1:00:00

B (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2BRUCE PATERSON1:00:00
3STEVEN LEICESTER1:00:00
4PETER DALWOOD1:00:00
5LIAM WHITTLE1:00:00
6GEOFF LAW1:00:00
7VANESSA KING1:00:00
8KATHERINE DENT1:00:00
9GEOFF HUDSON1:00:00
10DALE HOWE1:00:00
11STEVEN MACKENZIE1:00:00
12IAN GREENWOOD1:00:00
13STUART MCWILLIAM1:00:00
14LAURIS STIRLING1:00:00

C (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JANINE STEER1:00:00
2BRETT REED1:00:00
3JAY KERLEY1:00:00
4DAVID KNIGHT1:00:00
5GRAHAM WALLIS1:00:00
6ANDREW PERKINS1:00:00
7ROGER SLADE1:00:00
8RAY HOWE1:00:00
9MURRAY HANNA1:00:00
10DENNIS MEWS1:00:00
11GREG TAMBLYN1:00:00
12PRUE DOBBIN1:00:00
13GRAHAM LEARY1:00:00
14ERIC DAVIDSON1:00:00
15SAM BEVERIDGE1:00:00
16ROBERT HUDSON1:00:00
17PETER MALONEY1:00:00
18RIKA SORENSEN1:00:00

D (Scatter)

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN O'CONNELL1:00:00
2CAROLYN JACKSON1:00:00
3MARTIN STEER1:00:00
4DEBBIE DODD1:00:00
5PETER YEATES1:00:00
6RAY WATSON1:00:00
7ALLAN MILLER1:00:00
8KEVIN MORRIS1:00:00
9HENK DE JONG1:00:00
10PAM KING1:00:00

E (Scatter)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MILLA FORD1:00:00
2MACKENZIE FORD1:00:00
3MASON ARTHUR1:00:00
4MELANIE BAHLO1:00:00
5PAT MILLER1:00:00
6JOHN HARPER1:00:00

Power Walkers

40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2DAMIAN SPENCER1:05:00
3LEN BUDGE1:05:00
4PHIL TORODE1:05:00
5MURIEL NEILSON1:05:00
6ROSALIND KING1:05:00
7RON FREDERICK1:05:00
8AL DYER1:05:00
9PHILIP HUTTON1:05:00
10HELEN KERLEY1:05:00
11ANDREW HUNTER1:05:00
12KAY RASIDI1:05:00
13PETER GROVER1:05:00
14DENISE PIKE1:05:00
15GREG JOHNSTONE1:05:00
16JENNY JOHNSTONE1:05:00
17BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
18BUZZ BAYLEY1:05:00
19NOEL MCVEY1:05:00
20DIWEN CHEN1:05:00
21MALCOLM CALDWELL1:05:00
22BEV ESMORE1:05:00
23ELIZABETH HATLEY1:05:00
24SOPHIE CALDWELL1:05:00
25BARRY CROSS1:05:00
26RHONDA LEARY1:05:00
27CHRISTINE PALMER1:05:00
28MICHAEL HUBBERT1:05:00
29SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
30DIANNE SHALDERS1:05:00
31MARK BESLEY1:05:00
32IAN STIRLING1:05:00
33SUE GURMAN1:05:00
34SCHON HUDSON1:05:00
35JOE LEIBOWITZ1:05:00
36KEITH ANKER1:05:00
37GWENNYTH BAKER1:05:00
38KELLY LANE1:05:00
39BEV TREASE1:05:00
40STAN GURMAN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.