Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 13 - Kew East

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 13 - Kew East
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Wednesday 10 January 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MERV TREASEcompleted

A (Scatter)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW HESTER1:00:00
2PETER HOBBS1:00:00
3PAUL MONKS1:00:00
4IAN DAVIES1:00:00
5MICHAEL DARDIS1:00:00
6JACK DALRYMPLE1:00:00
7RACHEL JOHNSON1:00:00
8MAX UEDA1:00:00
9COLIN PEARCE1:00:00
10GEOFFREY MCLEAN1:00:00
11NED MAY1:00:00
12HELEN WALPOLE1:00:00
13MATTHEW GROVER1:00:00
14ARTHUR SORENSEN1:00:00
15RON SCHOLES1:00:00
16DAVID PRENTICE1:00:00
17HUGH WILSON1:00:00
18VIC SEDUNARY1:00:00
19KEN JAMES1:00:00

B (Scatter)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEY1:00:00
2STEVEN O'CONNELL1:00:00
3NICK MADDOCK1:00:00
4LANITA STEER1:00:00
5JAY KERLEY1:00:00
6JEREMY BUSH1:00:00
7LILIIA GLUSHCHENKO1:00:00
8GEOFF LAW1:00:00
9PETER DALWOOD1:00:00
10WILLIAM KOPCIEWICZ1:00:00
11LIAM WHITTLE1:00:00
12LAURIS STIRLING1:00:00
13KATHERINE DENT1:00:00
14IAN GREENWOOD1:00:00
15STUART MCWILLIAM1:00:00
16PETER LADA1:00:00
17DALE HOWE1:00:00
18GEOFF HUDSON1:00:00
19JEKA MIJIC1:00:00

C (Scatter)

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRETT REED1:00:00
2CORMAC MCCARTHY1:00:00
3ANDREW PERKINS1:00:00
4GRAHAM WALLIS1:00:00
5RAY HOWE1:00:00
6JOHN GROVER1:00:00
7DENNIS MEWS1:00:00
8JANINE STEER1:00:00
9GRAHAM MAGOR1:00:00
10OSCAR FENWICK1:00:00
11ALEX BOYD1:00:00
12JACK PETEREIT1:00:00
13MURRAY HANNA1:00:00
14GRAHAM LEARY1:00:00
15PRUE DOBBIN1:00:00
16GREG TAMBLYN1:00:00
17FIONA CARISTO1:00:00
18BEN BEVERIDGE1:00:00
19REG SAUNDERS1:00:00
20HAMISH MCDONALD1:00:00
21DENISE PIKE1:00:00
22SAM BEVERIDGE1:00:00
23PETER MALONEY1:00:00
24DAVID KNIGHT1:00:00

D (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1CAROLYN JACKSON1:00:00
2SONIA ALI1:00:00
3ROBERT HUDSON1:00:00
4DEBBIE DODD1:00:00
5RAY WATSON1:00:00
6DEB SUTHERLAND1:00:00
7PETER YEATES1:00:00
8TYSON MORLEY1:00:00
9PAM KING1:00:00
10CAITLIN NESCI1:00:00
11HENK DE JONG1:00:00
12DIANNE SHALDERS1:00:00
13DENISE CURRIE1:00:00
14ALLAN MILLER1:00:00

E (Scatter)

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1KATHY LILEY1:00:00
2PAT MILLER1:00:00
3ELIZABETH WATERS1:00:00
4TEENA CAITHNESS1:00:00
5ANGUS WATERS1:00:00

Power Walkers

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DAVE STILLWELL1:05:00
2DAMIAN SPENCER1:05:00
3BRUCE PATERSON1:05:00
4ANDREW HUNTER1:05:00
5PHIL TORODE1:05:00
6LEN BUDGE1:05:00
7RON FREDERICK1:05:00
8ROSALIND KING1:05:00
9GIRLS THE1:05:00
10KAY RASIDI1:05:00
11HELEN KERLEY1:05:00
12MURIEL NEILSON1:05:00
13ELIZABETH HATLEY1:05:00
14GREG JOHNSTONE1:05:00
15JENNY JOHNSTONE1:05:00
16BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
17OSAMA ALI1:05:00
18VANESSA KING1:05:00
19PETER COLE1:05:00
20MARK BESLEY1:05:00
21NOEL MCVEY1:05:00
22ILZE YEATES1:05:00
23IAN STIRLING1:05:00
24CHRISTINE PALMER1:05:00
25MALCOLM CALDWELL1:05:00
26STAN GURMAN1:05:00
27MICHAEL HUBBERT1:05:00
28MARILYN FAITHFUL1:05:00
29IAN MORGAN1:05:00
30SCHON HUDSON1:05:00
31SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00
32SUE GURMAN1:05:00
33GWENNYTH BAKER1:05:00
34KELLY LANE1:05:00
35PETER GROVER1:05:00
36KEITH ANKER1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.