Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Eastern Summer Series 22 - Maroondah Triangle

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Eastern Summer Series 22 - Maroondah Triangle
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 14 March 2018

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEcompleted

A (Scatter)

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1OSCAR FENWICK1:00:00
2BRUCE ARTHUR1:00:00
3IAN DAVIES1:00:00
4STEVEN O'CONNELL1:00:00
5ALICIA DYMOWSKI1:00:00
6COLIN PEARCE1:00:00
7HELEN WALPOLE1:00:00
8TIM HATLEY1:00:00
9MASON ARTHUR1:00:00
10CALVIN BLAIR1:00:00
11FINN HORAN1:00:00
12PAUL MONKS1:00:00
13GLENN MUMMERY1:00:00
14RON SCHOLES1:00:00
15DAVID PRENTICE1:00:00
16ALISTER LING1:00:00
17JACKIE WRIGHT1:00:00
18RACHEL JOHNSON1:00:00
19TED VAN GELDERMALSEN1:00:00
20HUGH WILSON1:00:00
21VIC SEDUNARY1:00:00

B (Scatter)

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1BRUCE PATERSON1:00:00
2MATTHEW GROVER1:00:00
3NICK MADDOCK1:00:00
4CHARLIE LINES-PERRIER1:00:00
5ANGUS SANDERS1:00:00
6DOUG PEDEN1:00:00
7MICHAEL DONAGHUE1:00:00
8SONIA ALI1:00:00
9CHRIS CHAMBERLAIN1:00:00
10PETER DALWOOD1:00:00
11WILLIAM KOPCIEWICZ1:00:00
12DENISE PIKE1:00:00
13PRUE DOBBIN1:00:00
14JAY KERLEY1:00:00
15MARCUS REDMAN1:00:00
16CHRIS GODFRED-SPENNING1:00:00
17DAVID KNIGHT1:00:00
18LAURIS STIRLING1:00:00
19ROGER SLADE1:00:00
20EVAN LEED1:00:00
21GEOFF HUDSON1:00:00
22STUART MCWILLIAM1:00:00
23PETER LADA1:00:00
24KEN JAMES1:00:00
25JEAN-PAUL MARTINI1:00:00
26LACHLAN TINGATE1:00:00
27TIM KEEP1:00:00
28PHILIP HUTTON1:00:00
29JEREMY CHAN1:00:00

C (Scatter)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW PERKINS1:00:00
2RAYMOND SIRLYN1:00:00
3JOSHUA POON1:00:00
4HADYN TANG1:00:00
5GREG TAMBLYN1:00:00
6ANDREW LEE1:00:00
7PETER MALLEN1:00:00
8GRAHAM WALLIS1:00:00
9ETIENNE MUN1:00:00
10OLIVER SANDERS1:00:00
11JANINE STEER1:00:00
12LANITA STEER1:00:00
13DUNCAN SUTHERLAND1:00:00
14HAMISH MCDONALD1:00:00
15LAURENCE ARMSTRONG1:00:00
16GRAHAM MAGOR1:00:00
17JOHN GROVER1:00:00
18WILL THOMAS1:00:00

D (Scatter)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MURRAY HANNA1:00:00
2HENRI DU TOIT1:00:00
3TORREN ARTHUR1:00:00
4PETER YEATES1:00:00
5ROBERT HUDSON1:00:00
6MATTHEW KING1:00:00
7SUZY SPEIRS1:00:00
8JOHNNY HILL1:00:00
9HARRY CREEK1:00:00
10EWEN TEMPLETON1:00:00
11ADEN WILMSHURST1:00:00
12LINCOLN POON1:00:00

E (Scatter)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1KOYU HOLMES1:00:00
2MAX KAISER1:00:00
3CHRISTIAN CH'NG1:00:00
4SPENCER KELSEY1:00:00
5JAMES BUCKLEY1:00:00
6ROY MCNAB1:00:00
7MATT MANNING1:00:00
8JAMES CHARLESWORTH1:00:00
9CHRISTIAN HACHMANN1:00:00
10EMMA GATES1:00:00
11LIAM EVANS1:00:00
12MELANIE BAHLO1:00:00
13MATTHEW CARABOTT1:00:00
14LIAM GREER1:00:00

Power Walkers

38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ELIZABETH HATLEY1:05:00
2GRAHAM LEARY1:05:00
3DAVE STILLWELL1:05:00
4REBECCA KING1:05:00
5JANET KING1:05:00
6BEV TREASE1:05:00
7PETER GROVER1:05:00
8MARGI FREEMANTLE1:05:00
9ILZE YEATES1:05:00
10MARK BESLEY1:05:00
11MARK HAMMOND1:05:00
12MALCOLM CALDWELL1:05:00
13BARRY CROSS1:05:00
14HELEN KERLEY1:05:00
15ROSALIND KING1:05:00
16NOEL MCVEY1:05:00
17MURIEL NEILSON1:05:00
18ANDREW HUNTER1:05:00
19IAN STIRLING1:05:00
20ALLAN MILLER1:05:00
21LYN GREEN1:05:00
22ANNIE HOLLAWAY1:05:00
23GWENNYTH BAKER1:05:00
24DAMIAN SPENCER1:05:00
25BERNIE SHUTTLEWORTH1:05:00
26BEV ESMORE1:05:00
27PETER COLE1:05:00
28HENK DE JONG1:05:00
29DIANNE SHALDERS1:05:00
30PAT MILLER1:05:00
31MICHAEL HUBBERT1:05:00
32PAM KING1:05:00
33MARC GIGAUD1:05:00
34KAY RASIDI1:05:00
35SCHON HUDSON1:05:00
36KEITH ANKER1:05:00
37LEN BUDGE1:05:00
38SUZANNE O'CALLAGHAN1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.